%60,0
AK PARTİ birinci
18.383 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maçka ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %60,0 ile birinci; 18.383 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 22.593 · Oy kullanan 19.362 (katılım %85,7) · Geçerli 18.383 · Geçersiz 979
Maçka Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.023 | %60,0 |
| CHP | 5.043 | %27,4 |
| YRP | 1.342 | %7,3 |
| İYİ | 306 | %1,7 |
| ZAFER | 194 | %1,1 |
| SAADET | 165 | %0,9 |
| BTP | 65 | %0,4 |
| DSP | 37 | %0,2 |
| AB | 32 | %0,2 |
| DEVA | 30 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 27 | %0,2 |
| TİP | 18 | %0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 |
| HKP | 16 | %0,1 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| HAK-PAR | 13 | %0,1 |
| DEM | 12 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| TKH | 11 | %0,1 |
| Sadullah Yılmaz (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| İbrahim Topuz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Maçka mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarsu Mah. | 2 | 475 | %87,0 | AKP | %83,9 |
| Akmescit Mah. | 2 | 398 | %90,7 | CHP | %59,2 |
| Alataş Mah. | 1 | 201 | %87,6 | AKP | %46,4 |
| Alaçam Mah. | 1 | 145 | %86,2 | AKP | %68,6 |
| Altındere Mah. | 1 | 178 | %92,1 | AKP | %75,0 |
| Anayurt Mah. | 1 | 118 | %74,6 | AKP | %76,5 |
| Ardıçlıyayla Mah. | 1 | 192 | %95,3 | AKP | %60,5 |
| Armağan Mah. | 2 | 621 | %87,6 | CHP | %44,3 |
| Atasu Mah. | 3 | 377 | %79,1 | AKP | %72,8 |
| Bahçekaya Mah. | 2 | 639 | %82,5 | AKP | %59,8 |
| Bakımlı Mah. | 1 | 200 | %78,0 | AKP | %68,7 |
| Bakırcılar Mah. | 1 | 104 | %78,9 | AKP | %66,3 |
| Barışlı Mah. | 1 | 158 | %91,8 | AKP | %48,2 |
| Bağışlı Mah. | 1 | 356 | %94,1 | AKP | %64,1 |
| Başar Mah. | 2 | 443 | %85,8 | AKP | %65,4 |
| Coşandere Mah. | 2 | 508 | %88,0 | AKP | %67,8 |
| Dikkaya Mah. | 2 | 257 | %90,7 | AKP | %65,0 |
| Erginköy Mah. | 1 | 128 | %74,2 | AKP | %67,8 |
| Esiroğlu Mah. | 9 | 1.543 | %85,7 | AKP | %63,7 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.106 | %78,6 | AKP | %65,9 |
| Gayretli Mah. | 1 | 252 | %97,2 | AKP | %53,7 |
| Günay Mah. | 2 | 460 | %88,5 | AKP | %58,2 |
| Güney Mah. | 1 | 319 | %90,6 | CHP | %60,4 |
| Gürgenağaç Mah. | 1 | 280 | %78,6 | AKP | %68,8 |
| Güzelce Mah. | 1 | 278 | %95,7 | AKP | %54,8 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 227 | %92,5 | AKP | %69,4 |
| Hamsiköy Mah. | 2 | 407 | %84,3 | AKP | %49,1 |
| Hızarlı Mah. | 1 | 161 | %90,1 | AKP | %57,3 |
| Kapıköy Mah. | 1 | 241 | %79,7 | AKP | %50,8 |
| Kaynarca Mah. | 3 | 497 | %89,9 | AKP | %71,3 |
| Kırantaş Mah. | 1 | 318 | %89,6 | AKP | %68,0 |
| Konak Mah. | 1 | 190 | %90,0 | AKP | %51,3 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 174 | %87,9 | AKP | %53,7 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 124 | %83,9 | AKP | %69,5 |
| Köprüyanı Mah. | 1 | 265 | %90,6 | AKP | %68,7 |
| Kiremitli Mah. | 1 | 152 | %85,5 | AKP | %66,7 |
| Mataracı Mah. | 2 | 503 | %85,1 | AKP | %49,5 |
| Merkez Mah. | 2 | 527 | %81,2 | AKP | %50,5 |
| Ocaklı Mah. | 3 | 553 | %82,8 | AKP | %55,5 |
| Ormanüstü Mah. | 1 | 250 | %90,4 | AKP | %72,7 |
| Ormaniçi Mah. | 1 | 208 | %94,7 | AKP | %65,1 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 267 | %91,4 | AKP | %54,7 |
| Oğulağaç Mah. | 1 | 295 | %83,4 | AKP | %60,3 |
| Reşadiye Mah. | 4 | 1.210 | %82,4 | AKP | %62,1 |
| Sevinç Mah. | 1 | 350 | %82,0 | AKP | %49,6 |
| Sındıran Mah. | 2 | 282 | %88,7 | AKP | %74,1 |
| Sukenarı Mah. | 1 | 247 | %83,8 | AKP | %59,2 |
| Temelli Mah. | 1 | 338 | %89,1 | AKP | %58,5 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 258 | %91,5 | AKP | %75,1 |
| Yazılıtaş Mah. | 1 | 230 | %93,0 | AKP | %73,0 |
| Yazlık Mah. | 2 | 554 | %78,9 | AKP | %69,7 |
| Yeni Atasu Mah. | 3 | 538 | %75,3 | AKP | %61,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 116 | %100,0 | AKP | %62,5 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 168 | %97,0 | CHP | %79,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 157 | %93,6 | CHP | %52,5 |
| Yukarıköy Mah. | 1 | 345 | %84,1 | AKP | %69,5 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 1 | 119 | %92,4 | AKP | %55,6 |
| Zaferli Mah. | 1 | 109 | %86,2 | AKP | %69,7 |
| Çamlıdüz Mah. | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %65,5 |
| Çatak Mah. | 1 | 273 | %90,1 | AKP | %51,9 |
| Çayırlar Mah. | 1 | 196 | %86,2 | AKP | %83,2 |
| Çeşmeler Mah. | 1 | 185 | %93,5 | AKP | %47,7 |
| Çıralı Mah. | 1 | 232 | %94,4 | AKP | %64,2 |
| Örnekalan Mah. | 1 | 199 | %81,4 | CHP | %46,2 |
| Öğütlü Mah. | 3 | 831 | %72,7 | AKP | %52,3 |
| Üçgedik Mah. | 1 | 218 | %94,5 | AKP | %59,0 |
| Şimşirli Mah. | 1 | 252 | %88,1 | AKP | %53,9 |