Arsuz
Hatay iline bağlı ilçe
77.234
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Hatay iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arsuz ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 77.234 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Hatay (28. Dönem'de 11 milletvekili).
Arsuz seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 77.234 | %79,9 | CHP | %64,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 77.234 | %79,8 | CHP | %63,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 77.234 | %80,5 | CHP | %66,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 72.421 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 72.376 | %87,8 | CHP | %48,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 72.376 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 63.276 | %85,4 | CHP | %71,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 63.276 | %85,3 | CHP | %71,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 63.276 | %86,2 | CHP | %74,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 61.494 | %89,8 | CHP | %58,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 61.494 | %89,8 | Muharrem İnce | %71,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 59.609 | %89,0 | HAYIR | %76,7 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 56.717 | %87,6 | CHP | %67,1 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 55.876 | %87,2 | CHP | %67,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 54.969 | %84,6 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %75,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 54.973 | %88,6 | CHP | %66,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 54.973 | %88,6 | CHP | %64,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 54.973 | %89,0 | CHP | %67,6 |
Arsuz seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 77.234 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 72.376 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 63.276 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 61.494 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 59.609 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 55.876 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 54.973 |