Aliağa · Büyükşehir belediye başkanı
%49,1
CHP birinci
60.514 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aliağa ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %49,1 ile birinci; 60.514 geçerli oy, katılım %83,0.
Aliağa
Kayıtlı seçmen 75.410 · Oy kullanan 62.563 (katılım %83,0) · Geçerli 60.514 · Geçersiz 2.049
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 29.726 | %49,1 |
| AKP | 22.693 | %37,5 |
| DEM | 2.710 | %4,5 |
| İYİ | 1.609 | %2,7 |
| ZAFER | 1.499 | %2,5 |
| YRP | 785 | %1,3 |
| SAADET | 350 | %0,6 |
| MEMLEKET | 185 | %0,3 |
| BTP | 176 | %0,3 |
| TKP | 118 | %0,2 |
| DEVA | 114 | %0,2 |
| EMEP | 88 | %0,2 |
| DP | 67 | %0,1 |
| VATAN | 55 | %0,1 |
| ANAP | 52 | %0,1 |
| HKP | 51 | %0,1 |
| AB | 50 | %0,1 |
| DSP | 47 | %0,1 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 |
| TKH | 33 | %0,1 |
| ABP | 29 | %0,1 |
| Barış Ürkmeyen (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Ege Öncü (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Yasin Demirkıran (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Menderes Bozkurt (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Cüneyt Aker (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Umut Cesurer (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atatürk Mah. | 19 | 6.623 | %82,1 | CHP | %49,6 |
| Aşağışakran Mah. | 1 | 222 | %95,1 | CHP | %52,3 |
| B.Hayrettin Paşa Mah. | 4 | 1.183 | %83,4 | AKP | %46,4 |
| Bahçedere Mah. | 14 | 3.009 | %87,1 | AKP | %42,2 |
| Bozköy Mah. | 2 | 475 | %92,0 | AKP | %55,1 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.648 | %85,4 | AKP | %42,7 |
| Güzelhisar Mah. | 2 | 567 | %90,0 | CHP | %62,0 |
| Hacıömerli Mah. | 3 | 785 | %91,1 | CHP | %45,7 |
| Horozgediği Mah. | 1 | 259 | %92,7 | AKP | %50,7 |
| Kalabak Mah. | 2 | 376 | %95,0 | AKP | %62,2 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 156 | %98,1 | AKP | %62,4 |
| Karakuzu Mah. | 2 | 494 | %89,7 | AKP | %59,7 |
| Karaköy Mah. | 1 | 182 | %94,5 | AKP | %67,6 |
| Kazım Dirik Mah. | 19 | 6.440 | %80,8 | CHP | %54,1 |
| Kurtuluş Mah. | 19 | 6.451 | %83,0 | CHP | %52,2 |
| Kültür Mah. | 20 | 6.475 | %82,5 | CHP | %60,0 |
| Mimar Sinan Mah. | 3 | 1.039 | %82,6 | CHP | %42,1 |
| Samurlu Mah. | 2 | 352 | %99,2 | CHP | %52,8 |
| Siteler Mah. | 28 | 9.661 | %82,3 | CHP | %49,0 |
| Uzunhasanlar Mah. | 1 | 245 | %92,7 | CHP | %57,1 |
| Yalı Mah. | 8 | 2.754 | %81,6 | CHP | %64,8 |
| Yeni Mah. | 38 | 13.206 | %81,1 | CHP | %45,7 |
| Yukarı Şehitkemal Mah. | 2 | 484 | %82,4 | DEM | %60,3 |
| Yüksekköy Mah. | 1 | 135 | %91,9 | AKP | %82,1 |
| Çakmaklı Mah. | 3 | 757 | %87,6 | CHP | %60,1 |
| Çaltılıdere Mah. | 2 | 650 | %91,4 | CHP | %61,3 |
| Çıtak Mah. | 2 | 474 | %93,0 | AKP | %46,8 |
| Çoraklar Mah. | 1 | 57 | %105,3 | AKP | %50,0 |
| Örnekkent Mah. | 14 | 4.741 | %79,3 | CHP | %43,2 |
| Şakran Hasbi Efendi Mah. | 7 | 2.224 | %84,6 | AKP | %45,7 |
| Şakran Sayfiye Mah. | 8 | 2.694 | %82,0 | CHP | %56,1 |
| Şehitkemal Mah. | 2 | 592 | %86,7 | AKP | %38,2 |