22.593
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Trabzon iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %85,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maçka ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 22.593 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %85,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Trabzon (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Maçka seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 22.593 | %85,5 | AKP | %42,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 22.593 | %85,3 | AKP | %44,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 22.593 | %85,7 | AKP | %60,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 20.520 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 20.511 | %88,1 | AKP | %51,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 20.511 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 22.546 | %87,6 | AKP | %59,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 22.546 | %87,5 | AKP | %61,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 22.546 | %87,7 | AKP | %68,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 19.243 | %86,6 | AKP | %58,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 19.243 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 18.448 | %83,3 | EVET | %68,7 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 18.827 | %84,3 | AKP | %69,0 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 18.942 | %82,1 | AKP | %58,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 19.611 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 19.714 | %88,4 | AKP | %58,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 19.714 | %88,4 | AKP | %57,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 19.714 | %88,6 | AKP | %61,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 18.648 | %82,6 | AKP | %58,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 19.088 | %77,1 | EVET | %67,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.592 | %90,0 | CHP | %47,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.592 | %90,0 | CHP | %42,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 20.434 | %85,3 | AKP | %44,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 21.849 | %66,6 | EVET | %74,0 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 21.870 | %83,0 | AKP | %56,2 |
Maçka seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 22.593 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 20.511 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 22.546 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 19.243 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 18.448 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 18.942 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 19.714 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 18.648 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 19.088 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 20.434 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 21.849 |