Çamlıhemşin
Rize iline bağlı ilçe
6.782
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Rize iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çamlıhemşin ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 6782 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Rize (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Çamlıhemşin seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.708 | %80,9 | AKP | %54,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.708 | %80,9 | AKP | %42,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.782 | %80,4 | AKP | %51,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 5.980 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.979 | %86,3 | AKP | %55,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.979 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.642 | %87,3 | AKP | %51,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.642 | %87,3 | AKP | %45,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 7.009 | %86,3 | AKP | %54,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.320 | %86,0 | AKP | %63,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.320 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.990 | %83,3 | EVET | %75,8 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.070 | %79,5 | AKP | %73,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.094 | %79,1 | AKP | %67,2 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.278 | %68,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.225 | %84,4 | AKP | %48,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.225 | %84,4 | AKP | %42,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.306 | %83,1 | AKP | %62,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.845 | %80,2 | AKP | %68,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.843 | %70,7 | EVET | %73,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.201 | %84,4 | AKP | %28,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.201 | %83,6 | CHP | %50,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.057 | %80,8 | AKP | %49,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.307 | %55,9 | EVET | %82,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.333 | %74,6 | AKP | %56,9 |
Çamlıhemşin seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 6.782 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 5.979 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 7.009 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 5.320 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 4.990 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 5.094 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 5.306 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 4.845 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 4.843 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 5.057 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 5.307 |