%42,0
AK PARTİ birinci
18.225 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maçka ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,0 ile birinci; 18.225 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 22.593 · Oy kullanan 19.318 (katılım %85,5) · Geçerli 18.225 · Geçersiz 1.093
Maçka Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.645 | %42,0 |
| CHP | 6.729 | %36,9 |
| YRP | 2.916 | %16,0 |
| İYİ | 371 | %2,0 |
| SAADET | 258 | %1,4 |
| BTP | 156 | %0,9 |
| BBP | 150 | %0,8 |
Seçilenler
- Koray Koçhan · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Maçka mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarsu Mah. | 2 | 475 | %87,0 | AKP | %58,1 |
| Akmescit Mah. | 2 | 398 | %90,2 | CHP | %70,1 |
| Alataş Mah. | 1 | 201 | %87,6 | AKP | %42,0 |
| Alaçam Mah. | 1 | 145 | %85,5 | AKP | %49,2 |
| Altındere Mah. | 1 | 178 | %92,1 | AKP | %60,9 |
| Anayurt Mah. | 1 | 118 | %74,6 | AKP | %38,4 |
| Ardıçlıyayla Mah. | 1 | 192 | %95,3 | AKP | %42,2 |
| Armağan Mah. | 2 | 621 | %87,6 | CHP | %49,5 |
| Atasu Mah. | 3 | 377 | %79,1 | AKP | %56,6 |
| Bahçekaya Mah. | 2 | 639 | %83,9 | CHP | %44,1 |
| Bakımlı Mah. | 1 | 200 | %78,0 | YRP | %51,7 |
| Bakırcılar Mah. | 1 | 104 | %76,9 | AKP | %45,3 |
| Barışlı Mah. | 1 | 158 | %89,2 | CHP | %49,6 |
| Bağışlı Mah. | 1 | 356 | %94,1 | AKP | %35,4 |
| Başar Mah. | 2 | 443 | %84,4 | YRP | %46,0 |
| Coşandere Mah. | 2 | 508 | %88,0 | AKP | %46,6 |
| Dikkaya Mah. | 2 | 257 | %90,7 | AKP | %58,7 |
| Erginköy Mah. | 1 | 128 | %72,7 | AKP | %52,9 |
| Esiroğlu Mah. | 9 | 1.543 | %86,4 | AKP | %44,8 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.106 | %78,1 | AKP | %42,8 |
| Gayretli Mah. | 1 | 252 | %97,2 | CHP | %52,4 |
| Günay Mah. | 2 | 460 | %88,5 | AKP | %47,8 |
| Güney Mah. | 1 | 319 | %90,6 | CHP | %55,2 |
| Gürgenağaç Mah. | 1 | 280 | %76,4 | AKP | %50,3 |
| Güzelce Mah. | 1 | 278 | %95,0 | AKP | %38,2 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 227 | %92,5 | AKP | %41,6 |
| Hamsiköy Mah. | 2 | 407 | %83,8 | CHP | %45,7 |
| Hızarlı Mah. | 1 | 161 | %90,1 | AKP | %48,9 |
| Kapıköy Mah. | 1 | 241 | %79,7 | CHP | %44,1 |
| Kaynarca Mah. | 3 | 497 | %89,1 | AKP | %57,4 |
| Kırantaş Mah. | 1 | 318 | %90,9 | AKP | %56,2 |
| Konak Mah. | 1 | 190 | %89,0 | CHP | %51,3 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 174 | %87,9 | CHP | %58,8 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 124 | %83,1 | AKP | %55,8 |
| Köprüyanı Mah. | 1 | 265 | %90,6 | AKP | %45,1 |
| Kiremitli Mah. | 1 | 152 | %85,5 | AKP | %49,6 |
| Mataracı Mah. | 2 | 503 | %85,1 | CHP | %48,1 |
| Merkez Mah. | 2 | 527 | %81,4 | CHP | %47,0 |
| Ocaklı Mah. | 3 | 553 | %82,5 | CHP | %58,6 |
| Ormanüstü Mah. | 1 | 250 | %90,4 | CHP | %56,5 |
| Ormaniçi Mah. | 1 | 208 | %94,7 | AKP | %50,8 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 267 | %91,4 | CHP | %42,4 |
| Oğulağaç Mah. | 1 | 295 | %83,4 | CHP | %44,2 |
| Reşadiye Mah. | 4 | 1.210 | %82,4 | CHP | %42,5 |
| Sevinç Mah. | 1 | 350 | %82,0 | CHP | %51,1 |
| Sındıran Mah. | 2 | 282 | %88,3 | CHP | %46,4 |
| Sukenarı Mah. | 1 | 247 | %83,8 | AKP | %42,4 |
| Temelli Mah. | 1 | 338 | %87,6 | CHP | %43,3 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 258 | %91,5 | AKP | %50,7 |
| Yazılıtaş Mah. | 1 | 230 | %93,0 | AKP | %47,3 |
| Yazlık Mah. | 2 | 554 | %78,7 | AKP | %45,3 |
| Yeni Atasu Mah. | 3 | 538 | %75,3 | CHP | %46,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 116 | %100,0 | CHP | %46,4 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 168 | %95,8 | CHP | %75,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 157 | %92,4 | CHP | %63,6 |
| Yukarıköy Mah. | 1 | 345 | %83,2 | AKP | %47,1 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 1 | 119 | %90,8 | CHP | %39,4 |
| Zaferli Mah. | 1 | 109 | %86,2 | AKP | %57,6 |
| Çamlıdüz Mah. | 1 | 91 | %97,8 | YRP | %39,8 |
| Çatak Mah. | 1 | 273 | %90,1 | CHP | %36,9 |
| Çayırlar Mah. | 1 | 196 | %86,2 | AKP | %72,1 |
| Çeşmeler Mah. | 1 | 185 | %93,5 | CHP | %63,6 |
| Çıralı Mah. | 1 | 232 | %94,4 | AKP | %62,7 |
| Örnekalan Mah. | 1 | 199 | %79,9 | CHP | %46,0 |
| Öğütlü Mah. | 3 | 831 | %72,7 | AKP | %45,4 |
| Üçgedik Mah. | 1 | 218 | %94,0 | AKP | %34,8 |
| Şimşirli Mah. | 1 | 252 | %85,3 | AKP | %53,0 |