49.218
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Mersin iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mut ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 49.218 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Mersin (28. Dönem'de 13 milletvekili).
Mut seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 49.218 | %88,5 | İYİ | %48,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 49.218 | %88,6 | İYİ | %36,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 49.218 | %88,6 | CHP | %44,1 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 48.512 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 48.487 | %90,8 | AKP | %30,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 48.487 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 47.159 | %91,2 | MHP | %46,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 47.159 | %91,2 | MHP | %46,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 47.159 | %91,3 | MHP | %50,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 46.403 | %89,9 | AKP | %39,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 46.403 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 45.781 | %88,5 | HAYIR | %53,7 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 45.276 | %87,4 | AKP | %43,1 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 44.854 | %85,7 | AKP | %38,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 45.039 | %79,4 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %57,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 44.842 | %93,8 | MHP | %39,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 44.842 | %93,8 | MHP | %39,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 44.842 | %93,8 | MHP | %37,3 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 44.304 | %88,6 | AKP | %35,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 44.553 | %86,2 | HAYIR | %57,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 20.245 | %82,8 | AKP | %36,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 20.245 | %82,7 | AKP | %32,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 44.608 | %89,3 | AKP | %30,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 41.727 | %73,1 | EVET | %57,0 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 41.630 | %87,4 | CHP | %31,9 |
Mut seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 49.218 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 48.487 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 47.159 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 46.403 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 45.781 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 44.854 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 44.842 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 44.304 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 44.553 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 44.608 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 41.727 |