İzmir · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİzmir ili
%63,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
3.063.673 geçerli oy · katılım %90,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İzmir ilinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %63,3 ile birinci; 3.063.673 geçerli oy, katılım %90,3.
İzmir
Kayıtlı seçmen 3.445.505 · Oy kullanan 3.110.059 (katılım %90,3) · Geçerli 3.063.673 · Geçersiz 46.386
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.939.651 | %63,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 964.470 | %31,5 |
| Sinan Oğan | 145.808 | %4,8 |
| Muharrem İnce | 13.744 | %0,5 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Aliağa | 74.236 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Bayındır | 31.497 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Bergama | 83.739 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Bornova | 340.235 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Çeşme | 39.449 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Dikili | 40.403 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,4 |
| Foça | 27.728 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Karaburun | 10.610 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Karşıyaka | 280.303 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| Kemalpaşa | 86.898 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Kınık | 21.576 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Kiraz | 33.925 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Menemen | 147.757 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Ödemiş | 104.587 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Seferihisar | 44.719 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Selçuk | 30.071 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Tire | 69.165 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Torbalı | 152.729 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Urla | 59.214 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Beydağ | 9.875 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Buca | 393.730 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Konak | 266.435 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Menderes | 82.272 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Balçova | 61.315 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Çiğli | 165.743 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Gaziemir | 103.524 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Narlıdere | 50.010 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| Güzelbahçe | 28.577 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Karabağlar | 372.086 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| Bayraklı | 233.097 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |