Yatağan · Büyükşehir belediye başkanı
%34,5
AK PARTİ birinci
31.680 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yatağan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %34,5 ile birinci; 31.680 geçerli oy, katılım %92,6.
Yatağan
Kayıtlı seçmen 35.749 · Oy kullanan 33.119 (katılım %92,6) · Geçerli 31.680 · Geçersiz 1.439
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akgedik Mah. | 3 | 796 | %95,9 | Behçet Saatcı | %36,1 |
| Akyol Mah. | 5 | 1.407 | %91,8 | CHP | %37,9 |
| Alaşar Mah. | 1 | 342 | %97,4 | CHP | %48,5 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.563 | %89,6 | CHP | %34,4 |
| Bahçeyaka Mah. | 2 | 517 | %95,2 | AKP | %39,8 |
| Bağyaka Mah. | 1 | 286 | %97,2 | AKP | %73,6 |
| Bencik Mah. | 4 | 1.362 | %94,6 | AKP | %41,4 |
| Bozarmut Mah. | 5 | 1.743 | %91,4 | AKP | %38,2 |
| Bozüyük Mah. | 3 | 850 | %95,5 | CHP | %38,8 |
| Cazkırlar Mah. | 1 | 302 | %92,7 | AKP | %37,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.755 | %90,1 | CHP | %35,3 |
| Dere Mah. | 8 | 2.165 | %90,3 | CHP | %36,7 |
| Deştin Mah. | 2 | 460 | %95,2 | CHP | %43,5 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 169 | %97,6 | AKP | %37,8 |
| Elmacık Mah. | 2 | 515 | %98,5 | CHP | %30,1 |
| Esenköy Mah. | 1 | 208 | %92,3 | AKP | %38,9 |
| Eskihisar Mah. | 2 | 439 | %94,3 | CHP | %41,7 |
| Gökgedik Mah. | 1 | 346 | %96,5 | AKP | %35,6 |
| Gökpınar Mah. | 2 | 576 | %96,0 | AKP | %37,5 |
| Hacıbayramlar Mah. | 2 | 503 | %98,4 | CHP | %42,4 |
| Hacıveliler Mah. | 1 | 266 | %95,5 | AKP | %42,6 |
| Hisarardı Mah. | 1 | 315 | %94,3 | CHP | %56,2 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 484 | %96,5 | AKP | %41,9 |
| Kafacakaplancık Mah. | 2 | 678 | %95,7 | AKP | %32,8 |
| Kapubağ Mah. | 1 | 257 | %96,5 | CHP | %37,5 |
| Katrancı Mah. | 2 | 599 | %94,0 | DP | %32,9 |
| Kavak Mah. | 2 | 511 | %94,9 | AKP | %31,3 |
| Kırıkköy Mah. | 1 | 176 | %96,0 | AKP | %42,2 |
| Konak Mah. | 3 | 899 | %87,4 | CHP | %42,5 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 336 | %97,3 | AKP | %44,9 |
| Köklük Mah. | 2 | 381 | %98,7 | AKP | %37,6 |
| Madenler Mah. | 5 | 1.551 | %91,8 | CHP | %35,1 |
| Mesken Mah. | 2 | 398 | %93,2 | AKP | %43,2 |
| Nebiköy Mah. | 1 | 194 | %97,9 | CHP | %48,9 |
| Turgut Mah. | 6 | 1.442 | %88,4 | CHP | %41,1 |
| Turgutlar Mah. | 1 | 266 | %92,5 | AKP | %42,0 |
| Yava Mah. | 1 | 171 | %94,7 | CHP | %39,6 |
| Yayla Mah. | 1 | 228 | %96,9 | CHP | %43,4 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.384 | %89,1 | AKP | %31,6 |
| Yenikarakuyu Mah. | 1 | 177 | %97,7 | AKP | %37,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 275 | %97,5 | AKP | %37,6 |
| Yeşilbağcılar Mah. | 4 | 759 | %93,9 | CHP | %46,3 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 140 | %92,9 | AKP | %55,7 |
| Yukarıyayla Mah. | 1 | 263 | %95,1 | AKP | %62,0 |
| Zeytinköy Mah. | 2 | 398 | %96,7 | CHP | %36,8 |
| Çakırlar Mah. | 2 | 440 | %95,5 | AKP | %44,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 290 | %93,1 | AKP | %70,2 |
| Çukuröz Mah. | 1 | 198 | %98,0 | AKP | %82,6 |
| Şahinler Mah. | 2 | 502 | %96,8 | CHP | %45,8 |
| Şeref Mah. | 2 | 467 | %97,4 | CHP | %46,3 |