Arsuz · Büyükşehir belediye başkanı
%66,6
CHP birinci
59.698 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arsuz ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %66,6 ile birinci; 59.698 geçerli oy, katılım %80,5.
Arsuz
Kayıtlı seçmen 77.234 · Oy kullanan 62.174 (katılım %80,5) · Geçerli 59.698 · Geçersiz 2.476
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 39.767 | %66,6 |
| AKP | 14.240 | %23,9 |
| TİP | 2.290 | %3,8 |
| İYİ | 952 | %1,6 |
| ZAFER | 623 | %1,0 |
| YRP | 523 | %0,9 |
| DEM | 259 | %0,4 |
| TKH | 212 | %0,4 |
| EMEP | 130 | %0,2 |
| BTP | 117 | %0,2 |
| DEVA | 109 | %0,2 |
| SAADET | 98 | %0,2 |
| MEMLEKET | 82 | %0,1 |
| YTP | 80 | %0,1 |
| DSP | 46 | %0,1 |
| AB | 37 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,1 |
| ABP | 21 | %0,0 |
| AP | 18 | %0,0 |
| VATAN | 17 | %0,0 |
| MİLLET | 15 | %0,0 |
| HAK-PAR | 11 | %0,0 |
| Mehmet Haşmet Kolağası (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Mehmet Katırcıoğlu (bağımsız) | 9 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçalı Mah. | 11 | 3.447 | %80,7 | CHP | %82,7 |
| Arpaderesi Mah. | 5 | 1.565 | %83,6 | AKP | %49,1 |
| Arpagedik Mah. | 2 | 675 | %84,7 | CHP | %88,9 |
| Arpaçiftlik Mah. | 3 | 886 | %84,1 | CHP | %49,1 |
| Avcılarsuyu Mah. | 4 | 1.271 | %90,7 | AKP | %54,3 |
| Aşağı Kepirce Mah. | 4 | 1.119 | %84,4 | CHP | %51,7 |
| Beyköyü Mah. | 2 | 693 | %86,0 | CHP | %70,0 |
| Derekuyu Mah. | 2 | 552 | %94,6 | AKP | %68,5 |
| Gökmeydan Mah. | 9 | 2.957 | %73,7 | CHP | %70,2 |
| Gözcüler Mah. | 16 | 5.310 | %74,7 | CHP | %78,4 |
| Gülcihan Mah. | 1 | 329 | %94,8 | CHP | %74,6 |
| Hacıahmetli Mah. | 6 | 1.855 | %85,4 | CHP | %81,7 |
| Harlısu Mah. | 1 | 304 | %89,1 | AKP | %65,4 |
| Haymaseki Mah. | 4 | 1.124 | %103,6 | AKP | %75,6 |
| Helvalı Mah. | 2 | 583 | %97,1 | AKP | %70,2 |
| Hüyük Mah. | 7 | 2.274 | %79,2 | CHP | %87,2 |
| Işıklı Mah. | 2 | 609 | %95,4 | AKP | %85,6 |
| Kale Mah. | 1 | 183 | %100,6 | AKP | %78,3 |
| Karaağaç Cumhuriyet Mah. | 16 | 5.449 | %77,2 | CHP | %85,4 |
| Karaağaç Konarlı Mah. | 20 | 6.835 | %74,5 | CHP | %77,6 |
| Karaağaç Övündük Mah. | 11 | 3.784 | %76,6 | CHP | %85,6 |
| Karaağaç Şarkkonak Mah. | 29 | 9.644 | %77,3 | CHP | %85,7 |
| Karagöz Mah. | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %65,0 |
| Karahüseyinli Mah. | 10 | 3.029 | %89,0 | AKP | %63,7 |
| Kışla Mah. | 2 | 690 | %91,5 | AKP | %49,9 |
| Konacık Mah. | 5 | 1.556 | %91,3 | AKP | %71,0 |
| Kozaklı Mah. | 1 | 302 | %98,0 | AKP | %74,9 |
| Kurtbağı Mah. | 2 | 640 | %97,3 | AKP | %83,2 |
| Madenli Mah. | 12 | 4.140 | %76,8 | CHP | %77,8 |
| Nardüzü Mah. | 17 | 5.603 | %77,4 | CHP | %80,3 |
| Nergizlik Mah. | 2 | 634 | %92,7 | AKP | %69,3 |
| Pirinçlik Mah. | 3 | 1.004 | %93,6 | AKP | %72,2 |
| Tatarlı Mah. | 3 | 740 | %94,7 | AKP | %75,3 |
| Tülek Mah. | 3 | 744 | %92,3 | AKP | %74,3 |
| Uluçınar Mah. | 4 | 1.313 | %76,3 | CHP | %63,5 |
| Yukarıkepirce Mah. | 3 | 766 | %80,2 | AKP | %70,6 |
| Çetillik Mah. | 6 | 2.043 | %70,8 | CHP | %79,8 |
| Üçgüllük Mah. | 8 | 2.470 | %82,2 | CHP | %83,5 |