Çamlıhemşin · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇamlıhemşin ilçesi
%74,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.042 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çamlıhemşin ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %74,1 ile birinci; 5042 geçerli oy, katılım %85,5.
Çamlıhemşin
Kayıtlı seçmen 5.980 · Oy kullanan 5.110 (katılım %85,5) · Geçerli 5.042 · Geçersiz 68
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.736 | %74,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.306 | %25,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aşağıçamlıca Mah. | 1 | 101 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Aşağışimşirli Mah. | 1 | 158 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Behice Köyü | 1 | 370 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 48 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Derecik Köyü | 1 | 123 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Didi Köyü | 1 | 284 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Dikkaya Köyü | 3 | 826 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Güllüköy | 1 | 206 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Güroluk Köyü | 1 | 96 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 111 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Kale Köyü | 1 | 58 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Kaplıca Mah. | 1 | 271 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Kavak Mah. | 1 | 78 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Komilo Köyü | 1 | 223 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Konaklar Mah. | 1 | 200 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,4 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 232 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Merkez Mah. | 1 | 356 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Meydanköy | 1 | 70 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Mollaveyis Köyü | 1 | 73 | %63,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Ortaklar Köyü | 1 | 58 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Ortanköy | 1 | 35 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Ortayayla Köyü | 1 | 73 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Sıraköy | 1 | 81 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Sırt Mah. | 1 | 34 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Topluca Köyü | 3 | 882 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Yaylaköy | 1 | 75 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Yazlık Köyü | 1 | 18 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Yağmurlu Mah. | 1 | 109 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Yolkıyı Köyü | 1 | 47 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Yukarıçamlıca Mah. | 1 | 71 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Yukarışimşirli Köyü | 1 | 111 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Zilkale Köyü | 1 | 39 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Çatköy | 1 | 22 | %122,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Çayırdüzü Köyü | 1 | 311 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Şenköy | 1 | 24 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Şenyuva Köyü | 1 | 106 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |