Yatağan
Muğla iline bağlı ilçe
36.729
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Muğla iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %90,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yatağan ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 36.729 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %90,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Muğla (28. Dönem'de 7 milletvekili).
Yatağan seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 36.729 | %90,6 | CHP | %51,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 36.729 | %90,5 | CHP | %51,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 36.729 | %90,7 | CHP | %56,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 36.628 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 36.598 | %93,6 | CHP | %38,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 36.598 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 35.749 | %92,6 | AKP | %51,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 35.749 | %92,6 | AKP | %48,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 35.749 | %92,6 | AKP | %34,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 35.335 | %91,7 | CHP | %38,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 35.335 | %91,7 | Muharrem İnce | %47,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 34.918 | %91,4 | HAYIR | %67,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 34.883 | %90,1 | CHP | %46,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 34.985 | %90,0 | CHP | %42,8 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 35.149 | %84,8 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %61,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 35.425 | %94,5 | CHP | %34,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 35.425 | %94,5 | CHP | %35,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 35.425 | %94,5 | CHP | %43,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 35.033 | %92,5 | CHP | %44,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 35.021 | %90,6 | HAYIR | %68,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 12.564 | %90,0 | CHP | %36,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 12.564 | %90,1 | CHP | %35,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 34.562 | %94,1 | CHP | %31,7 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 33.024 | %83,4 | HAYIR | %61,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 33.021 | %93,0 | CHP | %35,7 |
Yatağan seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 36.729 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 36.598 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 35.749 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 35.335 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 34.918 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 34.985 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 35.425 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 35.033 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 35.021 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 34.562 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 33.024 |