Yatağan · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYatağan ilçesi
%38,4
CHP birinci
33.052 geçerli oy · katılım %93,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yatağan ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %38,4 ile birinci; 33.052 geçerli oy, katılım %93,6.
Yatağan
Kayıtlı seçmen 36.598 · Oy kullanan 34.240 (katılım %93,6) · Geçerli 33.052 · Geçersiz 1.188
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 12.690 | %38,4 |
| AKP | 8.770 | %26,5 |
| İYİ | 5.620 | %17,0 |
| MHP | 2.395 | %7,3 |
| TİP | 889 | %2,7 |
| MEMLEKET | 541 | %1,6 |
| ZAFER | 478 | %1,5 |
| DEM | 315 | %1,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 301 | %0,9 |
| YRP | 228 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 119 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 116 | %0,4 |
| AP | 113 | %0,3 |
| BBP | 97 | %0,3 |
| VATAN | 78 | %0,2 |
| ANAP | 61 | %0,2 |
| HAK-PAR | 51 | %0,2 |
| TKP | 43 | %0,1 |
| MİLLET | 39 | %0,1 |
| HKP | 28 | %0,1 |
| SOL | 25 | %0,1 |
| TKH | 17 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 13 | %0,0 |
| YP | 12 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| İsmail Uslu (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akgedik Mah. | 3 | 806 | %95,0 | CHP | %34,4 |
| Akyol Mah. | 5 | 1.477 | %92,2 | CHP | %44,4 |
| Alaşar Mah. | 1 | 318 | %97,2 | CHP | %47,5 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.760 | %93,3 | CHP | %36,0 |
| Bahçeyaka Mah. | 2 | 458 | %94,8 | AKP | %40,5 |
| Bağyaka Mah. | 1 | 255 | %91,8 | AKP | %60,0 |
| Bencik Mah. | 4 | 1.301 | %93,9 | CHP | %37,4 |
| Bozarmut Mah. | 5 | 1.778 | %91,8 | CHP | %31,8 |
| Bozüyük Mah. | 3 | 814 | %95,5 | CHP | %39,4 |
| Cazkırlar Mah. | 1 | 288 | %93,4 | AKP | %39,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.974 | %93,1 | CHP | %44,4 |
| Dere Mah. | 8 | 2.300 | %94,2 | CHP | %44,7 |
| Deştin Mah. | 2 | 437 | %96,1 | CHP | %30,5 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 170 | %95,3 | CHP | %43,9 |
| Elmacık Mah. | 2 | 519 | %94,6 | CHP | %34,6 |
| Esenköy Mah. | 1 | 194 | %92,8 | CHP | %32,8 |
| Eskihisar Mah. | 2 | 424 | %93,6 | CHP | %44,8 |
| Gökgedik Mah. | 1 | 287 | %94,8 | CHP | %40,6 |
| Gökpınar Mah. | 2 | 601 | %96,3 | AKP | %38,7 |
| Hacıbayramlar Mah. | 2 | 444 | %97,5 | CHP | %39,1 |
| Hacıveliler Mah. | 1 | 239 | %84,5 | CHP | %41,9 |
| Hisarardı Mah. | 1 | 298 | %95,0 | CHP | %57,5 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 458 | %96,7 | CHP | %37,3 |
| Kafacakaplancık Mah. | 2 | 656 | %93,3 | CHP | %36,5 |
| Kapubağ Mah. | 1 | 236 | %97,9 | CHP | %33,8 |
| Katrancı Mah. | 2 | 572 | %93,7 | AKP | %35,2 |
| Kavak Mah. | 2 | 490 | %92,5 | CHP | %38,4 |
| Kırıkköy Mah. | 1 | 159 | %96,9 | CHP | %36,2 |
| Konak Mah. | 3 | 990 | %91,9 | CHP | %42,6 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 342 | %95,3 | AKP | %40,7 |
| Köklük Mah. | 1 | 363 | %96,7 | CHP | %37,3 |
| Madenler Mah. | 5 | 1.813 | %93,4 | CHP | %39,0 |
| Mesken Mah. | 1 | 364 | %89,6 | CHP | %42,2 |
| Nebiköy Mah. | 1 | 186 | %96,2 | CHP | %43,0 |
| Turgut Mah. | 4 | 1.352 | %90,8 | CHP | %49,7 |
| Turgutlar Mah. | 1 | 232 | %91,0 | CHP | %51,2 |
| Yava Mah. | 1 | 148 | %96,6 | CHP | %36,2 |
| Yayla Mah. | 1 | 218 | %99,1 | CHP | %45,2 |
| Yeni Mah. | 15 | 5.077 | %93,1 | CHP | %35,1 |
| Yenikarakuyu Mah. | 1 | 201 | %94,0 | CHP | %30,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 251 | %96,0 | CHP | %38,4 |
| Yeşilbağcılar Mah. | 3 | 744 | %93,4 | CHP | %41,7 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 125 | %93,6 | AKP | %45,2 |
| Yukarıyayla Mah. | 1 | 259 | %92,7 | AKP | %48,7 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 377 | %92,6 | CHP | %47,0 |
| Çakırlar Mah. | 2 | 432 | %93,8 | AKP | %29,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 282 | %90,8 | AKP | %60,7 |
| Çukuröz Mah. | 1 | 191 | %94,8 | AKP | %66,7 |
| Şahinler Mah. | 2 | 462 | %95,2 | CHP | %50,6 |
| Şeref Mah. | 2 | 476 | %95,8 | CHP | %48,2 |