Kleptokrasi
Menü

Çamlıhemşin · Milletvekili

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇamlıhemşin ilçesi

%63,5

AK PARTİ birinci

4.458 geçerli oy · katılım %86,0

Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.

Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı

Çamlıhemşin ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %63,5 ile birinci; 4458 geçerli oy, katılım %86,0.

Çamlıhemşin

Kayıtlı seçmen 5.320 · Oy kullanan 4.575 (katılım %86,0) · Geçerli 4.458 · Geçersiz 117

Çamlıhemşin Milletvekili sonuçları
Parti / adayOyOran
AKP2.830%63,5
CHP773%17,3
MHP503%11,3
İYİ167%3,8
CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu)63%1,4
HDP55%1,2
SAADET43%1,0
VATAN11%0,3
HÜDA PAR6%0,1
MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu)6%0,1
Muhammet Korkmaz (bağımsız)1%0,0

Mahalle ve köyler

Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.

Çamlıhemşin mahalle ve köy sonuçları
MuhtarlıkSandıkKayıtlı seçmenKatılımBirinciOran
Aşağıçamlıca Mah.184%81,0CHP%53,0
Aşağışimşirli Mah.1138%90,6AKP%53,2
Behice Köyü1358%88,6AKP%64,2
Boğaziçi Köyü156%76,8CHP%42,9
Dikkaya Köyü2759%88,9AKP%71,9
Güllüköy1210%95,7AKP%86,4
Güroluk Köyü187%86,2AKP%59,2
Kadıköy Mah.183%95,2AKP%83,5
Kale Köyü158%70,7AKP%79,5
Kaplıca Mah.1233%79,8AKP%44,4
Kavak Mah.161%88,5CHP%53,7
Komilo Köyü1201%83,6AKP%71,0
Konaklar Mah.1244%80,3CHP%47,1
Köprübaşı Köyü1200%82,5AKP%65,0
Merkez Mah.1275%84,0AKP%64,3
Meydanköy161%80,3AKP%54,2
Mollaveyis Köyü180%72,5CHP%41,1
Ortaklar Köyü126%84,6AKP%77,3
Ortanköy146%84,8CHP%38,5
Ortayayla Köyü179%96,2AKP%68,0
Sıraköy144%79,6AKP%50,0
Sırt Mah.142%88,1CHP%43,2
Topluca Köyü3859%87,3AKP%85,7
Yaylaköy123%100,0AKP%77,3
Yazlık Köyü115%106,7CHP%53,3
Yağmurlu Mah.183%83,1AKP%82,1
Yolkıyı Köyü155%76,4AKP%47,6
Yukarıçamlıca Mah.165%86,2CHP%50,0
Yukarışimşirli Köyü196%82,3AKP%50,7
Zilkale Köyü131%87,1AKP%50,0
Çatköy113%107,7AKP%50,0
Çayırdüzü Köyü2535%85,1AKP%65,0
Şenköy117%100,0AKP%29,4
Şenyuva Köyü1103%84,5CHP%57,1