Menemen · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMenemen ilçesi
%61,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
130.841 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menemen ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %61,5 ile birinci; 130.841 geçerli oy, katılım %90,0.
Menemen
Kayıtlı seçmen 147.757 · Oy kullanan 133.019 (katılım %90,0) · Geçerli 130.841 · Geçersiz 2.178
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80.485 | %61,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 42.036 | %32,1 |
| Sinan Oğan | 7.726 | %5,9 |
| Muharrem İnce | 594 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 15 | 5.393 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| 30 Ağustos Mah. | 37 | 13.919 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| 75.Yıl Cumhuriyet Mah. | 2 | 395 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,5 |
| 85.Yıl Cumhuriyet Mah. | 2 | 652 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| 9 Eylül Mah. | 19 | 6.947 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Ahıhıdır Mah. | 4 | 1.483 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Alaniçi Mah. | 1 | 299 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.438 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 309 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,1 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 149 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Belen Mah. | 1 | 193 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,5 |
| Bozalan Mah. | 1 | 230 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Buruncuk Mah. | 1 | 367 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Camiikebir Mah. | 3 | 1.056 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.614 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Değirmendere Mah. | 3 | 938 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,9 |
| Doğa Mah. | 2 | 508 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Emiralem Merkez Mah. | 3 | 1.055 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Esatpaşa Mah. | 20 | 7.397 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.027 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 |
| Gaybi Mah. | 2 | 425 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Gazi Mah. | 9 | 3.260 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Gazi Mustafa Kemal Mah. | 6 | 2.137 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Göktepe Mah. | 2 | 577 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Gölcük Mah. | 13 | 4.823 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Görece Mah. | 1 | 302 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Günerli Mah. | 1 | 132 | %101,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 223 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Hatundere Mah. | 7 | 1.466 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Haykıran Mah. | 3 | 805 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Irmak Mah. | 15 | 5.325 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Karaorman Mah. | 1 | 89 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Kasımpaşa Mah. | 31 | 11.644 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Kazımpaşa Mah. | 5 | 1.854 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kemal Atatürk Mah. | 10 | 3.665 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,9 |
| Kesik Mah. | 2 | 582 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Kır Mah. | 1 | 195 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,8 |
| Mermerli Mah. | 17 | 6.206 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Musabey Mah. | 1 | 250 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 2 | 405 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Seydinnasrullah Mah. | 2 | 463 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Süleymanlı Mah. | 2 | 451 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Süzbeyli Mah. | 1 | 30 | %106,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Telekler Mah. | 1 | 135 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Turgutlar Mah. | 1 | 40 | %102,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Tuzçullu Mah. | 1 | 221 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Tülbentli Mah. | 4 | 1.408 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Ulus Mah. | 7 | 2.439 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Uğur Mumcu Mah. | 31 | 11.431 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Villakent Mah. | 6 | 1.906 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Yahşelli Mah. | 9 | 3.294 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Yanıkköy Mah. | 2 | 635 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Yayla Mah. | 3 | 773 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Yeşil Pınar Mah. | 8 | 2.857 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Yıldırım Mah. | 3 | 1.077 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Zafer Mah. | 3 | 974 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Zeytinlik Mah. | 6 | 1.923 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |
| Çaltı Mah. | 1 | 173 | %100,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Çavuş Mah. | 1 | 354 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Çukurköy Mah. | 2 | 583 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| İncirli Pınar Mah. | 10 | 3.480 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| İnönü Mah. | 6 | 2.095 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| İsmet İnönü Mah. | 24 | 8.917 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| İstiklal Mah. | 28 | 10.266 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| İğnedere Mah. | 1 | 98 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |