%50,9
CHP birinci
69.533 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bergama ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %50,9 ile birinci; 69.533 geçerli oy, katılım %86,2.
Kayıtlı seçmen 84.307 · Oy kullanan 72.667 (katılım %86,2) · Geçerli 69.533 · Geçersiz 3.134
Bergama Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 35.404 | %50,9 |
| AKP | 29.371 | %42,2 |
| İYİ | 1.233 | %1,8 |
| ZAFER | 924 | %1,3 |
| DEM | 622 | %0,9 |
| YRP | 586 | %0,8 |
| DP | 309 | %0,4 |
| SAADET | 256 | %0,4 |
| BTP | 169 | %0,2 |
| MEMLEKET | 89 | %0,1 |
| EMEP | 84 | %0,1 |
| DSP | 69 | %0,1 |
| TKP | 65 | %0,1 |
| DEVA | 63 | %0,1 |
| VATAN | 48 | %0,1 |
| ANAP | 46 | %0,1 |
| HKP | 42 | %0,1 |
| HAK-PAR | 37 | %0,1 |
| AB | 36 | %0,1 |
| ABP | 35 | %0,1 |
| TKH | 30 | %0,0 |
| Ege Öncü (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Umut Cesurer (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Barış Ürkmeyen (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Menderes Bozkurt (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Cüneyt Aker (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Yasin Demirkıran (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bergama mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbeyler Mah. | 1 | 203 | %91,6 | AKP | %71,3 |
| Akçenger Mah. | 1 | 175 | %96,0 | AKP | %49,4 |
| Alacalar Mah. | 1 | 117 | %102,6 | AKP | %67,3 |
| Alhatlı Mah. | 1 | 206 | %100,0 | AKP | %51,0 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 393 | %93,1 | CHP | %68,7 |
| Armağanlar Mah. | 1 | 100 | %103,0 | CHP | %57,9 |
| Atatürk Mah. | 13 | 4.305 | %83,7 | AKP | %47,4 |
| Atmaca Mah. | 5 | 1.419 | %86,0 | AKP | %57,7 |
| Atçılar Mah. | 1 | 53 | %105,7 | AKP | %58,8 |
| Avunduk Mah. | 1 | 26 | %115,4 | AKP | %59,3 |
| Avunduruk Mah. | 1 | 55 | %107,3 | AKP | %59,6 |
| Ayaskent Mah. | 2 | 580 | %89,0 | CHP | %52,5 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 205 | %89,8 | AKP | %61,9 |
| Aziziye Mah. | 1 | 279 | %91,4 | CHP | %62,5 |
| Aşağıbey Mah. | 2 | 437 | %96,1 | AKP | %68,0 |
| Aşağıcuma Mah. | 2 | 442 | %98,0 | AKP | %58,4 |
| Aşağıılgındere Mah. | 1 | 98 | %100,0 | CHP | %48,4 |
| Aşağıkırıklar Mah. | 2 | 450 | %94,4 | CHP | %62,0 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.498 | %82,2 | CHP | %61,3 |
| Balaban Mah. | 1 | 25 | %108,0 | CHP | %53,9 |
| Barbaros Mah. | 2 | 430 | %87,0 | CHP | %49,0 |
| Bayramcılar Mah. | 1 | 142 | %93,7 | AKP | %77,9 |
| Bekirler Mah. | 1 | 19 | %121,1 | AKP | %60,9 |
| Bozköy Mah. | 1 | 245 | %91,4 | CHP | %56,3 |
| Bozyerler Mah. | 1 | 202 | %96,0 | AKP | %68,6 |
| Bölcek Mah. | 3 | 860 | %87,7 | CHP | %59,6 |
| Cevaplı Mah. | 1 | 65 | %103,1 | AKP | %61,9 |
| Dağıstan Mah. | 2 | 462 | %95,5 | AKP | %78,8 |
| Demircidere Mah. | 1 | 119 | %98,3 | CHP | %90,7 |
| Dereköy Mah. | 1 | 115 | %100,0 | CHP | %56,0 |
| Doğancı Mah. | 1 | 106 | %93,4 | AKP | %52,9 |
| Durmuşlar Mah. | 1 | 320 | %97,5 | CHP | %54,8 |
| Ertuğrul Mah. | 6 | 1.991 | %80,3 | CHP | %58,4 |
| Eğrigöl Mah. | 1 | 143 | %81,8 | CHP | %47,8 |
| Eğiller Mah. | 1 | 130 | %96,2 | AKP | %62,3 |
| Fatih Mah. | 44 | 14.481 | %81,9 | CHP | %52,6 |
| Ferizler Mah. | 1 | 155 | %92,9 | CHP | %51,1 |
| Fevzipaşa Mah. | 6 | 1.811 | %87,3 | CHP | %51,6 |
| Gaylan Mah. | 1 | 105 | %102,9 | AKP | %64,7 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 18 | 6.155 | %84,7 | CHP | %49,1 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 437 | %82,8 | CHP | %49,9 |
| Göbeller Mah. | 1 | 264 | %95,5 | CHP | %59,7 |
| Gökçeyurt Mah. | 1 | 45 | %100,0 | AKP | %56,1 |
| Göçbeyli Mah. | 4 | 1.259 | %89,3 | CHP | %49,8 |
| Gültepe Mah. | 1 | 23 | %113,0 | CHP | %46,2 |
| Güneşli Mah. | 1 | 191 | %96,3 | CHP | %47,2 |
| Hacıhamzalar Mah. | 1 | 169 | %94,7 | CHP | %60,3 |
| Hacılar (Dereköy Bucağı) Mah. | 1 | 145 | %96,6 | AKP | %82,4 |
| Hacılar (İsmailli Bucağı) Mah. | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %79,8 |
| Halilağalar Mah. | 1 | 56 | %105,4 | CHP | %54,4 |
| Hamzalısüleymaniye Mah. | 1 | 98 | %95,9 | AKP | %52,3 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 157 | %98,1 | AKP | %62,6 |
| Ilgıncaber Mah. | 1 | 75 | %105,3 | CHP | %50,7 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 394 | %90,6 | CHP | %74,9 |
| Kaleardı Mah. | 1 | 56 | %103,6 | AKP | %63,8 |
| Kaplan (Göçbeyli Bucağı) Mah. | 1 | 46 | %110,9 | AKP | %63,3 |
| Kaplan (Yukarıbey Bucağı) Mah. | 1 | 265 | %88,7 | AKP | %59,8 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 43 | %104,7 | CHP | %67,4 |
| Karahıdırlı Mah. | 1 | 148 | %98,0 | AKP | %73,8 |
| Karalar Mah. | 1 | 234 | %96,2 | AKP | %47,2 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 485 | %88,3 | CHP | %79,1 |
| Katrancı Mah. | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %51,5 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 139 | %95,7 | AKP | %63,2 |
| Kıranlı Mah. | 1 | 320 | %94,1 | AKP | %61,6 |
| Kırcalar Mah. | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %58,0 |
| Kızıltepe Mah. | 1 | 81 | %103,7 | AKP | %65,4 |
| Kocahaliller Mah. | 1 | 18 | %105,6 | AKP | %68,4 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 27 | %103,7 | AKP | %92,9 |
| Koyuneli Mah. | 1 | 260 | %90,4 | AKP | %64,7 |
| Kozluca Mah. | 1 | 228 | %94,3 | AKP | %55,9 |
| Kurfallı Mah. | 1 | 220 | %94,1 | CHP | %58,1 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.639 | %85,9 | AKP | %52,8 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 203 | %91,6 | AKP | %53,7 |
| Maltepe Mah. | 26 | 8.602 | %80,8 | CHP | %54,7 |
| Maruflar Mah. | 1 | 48 | %102,1 | CHP | %44,7 |
| Merkez-Küçükkaya Mah. | 2 | 447 | %91,5 | CHP | %47,7 |
| Muratlar Mah. | 1 | 76 | %101,3 | CHP | %48,5 |
| Narlıca Mah. | 2 | 577 | %96,5 | CHP | %92,8 |
| Okçular Mah. | 1 | 202 | %89,6 | AKP | %61,5 |
| Oruşlar Mah. | 1 | 322 | %97,2 | CHP | %46,6 |
| Ovacık Mah. | 1 | 274 | %92,7 | CHP | %51,5 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 112 | %92,9 | CHP | %60,6 |
| Pınarköy Mah. | 2 | 708 | %96,5 | CHP | %92,8 |
| Pirveliler Mah. | 1 | 124 | %97,6 | AKP | %76,7 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %60,7 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 244 | %88,9 | CHP | %50,2 |
| Sarıcaoğlu Mah. | 1 | 98 | %101,0 | AKP | %61,1 |
| Sarıdere Mah. | 1 | 337 | %97,0 | CHP | %87,7 |
| Sağancı Mah. | 1 | 260 | %90,0 | CHP | %53,9 |
| Seklik Mah. | 1 | 261 | %92,7 | AKP | %58,3 |
| Selçuk Mah. | 4 | 1.333 | %79,9 | CHP | %54,4 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 124 | %87,1 | CHP | %66,7 |
| Sindel Mah. | 1 | 141 | %97,9 | CHP | %55,7 |
| Talatpaşa Mah. | 2 | 618 | %84,6 | AKP | %47,9 |
| Tavukçukuru Mah. | 1 | 211 | %96,7 | AKP | %62,9 |
| Tekkedere Mah. | 1 | 193 | %97,9 | CHP | %48,6 |
| Tepeköy Mah. | 3 | 895 | %93,6 | CHP | %94,1 |
| Terzihaliller Mah. | 1 | 225 | %88,4 | AKP | %47,4 |
| Tırmanlar Mah. | 2 | 419 | %95,9 | AKP | %62,9 |
| Topallar Mah. | 1 | 184 | %97,3 | AKP | %53,1 |
| Turabey Mah. | 8 | 2.616 | %83,3 | AKP | %48,8 |
| Tiyelti Mah. | 1 | 138 | %97,8 | AKP | %58,5 |
| Ulucamii Mah. | 2 | 673 | %83,7 | CHP | %50,1 |
| Yalnızdam Mah. | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %64,5 |
| Yalnızev Mah. | 2 | 556 | %95,5 | CHP | %93,6 |
| Yenikent Mah. | 3 | 759 | %95,4 | CHP | %61,2 |
| Yeniler Mah. | 1 | 103 | %100,0 | AKP | %52,2 |
| Yerlitahtacı Mah. | 1 | 156 | %93,6 | CHP | %86,1 |
| Yortanlı Mah. | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %52,0 |
| Yukarıada Mah. | 1 | 268 | %100,4 | CHP | %47,7 |
| Yukarıbey Mah. | 3 | 825 | %96,9 | CHP | %51,3 |
| Yukarıcuma Mah. | 1 | 176 | %96,6 | AKP | %56,3 |
| Yukarıkırıklar Mah. | 1 | 111 | %89,2 | CHP | %65,6 |
| Zafer Mah. | 10 | 3.283 | %79,0 | CHP | %57,0 |
| Zağnoz Mah. | 1 | 75 | %94,7 | CHP | %55,7 |
| Zeytindağ Mah. | 8 | 2.089 | %82,8 | AKP | %51,6 |
| Çakırlar Mah. | 1 | 65 | %103,1 | AKP | %81,8 |
| Çalıbahçe Mah. | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %74,5 |
| Çaltıkoru Mah. | 1 | 47 | %97,9 | CHP | %55,3 |
| Çamavlu Mah. | 2 | 434 | %94,2 | CHP | %63,6 |
| Çamköy Mah. | 1 | 144 | %88,9 | CHP | %66,9 |
| Çamoba Mah. | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %58,3 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 153 | %93,5 | AKP | %46,3 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %65,5 |
| Çürükbağlar Mah. | 1 | 127 | %98,4 | AKP | %58,2 |
| Çitköy Mah. | 1 | 167 | %95,8 | CHP | %50,0 |
| Öksüzler Mah. | 1 | 135 | %94,8 | CHP | %45,3 |
| Örenli Mah. | 1 | 348 | %96,6 | AKP | %66,0 |
| Örlemiş Mah. | 1 | 234 | %97,9 | CHP | %44,9 |
| Ürkütler Mah. | 1 | 146 | %93,8 | AKP | %70,5 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 77 | %94,8 | AKP | %86,6 |
| İkizler Mah. | 1 | 112 | %101,8 | AKP | %52,3 |
| İncecikler Mah. | 1 | 187 | %95,2 | AKP | %64,7 |
| İneşir Mah. | 1 | 115 | %99,1 | AKP | %61,1 |
| İnkılap Mah. | 4 | 1.128 | %82,2 | CHP | %50,4 |
| İslamsaray Mah. | 3 | 1.033 | %82,6 | AKP | %54,0 |
| İsmailli Mah. | 1 | 162 | %92,6 | AKP | %75,9 |