Çamlıhemşin · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇamlıhemşin ilçesi
%71,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.040 geçerli oy · katılım %86,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çamlıhemşin ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %71,1 ile birinci; 5040 geçerli oy, katılım %86,4.
Çamlıhemşin
Kayıtlı seçmen 5.979 · Oy kullanan 5.164 (katılım %86,4) · Geçerli 5.040 · Geçersiz 124
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.581 | %71,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.267 | %25,1 |
| Sinan Oğan | 165 | %3,3 |
| Muharrem İnce | 27 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aşağıçamlıca Mah. | 1 | 101 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Aşağışimşirli Mah. | 1 | 158 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Behice Köyü | 1 | 370 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 48 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Derecik Köyü | 1 | 123 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Didi Köyü | 1 | 284 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Dikkaya Köyü | 3 | 826 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Güllüköy | 1 | 206 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Güroluk Köyü | 1 | 96 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 111 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Kale Köyü | 1 | 58 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Kaplıca Mah. | 1 | 271 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Kavak Mah. | 1 | 78 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Komilo Köyü | 1 | 223 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Konaklar Mah. | 1 | 200 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 232 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Merkez Mah. | 1 | 355 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Meydanköy | 1 | 70 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Mollaveyis Köyü | 1 | 73 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Ortaklar Köyü | 1 | 58 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Ortanköy | 1 | 35 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Ortayayla Köyü | 1 | 73 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Sıraköy | 1 | 81 | %72,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Sırt Mah. | 1 | 34 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Topluca Köyü | 3 | 882 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Yaylaköy | 1 | 75 | %58,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Yazlık Köyü | 1 | 18 | %105,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,4 |
| Yağmurlu Mah. | 1 | 109 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Yolkıyı Köyü | 1 | 47 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Yukarıçamlıca Mah. | 1 | 71 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Yukarışimşirli Köyü | 1 | 111 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Zilkale Köyü | 1 | 39 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Çatköy | 1 | 22 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Çayırdüzü Köyü | 1 | 311 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Şenköy | 1 | 24 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Şenyuva Köyü | 1 | 106 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |