Menteşe
Muğla iline bağlı ilçe
88.721
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Muğla iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %83,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menteşe ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 88.721 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %83,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Muğla (28. Dönem'de 7 milletvekili).
Menteşe seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 88.721 | %83,5 | CHP | %53,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 88.721 | %83,5 | CHP | %53,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 88.721 | %83,6 | CHP | %57,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 88.877 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 88.819 | %91,9 | CHP | %39,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 88.819 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 82.111 | %87,9 | CHP | %53,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 82.111 | %87,9 | CHP | %48,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 82.111 | %88,1 | CHP | %37,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 83.061 | %89,0 | CHP | %42,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 83.061 | %89,0 | Muharrem İnce | %56,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 80.004 | %91,5 | HAYIR | %72,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 76.981 | %89,7 | CHP | %50,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 76.295 | %89,8 | CHP | %48,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 73.826 | %83,6 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %65,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 73.494 | %92,6 | CHP | %47,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 73.494 | %92,6 | CHP | %47,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 73.494 | %92,7 | CHP | %49,4 |
Menteşe seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 88.721 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 88.819 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 82.111 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 83.061 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 80.004 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 76.295 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 73.494 |