%30,6
AK PARTİ birinci
42.837 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mut ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %30,6 ile birinci; 42.837 geçerli oy, katılım %90,8.
Kayıtlı seçmen 48.487 · Oy kullanan 44.023 (katılım %90,8) · Geçerli 42.837 · Geçersiz 1.186
Mut Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.121 | %30,6 |
| CHP | 12.319 | %28,8 |
| MHP | 7.368 | %17,2 |
| İYİ | 6.483 | %15,1 |
| ZAFER | 865 | %2,0 |
| YRP | 417 | %1,0 |
| BBP | 395 | %0,9 |
| MEMLEKET | 372 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 289 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 255 | %0,6 |
| TİP | 232 | %0,5 |
| DEM | 146 | %0,3 |
| AP | 127 | %0,3 |
| AB | 80 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 70 | %0,2 |
| HAK-PAR | 59 | %0,1 |
| HKP | 41 | %0,1 |
| MİLLET | 39 | %0,1 |
| VATAN | 38 | %0,1 |
| GBP | 36 | %0,1 |
| TKP | 27 | %0,1 |
| SOL | 19 | %0,0 |
| TKH | 14 | %0,0 |
| YP | 7 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| Sevda Buzcu (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mut mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alaçam Mah. | 2 | 538 | %92,6 | CHP | %44,5 |
| Aydınoğlu Mah. | 1 | 306 | %85,3 | AKP | %43,0 |
| Aşağıköselerli Mah. | 2 | 638 | %88,7 | AKP | %42,3 |
| Ballı Mah. | 1 | 278 | %86,7 | AKP | %34,8 |
| Barabanlı Mah. | 2 | 648 | %92,3 | AKP | %32,4 |
| Bağcağız Mah. | 1 | 148 | %94,6 | AKP | %30,2 |
| Bozdoğan Mah. | 1 | 278 | %85,3 | AKP | %42,6 |
| Burunköy Mah. | 1 | 227 | %95,2 | MHP | %32,4 |
| Ceritler Mah. | 1 | 98 | %94,9 | İYİ | %28,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.472 | %91,8 | CHP | %32,3 |
| Dağpazarı Mah. | 1 | 215 | %88,4 | CHP | %36,6 |
| Demirkapı Mah. | 1 | 42 | %104,8 | CHP | %27,3 |
| Dereköy Mah. | 1 | 378 | %94,4 | CHP | %38,7 |
| Derinçay Mah. | 1 | 164 | %97,0 | CHP | %38,1 |
| Deveci Mah. | 8 | 2.861 | %89,8 | AKP | %32,9 |
| Doğancı Mah. | 8 | 2.834 | %89,6 | CHP | %33,0 |
| Diştaş Mah. | 2 | 450 | %93,1 | MHP | %30,7 |
| Elbeyli Mah. | 1 | 319 | %96,6 | AKP | %42,8 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 62 | %104,8 | CHP | %69,2 |
| Esençay Mah. | 1 | 136 | %96,3 | AKP | %33,1 |
| Evren Mah. | 2 | 385 | %90,4 | AKP | %35,5 |
| Fakırca Mah. | 1 | 353 | %92,9 | AKP | %34,4 |
| Gençali Mah. | 1 | 238 | %95,4 | CHP | %33,0 |
| Geçimli Mah. | 1 | 325 | %96,6 | CHP | %28,1 |
| Göcekler Mah. | 1 | 77 | %85,7 | AKP | %33,3 |
| Göksu Mah. | 5 | 1.423 | %88,0 | CHP | %37,2 |
| Gökçetaş Mah. | 1 | 365 | %90,7 | AKP | %34,6 |
| Güllük Mah. | 8 | 2.803 | %89,6 | CHP | %37,0 |
| Güme Mah. | 1 | 154 | %78,6 | AKP | %32,8 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 160 | %95,6 | AKP | %63,4 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 80 | %85,0 | AKP | %38,5 |
| Hacıahmetli Mah. | 1 | 287 | %90,2 | AKP | %47,0 |
| Hacınuhlu Mah. | 1 | 317 | %94,6 | AKP | %28,1 |
| Hacısait Mah. | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %41,7 |
| Hacıilyaslı Mah. | 1 | 296 | %91,2 | AKP | %37,2 |
| Hamam Mah. | 3 | 1.055 | %91,3 | AKP | %59,0 |
| Haydarköy Mah. | 1 | 138 | %88,4 | CHP | %50,4 |
| Hocalı Mah. | 1 | 99 | %92,9 | CHP | %26,4 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 118 | %97,5 | CHP | %38,6 |
| Ilıca Mah. | 2 | 394 | %84,3 | CHP | %38,2 |
| Irmaklı Mah. | 1 | 131 | %100,0 | AKP | %45,1 |
| Işıklar Mah. | 2 | 413 | %90,1 | AKP | %61,2 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 243 | %93,4 | CHP | %31,3 |
| Kale Mah. | 2 | 612 | %88,1 | CHP | %38,4 |
| Karacaoğlan Mah. | 1 | 231 | %90,5 | CHP | %44,4 |
| Karadiken Mah. | 1 | 148 | %94,6 | İYİ | %29,2 |
| Karşıyaka Mah. | 9 | 2.800 | %89,7 | CHP | %30,1 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 279 | %89,6 | MHP | %45,3 |
| Kavaközü Mah. | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %38,7 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 88 | %100,0 | CHP | %66,7 |
| Kayaönü Mah. | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %30,6 |
| Kelceköy Mah. | 2 | 477 | %93,3 | CHP | %31,8 |
| Kemenli Mah. | 2 | 402 | %91,3 | AKP | %31,1 |
| Kırkkavak Mah. | 1 | 297 | %90,9 | AKP | %40,8 |
| Kızılalan Mah. | 1 | 124 | %87,9 | AKP | %45,0 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 210 | %93,3 | CHP | %31,8 |
| Kumaçukuru Mah. | 1 | 29 | %120,7 | CHP | %60,0 |
| Kurtsuyu Mah. | 1 | 89 | %100,0 | AKP | %40,7 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %65,6 |
| Köselerli Mah. | 2 | 519 | %89,6 | CHP | %37,1 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.860 | %90,0 | AKP | %32,7 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 275 | %93,1 | AKP | %45,3 |
| Meydan Mah. | 8 | 2.824 | %88,2 | CHP | %39,7 |
| Mucuk Mah. | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %36,0 |
| Mirahor Mah. | 1 | 238 | %94,1 | MHP | %25,9 |
| Narlı Mah. | 1 | 184 | %95,1 | AKP | %46,2 |
| Narlıdere Mah. | 1 | 108 | %83,3 | AKP | %43,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 158 | %89,9 | CHP | %40,4 |
| Palantepe Mah. | 2 | 638 | %91,4 | MHP | %28,1 |
| Pamuklu Mah. | 1 | 103 | %90,3 | CHP | %39,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 2.256 | %90,4 | CHP | %38,1 |
| Sakız Mah. | 2 | 760 | %80,4 | AKP | %48,6 |
| Sarıveliler Mah. | 1 | 250 | %91,6 | AKP | %42,3 |
| Selamlı Mah. | 1 | 299 | %98,0 | AKP | %47,9 |
| Suçatı Mah. | 2 | 414 | %89,9 | AKP | %33,1 |
| Tekeli Mah. | 1 | 155 | %91,6 | AKP | %33,3 |
| Topkaya Mah. | 1 | 106 | %98,1 | AKP | %37,9 |
| Topluca Mah. | 2 | 454 | %97,6 | CHP | %56,8 |
| Tuğrul Mah. | 1 | 104 | %87,5 | AKP | %42,1 |
| Yalnızcabağ Mah. | 2 | 445 | %92,1 | AKP | %59,4 |
| Yapıntı Mah. | 2 | 739 | %94,9 | AKP | %31,0 |
| Yatırtaş Mah. | 4 | 1.392 | %90,1 | AKP | %31,2 |
| Yazalanı Mah. | 5 | 1.606 | %90,6 | CHP | %36,4 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 205 | %93,7 | AKP | %52,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 194 | %91,2 | CHP | %93,8 |
| Yıldızköy Mah. | 1 | 139 | %95,0 | CHP | %45,7 |
| Yukarıköselerli Mah. | 2 | 446 | %93,5 | AKP | %39,9 |
| Zeytinçukuru Mah. | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %42,5 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 123 | %93,5 | CHP | %33,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 323 | %91,0 | AKP | %35,1 |
| Çampınar Mah. | 1 | 184 | %96,2 | AKP | %51,2 |
| Çatakbağ Mah. | 1 | 149 | %96,6 | AKP | %37,8 |
| Çatalharman Mah. | 1 | 167 | %94,0 | AKP | %39,2 |
| Çağlayangedik Mah. | 1 | 71 | %91,6 | CHP | %39,1 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 99 | %98,0 | CHP | %41,5 |
| Çortak Mah. | 1 | 157 | %94,9 | CHP | %51,7 |
| Çukurbağ Mah. | 1 | 265 | %94,7 | CHP | %50,4 |
| Çömelek Mah. | 1 | 284 | %96,1 | CHP | %78,1 |
| Çivi Mah. | 1 | 289 | %89,3 | MHP | %40,7 |
| Özköy Mah. | 1 | 82 | %92,7 | AKP | %55,4 |
| Özlü Mah. | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %38,1 |
| İbrahimli Mah. | 1 | 61 | %100,0 | CHP | %59,0 |