Menteşe · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMenteşe ilçesi
%42,9
CHP birinci
72.284 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menteşe ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %42,9 ile birinci; 72.284 geçerli oy, katılım %89,0.
Menteşe
Kayıtlı seçmen 83.061 · Oy kullanan 73.943 (katılım %89,0) · Geçerli 72.284 · Geçersiz 1.659
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkaya Mah. | 3 | 888 | %93,0 | CHP | %43,2 |
| Akyer Mah. | 1 | 41 | %104,9 | CHP | %35,7 |
| Akçaova Mah. | 3 | 1.083 | %92,5 | CHP | %35,7 |
| Algı Mah. | 1 | 348 | %91,1 | CHP | %49,1 |
| Avcılar Mah. | 1 | 199 | %94,5 | AKP | %37,5 |
| Balıbey Mah. | 1 | 248 | %89,5 | CHP | %34,9 |
| Bayır Mah. | 9 | 3.247 | %93,0 | AKP | %36,5 |
| Bozyer Mah. | 1 | 179 | %96,7 | AKP | %44,4 |
| Camikebir Mah. | 2 | 677 | %91,3 | CHP | %41,7 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 244 | %93,4 | CHP | %53,7 |
| Dağpınar Mah. | 2 | 405 | %84,4 | CHP | %44,1 |
| Denizova Mah. | 2 | 576 | %91,8 | AKP | %36,5 |
| Derinkuyu Mah. | 1 | 335 | %97,0 | AKP | %40,9 |
| Dokuzçam Mah. | 2 | 383 | %90,9 | AKP | %55,3 |
| Doğan Mah. | 2 | 572 | %96,5 | CHP | %37,4 |
| Düğerek Mah. | 10 | 3.296 | %91,4 | CHP | %40,3 |
| Emirbeyazıt Mah. | 27 | 9.848 | %91,1 | CHP | %49,6 |
| Esençay Mah. | 2 | 392 | %93,1 | CHP | %62,1 |
| Fadıl Mah. | 1 | 207 | %99,0 | CHP | %44,8 |
| Gazeller Mah. | 1 | 366 | %86,6 | CHP | %37,3 |
| Gevenes Mah. | 1 | 265 | %96,6 | AKP | %47,2 |
| Göktepe Mah. | 1 | 330 | %93,3 | CHP | %38,3 |
| Gülağzı Mah. | 3 | 869 | %92,2 | CHP | %44,3 |
| Günlüce Mah. | 1 | 255 | %93,7 | CHP | %48,9 |
| Hacırüstem Mah. | 2 | 386 | %90,9 | CHP | %42,2 |
| Kafaca Mah. | 3 | 1.121 | %92,4 | CHP | %44,0 |
| Karacaören Mah. | 1 | 66 | %100,0 | AKP | %39,7 |
| Karamehmet Mah. | 16 | 5.913 | %91,0 | CHP | %44,5 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.517 | %93,2 | CHP | %44,1 |
| Kıran Mah. | 2 | 557 | %90,8 | AKP | %67,4 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 263 | %97,3 | CHP | %34,1 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 317 | %90,2 | AKP | %63,1 |
| Kuzluk Mah. | 1 | 158 | %90,5 | AKP | %56,2 |
| Kötekli Mah. | 22 | 8.256 | %67,2 | CHP | %41,6 |
| Kiramettin Mah. | 4 | 1.224 | %90,0 | CHP | %43,8 |
| Meke Mah. | 1 | 230 | %83,0 | AKP | %51,9 |
| Muratlar Mah. | 2 | 434 | %95,2 | AKP | %41,2 |
| Muslihittin Mah. | 29 | 9.971 | %91,0 | CHP | %46,4 |
| Müştakbey Mah. | 2 | 735 | %88,0 | CHP | %43,2 |
| Orhaniye Mah. | 29 | 10.422 | %90,8 | CHP | %44,9 |
| Orta Mah. | 2 | 603 | %91,7 | CHP | %46,5 |
| Ortaköy Mah. | 4 | 1.297 | %93,6 | CHP | %35,3 |
| Paşapınarı Mah. | 1 | 296 | %94,6 | CHP | %44,7 |
| Salihpaşalar Mah. | 2 | 394 | %93,7 | İYİ | %30,3 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 350 | %91,4 | AKP | %64,4 |
| Sungur Mah. | 1 | 182 | %94,0 | CHP | %45,1 |
| Taşlı Mah. | 2 | 477 | %91,2 | CHP | %54,6 |
| Yaraş Mah. | 2 | 651 | %93,4 | AKP | %45,7 |
| Yemişendere Mah. | 1 | 355 | %96,6 | AKP | %44,3 |
| Yenibağyaka Mah. | 1 | 223 | %97,8 | CHP | %49,5 |
| Yenice Mah. | 3 | 1.049 | %93,3 | CHP | %48,4 |
| Yeniköy (YERKESİK) Mah. | 1 | 190 | %89,5 | CHP | %43,4 |
| Yeniköy Mah. | 5 | 1.835 | %84,4 | CHP | %41,3 |
| Yerkesik Mah. | 6 | 1.985 | %89,0 | CHP | %48,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 6 | 1.929 | %94,6 | CHP | %45,1 |
| Yörükoğlu Mah. | 2 | 389 | %94,3 | CHP | %44,9 |
| Zeytin Mah. | 1 | 241 | %90,9 | CHP | %37,4 |
| Çakmak Mah. | 1 | 174 | %93,1 | AKP | %63,5 |
| Çamoluk Mah. | 1 | 288 | %92,7 | CHP | %44,2 |
| Çatakbağyaka Mah. | 1 | 316 | %88,9 | AKP | %47,6 |
| Çırpı Mah. | 1 | 188 | %93,6 | AKP | %51,2 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 365 | %88,5 | CHP | %49,7 |
| Özlüce Mah. | 1 | 279 | %98,9 | AKP | %46,6 |
| İkizce Mah. | 1 | 250 | %96,0 | CHP | %56,8 |
| Şenyayla Mah. | 1 | 159 | %88,1 | AKP | %54,0 |
| Şeyh Mah. | 3 | 773 | %87,8 | CHP | %43,9 |