Çiğli · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇiğli ilçesi
%68,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
150.057 geçerli oy · katılım %91,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çiğli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %68,8 ile birinci; 150.057 geçerli oy, katılım %91,5.
Çiğli
Kayıtlı seçmen 165.743 · Oy kullanan 151.660 (katılım %91,5) · Geçerli 150.057 · Geçersiz 1.603
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 103.188 | %68,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 38.748 | %25,8 |
| Sinan Oğan | 7.603 | %5,1 |
| Muharrem İnce | 518 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Efendi Mah. | 4 | 1.234 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Ahmet Taner Kışlalı Mah. | 15 | 5.564 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Atatürk Mah. | 27 | 9.987 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Ataşehir Mah. | 60 | 22.321 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Aydınlıkevler Mah. | 8 | 2.932 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Balatçık Mah. | 31 | 11.454 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.415 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Egekent Mah. | 19 | 6.889 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Esentepe Mah. | 12 | 4.464 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Evka-2 Mah. | 10 | 3.529 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Evka-5 Mah. | 29 | 10.566 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Evka-6 Mah. | 5 | 1.861 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Güzeltepe Mah. | 14 | 5.118 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Harmandalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 6 | 2.098 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Kaklıç Mah. | 4 | 1.199 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Köyiçi Mah. | 9 | 3.283 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Küçük Çiğli Mah. | 46 | 16.757 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Maltepe Mah. | 9 | 3.163 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Sasalı Merkez Mah. | 8 | 2.926 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Uğur Mumcu Mah. | 12 | 4.410 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Yakakent Mah. | 21 | 7.914 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Yeni Mahalle Mah. | 26 | 9.755 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Çağdaş Mah. | 14 | 5.041 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| İnönü Mah. | 15 | 5.578 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| İzkent Mah. | 15 | 5.370 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Şirintepe Mah. | 19 | 6.915 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |