Menderes · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMenderes ilçesi
%56,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
72.373 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menderes ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %56,3 ile birinci; 72.373 geçerli oy, katılım %89,6.
Menderes
Kayıtlı seçmen 82.272 · Oy kullanan 73.727 (katılım %89,6) · Geçerli 72.373 · Geçersiz 1.354
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40.769 | %56,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 27.645 | %38,2 |
| Sinan Oğan | 3.528 | %4,9 |
| Muharrem İnce | 431 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetbeyli Mah. | 3 | 967 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 328 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Altıntepe Mah. | 7 | 2.596 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Ata Mah. | 5 | 1.695 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Ataköy Mah. | 4 | 1.379 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Barbaros Mah. | 9 | 3.383 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Bulgurca Mah. | 5 | 1.579 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Cüneytbey Mah. | 18 | 6.482 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Dereköy Mah. | 4 | 1.206 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Develi Mah. | 5 | 1.789 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Değirmendere Mah. | 4 | 1.296 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Efemçukuru Mah. | 1 | 355 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,3 |
| Gazipaşa Mah. | 11 | 4.031 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| Gölcükler Mah. | 12 | 4.226 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Gölova Mah. | 1 | 234 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Görece Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.016 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Gümüldür Atatürk Mah. | 4 | 1.207 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Gümüldür Cumhuriyet Mah. | 3 | 801 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Gümüldür Fevzi Çakmak Mah. | 10 | 3.542 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Gümüldür İnönü Mah. | 3 | 802 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.158 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Karakuyu Mah. | 3 | 776 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,8 |
| Kasımpaşa Mah. | 14 | 5.062 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Keler Mah. | 1 | 128 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Kemalpaşa Mah. | 21 | 7.633 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Kısık Mah. | 1 | 361 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 131 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,5 |
| Küner Mah. | 5 | 1.797 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Mithatpaşa Mah. | 13 | 4.702 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Orta Mah. | 7 | 2.422 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Oğlananası Atatürk Mah. | 3 | 894 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,1 |
| Oğlananası Cumhuriyet Mah. | 3 | 800 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,8 |
| Sancaklı Mah. | 2 | 656 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Tekeli Atatürk Mah. | 4 | 1.143 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Tekeli Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.169 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 807 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Çakaltepe Mah. | 3 | 514 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.311 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Çatalca Mah. | 2 | 519 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Çukuraltı Mah. | 13 | 4.721 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Çile Mah. | 2 | 512 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Çileme Mah. | 4 | 1.459 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Özdere Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.275 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Şaşal Mah. | 2 | 408 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |