Maçka · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMaçka ilçesi
%72,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.477 geçerli oy · katılım %86,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maçka ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,8 ile birinci; 17.477 geçerli oy, katılım %86,4.
Maçka
Kayıtlı seçmen 20.520 · Oy kullanan 17.731 (katılım %86,4) · Geçerli 17.477 · Geçersiz 254
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.717 | %72,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.760 | %27,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarsu Mah. | 2 | 444 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Akmescit Mah. | 1 | 271 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Alataş Mah. | 1 | 141 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Alaçam Mah. | 1 | 94 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Altındere Mah. | 1 | 154 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Anayurt Mah. | 1 | 121 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Ardıçlıyayla Mah. | 1 | 147 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Armağan Mah. | 2 | 503 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Atasu Mah. | 7 | 883 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Bahçekaya Mah. | 2 | 623 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Bakımlı Mah. | 1 | 191 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Bakırcılar Mah. | 1 | 108 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Barışlı Mah. | 1 | 140 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Bağışlı Mah. | 1 | 281 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Başar Mah. | 2 | 410 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Coşandere Mah. | 2 | 457 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Dikkaya Mah. | 2 | 172 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Erginköy Mah. | 1 | 104 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Esiroğlu Mah. | 9 | 1.580 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.299 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Gayretli Mah. | 1 | 191 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Günay Mah. | 1 | 379 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Güney Mah. | 1 | 279 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Gürgenağaç Mah. | 1 | 282 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Güzelce Mah. | 1 | 144 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 191 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Hamsiköy Mah. | 1 | 329 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Hızarlı Mah. | 1 | 113 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Kapıköy Mah. | 1 | 227 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Kaynarca Mah. | 3 | 425 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Kırantaş Mah. | 1 | 271 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Konak Mah. | 1 | 200 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 157 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 101 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Köprüyanı Mah. | 1 | 227 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Kiremitli Mah. | 1 | 129 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Mataracı Mah. | 2 | 465 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Merkez Mah. | 2 | 596 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Ocaklı Mah. | 2 | 550 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Ormanüstü Mah. | 1 | 209 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Ormaniçi Mah. | 1 | 91 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 222 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Oğulağaç Mah. | 1 | 290 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Reşadiye Mah. | 4 | 1.350 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Sevinç Mah. | 1 | 339 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Sındıran Mah. | 2 | 223 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Sukenarı Mah. | 1 | 216 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Temelli Mah. | 1 | 325 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 225 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Yazılıtaş Mah. | 1 | 188 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Yazlık Mah. | 2 | 515 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 74 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 102 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 139 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Yukarıköy Mah. | 1 | 308 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 1 | 95 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Zaferli Mah. | 1 | 104 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Çamlıdüz Mah. | 1 | 91 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Çatak Mah. | 1 | 238 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Çayırlar Mah. | 1 | 156 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Çeşmeler Mah. | 1 | 148 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Çıralı Mah. | 1 | 164 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Örnekalan Mah. | 1 | 180 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Öğütlü Mah. | 3 | 820 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Üçgedik Mah. | 1 | 158 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Şimşirli Mah. | 1 | 171 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |