Menteşe · Belediye meclisi üyeliği
%48,5
CHP birinci
68.953 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menteşe ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %48,5 ile birinci; 68.953 geçerli oy, katılım %87,9.
Menteşe
Kayıtlı seçmen 82.111 · Oy kullanan 72.151 (katılım %87,9) · Geçerli 68.953 · Geçersiz 3.198
Seçilenler
- Cumhur Çoban · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Nevzat Sarıçoban · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Güven · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Selim Bağcıoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Erkan Aydın · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Gonca Köksal · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Hakan Ünsal · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Eray Çiçek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Şahin Kırkan · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Nail Kızıl · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Emine Dal Kılıçaslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Tuncay Onargan · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- İbrahim Çoban · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Leyla Ersöz · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Çiğdem Sandıkcıoğlu Başarır · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Aykut Çekiç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Esin Ayşe Atıl · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Gökay Çakmak · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Yasin Korkmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Tahir Özsoy · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Mustafa Yörük · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Erhan Çetinkaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- İsmet Karakuş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Nurten Burçin Aslan · CHP (Millet İttifakı) · listede 14. sıra
- Arif Bişen · CHP (Millet İttifakı) · listede 15. sıra
- Hasan Çolak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Teslime Güven Doğramacı · CHP (Millet İttifakı) · listede 16. sıra
- Ferah Gümüş · CHP (Millet İttifakı) · listede 17. sıra
- Miraç Özcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Bahattin Gür · CHP (Millet İttifakı) · listede 18. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkaya Mah. | 3 | 898 | %95,6 | CHP | %48,3 |
| Akyer Mah. | 1 | 46 | %106,5 | İYİ | %35,6 |
| Akçaova Mah. | 4 | 1.090 | %90,7 | AKP | %38,2 |
| Algı Mah. | 2 | 351 | %92,9 | CHP | %54,1 |
| Avcılar Mah. | 1 | 209 | %99,0 | CHP | %57,7 |
| Balıbey Mah. | 1 | 235 | %84,7 | AKP | %42,1 |
| Bayır Mah. | 10 | 3.304 | %91,7 | AKP | %45,6 |
| Bozyer Mah. | 1 | 174 | %98,3 | AKP | %48,7 |
| Camikebir Mah. | 2 | 641 | %88,6 | CHP | %41,8 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 279 | %100,0 | CHP | %52,6 |
| Dağpınar Mah. | 2 | 405 | %91,6 | CHP | %45,6 |
| Denizova Mah. | 2 | 648 | %97,1 | CHP | %45,1 |
| Derinkuyu Mah. | 1 | 343 | %97,4 | CHP | %48,7 |
| Dokuzçam Mah. | 2 | 420 | %95,5 | AKP | %53,9 |
| Doğan Mah. | 2 | 586 | %96,6 | AKP | %45,5 |
| Düğerek Mah. | 9 | 2.818 | %83,4 | CHP | %50,8 |
| Emirbeyazıt Mah. | 31 | 9.666 | %86,6 | CHP | %56,9 |
| Esençay Mah. | 2 | 437 | %98,4 | CHP | %69,6 |
| Fadıl Mah. | 1 | 211 | %100,5 | CHP | %51,0 |
| Gazeller Mah. | 2 | 361 | %95,8 | CHP | %45,3 |
| Gevenes Mah. | 1 | 277 | %96,0 | AKP | %56,8 |
| Göktepe Mah. | 2 | 388 | %97,7 | CHP | %44,9 |
| Gülağzı Mah. | 3 | 865 | %85,8 | CHP | %48,6 |
| Günlüce Mah. | 1 | 306 | %98,7 | CHP | %50,4 |
| Hacırüstem Mah. | 2 | 385 | %95,1 | CHP | %45,0 |
| Kafaca Mah. | 4 | 1.173 | %92,2 | CHP | %42,9 |
| Karacaören Mah. | 1 | 108 | %99,1 | CHP | %45,2 |
| Karamehmet Mah. | 18 | 5.950 | %87,0 | CHP | %50,6 |
| Karşıyaka Mah. | 8 | 2.463 | %91,6 | CHP | %48,1 |
| Kıran Mah. | 2 | 563 | %96,5 | AKP | %75,9 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 260 | %94,2 | AKP | %36,1 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 320 | %90,9 | AKP | %66,6 |
| Kuzluk Mah. | 1 | 169 | %97,0 | AKP | %46,9 |
| Kötekli Mah. | 23 | 7.634 | %73,0 | CHP | %49,3 |
| Kiramettin Mah. | 4 | 1.162 | %86,1 | CHP | %39,9 |
| Meke Mah. | 1 | 223 | %99,6 | AKP | %56,8 |
| Muratlar Mah. | 2 | 435 | %97,0 | CHP | %45,1 |
| Muslihittin Mah. | 29 | 9.677 | %86,7 | CHP | %52,4 |
| Müştakbey Mah. | 2 | 700 | %89,7 | CHP | %44,6 |
| Orhaniye Mah. | 32 | 10.251 | %86,7 | CHP | %51,3 |
| Orta Mah. | 2 | 579 | %90,3 | CHP | %46,0 |
| Ortaköy Mah. | 4 | 1.342 | %91,5 | CHP | %45,7 |
| Paşapınarı Mah. | 1 | 302 | %96,0 | CHP | %43,8 |
| Salihpaşalar Mah. | 2 | 394 | %93,9 | AKP | %39,9 |
| Sarnıç Mah. | 2 | 366 | %93,7 | AKP | %58,1 |
| Sungur Mah. | 1 | 208 | %99,5 | CHP | %47,7 |
| Taşlı Mah. | 2 | 472 | %97,9 | CHP | %56,2 |
| Yaraş Mah. | 2 | 639 | %93,3 | AKP | %52,5 |
| Yemişendere Mah. | 2 | 355 | %96,6 | AKP | %46,6 |
| Yenibağyaka Mah. | 1 | 242 | %100,0 | CHP | %50,0 |
| Yenice Mah. | 4 | 1.067 | %94,6 | CHP | %56,5 |
| Yeniköy (YERKESİK) Mah. | 1 | 199 | %96,5 | CHP | %44,2 |
| Yeniköy Mah. | 6 | 1.998 | %84,4 | CHP | %49,5 |
| Yerkesik Mah. | 6 | 1.974 | %89,7 | CHP | %51,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 6 | 1.937 | %94,3 | CHP | %47,5 |
| Yörükoğlu Mah. | 2 | 410 | %100,5 | CHP | %52,4 |
| Zeytin Mah. | 1 | 292 | %92,8 | AKP | %34,3 |
| Çakmak Mah. | 1 | 181 | %97,2 | AKP | %48,2 |
| Çamoluk Mah. | 1 | 337 | %89,0 | CHP | %54,6 |
| Çatakbağyaka Mah. | 1 | 331 | %94,3 | AKP | %52,3 |
| Çırpı Mah. | 1 | 208 | %99,0 | AKP | %48,7 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 374 | %90,9 | CHP | %54,7 |
| Özlüce Mah. | 1 | 291 | %97,9 | AKP | %43,6 |
| İkizce Mah. | 1 | 271 | %100,0 | CHP | %56,5 |
| Şenyayla Mah. | 1 | 154 | %96,8 | AKP | %59,9 |
| Şeyh Mah. | 3 | 757 | %83,2 | CHP | %49,4 |