Menteşe · Belediye başkanı
%53,3
CHP birinci
71.013 geçerli oy · katılım %83,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menteşe ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,3 ile birinci; 71.013 geçerli oy, katılım %83,5.
Menteşe
Kayıtlı seçmen 88.721 · Oy kullanan 74.069 (katılım %83,5) · Geçerli 71.013 · Geçersiz 3.056
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkaya Mah. | 3 | 873 | %95,8 | CHP | %55,6 |
| Akyer Mah. | 1 | 65 | %106,2 | CHP | %69,0 |
| Akçaova Mah. | 4 | 1.248 | %87,3 | CHP | %44,5 |
| Algı Mah. | 1 | 343 | %94,5 | CHP | %53,3 |
| Avcılar Mah. | 1 | 197 | %99,5 | AKP | %48,5 |
| Balıbey Mah. | 1 | 250 | %84,0 | CHP | %49,2 |
| Bayır Mah. | 13 | 4.429 | %86,9 | AKP | %45,1 |
| Bozyer Mah. | 1 | 175 | %100,0 | AKP | %55,7 |
| Camikebir Mah. | 2 | 629 | %84,4 | CHP | %49,4 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 267 | %96,6 | CHP | %62,1 |
| Dağpınar Mah. | 2 | 391 | %92,8 | CHP | %66,5 |
| Denizova Mah. | 2 | 666 | %95,7 | CHP | %49,7 |
| Derinkuyu Mah. | 1 | 335 | %94,9 | CHP | %49,3 |
| Dokuzçam Mah. | 2 | 376 | %96,3 | CHP | %56,4 |
| Doğan Mah. | 2 | 617 | %94,0 | CHP | %47,6 |
| Düğerek Mah. | 11 | 3.386 | %83,2 | CHP | %53,0 |
| Emirbeyazıt Mah. | 29 | 9.720 | %80,0 | CHP | %59,4 |
| Esençay Mah. | 2 | 410 | %98,5 | CHP | %46,7 |
| Fadıl Mah. | 1 | 216 | %99,5 | CHP | %66,5 |
| Gazeller Mah. | 2 | 377 | %94,2 | CHP | %67,8 |
| Gevenes Mah. | 1 | 276 | %94,2 | CHP | %52,3 |
| Göktepe Mah. | 1 | 343 | %89,8 | CHP | %50,4 |
| Gülağzı Mah. | 3 | 1.053 | %84,1 | CHP | %57,0 |
| Günlüce Mah. | 1 | 295 | %99,3 | CHP | %58,0 |
| Hacırüstem Mah. | 1 | 348 | %92,5 | CHP | %54,3 |
| Kafaca Mah. | 4 | 1.369 | %91,6 | CHP | %53,8 |
| Karacaören Mah. | 1 | 81 | %91,4 | CHP | %56,7 |
| Karamehmet Mah. | 19 | 6.516 | %83,0 | CHP | %54,5 |
| Karşıyaka Mah. | 8 | 2.638 | %85,8 | CHP | %54,3 |
| Kıran Mah. | 2 | 610 | %93,8 | AKP | %65,8 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 282 | %99,3 | AKP | %42,3 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 343 | %92,7 | AKP | %51,0 |
| Kuzluk Mah. | 1 | 176 | %94,3 | CHP | %50,3 |
| Kötekli Mah. | 28 | 9.439 | %66,3 | CHP | %48,1 |
| Kiramettin Mah. | 3 | 1.048 | %83,5 | CHP | %50,9 |
| Meke Mah. | 1 | 219 | %83,1 | AKP | %52,1 |
| Muratlar Mah. | 2 | 437 | %93,8 | CHP | %56,7 |
| Muslihittin Mah. | 29 | 9.752 | %82,0 | CHP | %56,4 |
| Müştakbey Mah. | 2 | 652 | %87,9 | CHP | %48,8 |
| Orhaniye Mah. | 33 | 10.853 | %81,4 | CHP | %55,7 |
| Orta Mah. | 2 | 537 | %86,6 | CHP | %54,6 |
| Ortaköy Mah. | 5 | 1.722 | %89,0 | CHP | %52,0 |
| Paşapınarı Mah. | 1 | 285 | %96,8 | CHP | %52,8 |
| Salihpaşalar Mah. | 2 | 441 | %93,9 | AKP | %48,9 |
| Sarnıç Mah. | 2 | 372 | %93,3 | AKP | %55,6 |
| Sungur Mah. | 1 | 198 | %97,5 | CHP | %48,6 |
| Taşlı Mah. | 2 | 539 | %97,2 | CHP | %72,8 |
| Yaraş Mah. | 3 | 718 | %92,5 | CHP | %45,8 |
| Yemişendere Mah. | 1 | 326 | %94,5 | CHP | %57,3 |
| Yenibağyaka Mah. | 1 | 231 | %97,4 | CHP | %50,9 |
| Yenice Mah. | 4 | 1.136 | %92,7 | CHP | %53,7 |
| Yeniköy (YERKESİK) Mah. | 1 | 214 | %89,7 | CHP | %52,0 |
| Yeniköy Mah. | 8 | 2.804 | %74,3 | CHP | %54,9 |
| Yerkesik Mah. | 6 | 2.025 | %87,3 | CHP | %51,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 6 | 1.964 | %94,3 | CHP | %53,5 |
| Yörükoğlu Mah. | 2 | 446 | %97,1 | CHP | %59,5 |
| Zeytin Mah. | 1 | 280 | %93,6 | CHP | %55,9 |
| Çakmak Mah. | 1 | 178 | %97,8 | AKP | %44,8 |
| Çamoluk Mah. | 1 | 312 | %96,8 | CHP | %60,8 |
| Çatakbağyaka Mah. | 1 | 305 | %96,4 | CHP | %48,9 |
| Çırpı Mah. | 1 | 181 | %95,6 | CHP | %53,5 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 330 | %89,7 | CHP | %62,6 |
| Özlüce Mah. | 1 | 318 | %97,8 | CHP | %50,3 |
| İkizce Mah. | 1 | 295 | %92,5 | CHP | %53,2 |
| Şenyayla Mah. | 1 | 132 | %100,8 | CHP | %62,5 |
| Şeyh Mah. | 3 | 732 | %84,6 | CHP | %52,1 |