%50,7
MHP birinci
41.381 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mut ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %50,7 ile birinci; 41.381 geçerli oy, katılım %91,3.
Kayıtlı seçmen 47.159 · Oy kullanan 43.064 (katılım %91,3) · Geçerli 41.381 · Geçersiz 1.683
Mut Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 20.989 | %50,7 |
| CHP | 12.476 | %30,2 |
| DP | 6.760 | %16,3 |
| DSP | 396 | %1,0 |
| SAADET | 332 | %0,8 |
| VATAN | 198 | %0,5 |
| TKP | 142 | %0,3 |
| BTP | 88 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mut mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alaçam Mah. | 2 | 557 | %88,9 | CHP | %42,1 |
| Aydınoğlu Mah. | 1 | 302 | %87,4 | MHP | %63,1 |
| Aşağıköselerli Mah. | 2 | 678 | %94,3 | MHP | %68,9 |
| Ballı Mah. | 1 | 328 | %89,3 | MHP | %67,5 |
| Barabanlı Mah. | 2 | 662 | %95,5 | MHP | %56,4 |
| Bağcağız Mah. | 1 | 149 | %96,6 | MHP | %45,7 |
| Bozdoğan Mah. | 1 | 278 | %89,2 | MHP | %68,2 |
| Burunköy Mah. | 1 | 226 | %93,8 | MHP | %69,3 |
| Ceritler Mah. | 1 | 95 | %96,8 | MHP | %41,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.125 | %88,8 | MHP | %43,7 |
| Dağpazarı Mah. | 1 | 215 | %88,8 | MHP | %45,8 |
| Demirkapı Mah. | 1 | 81 | %100,0 | CHP | %63,3 |
| Dereköy Mah. | 2 | 423 | %99,3 | CHP | %41,3 |
| Derinçay Mah. | 1 | 164 | %97,0 | CHP | %40,5 |
| Deveci Mah. | 8 | 2.580 | %88,7 | MHP | %58,2 |
| Doğancı Mah. | 8 | 2.602 | %84,9 | MHP | %45,1 |
| Diştaş Mah. | 2 | 436 | %95,6 | MHP | %64,9 |
| Elbeyli Mah. | 1 | 329 | %98,2 | MHP | %75,5 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 69 | %104,4 | CHP | %55,1 |
| Esençay Mah. | 1 | 159 | %98,7 | MHP | %49,3 |
| Evren Mah. | 1 | 345 | %91,6 | MHP | %72,3 |
| Fakırca Mah. | 2 | 361 | %95,3 | MHP | %52,1 |
| Gençali Mah. | 1 | 238 | %96,6 | CHP | %41,8 |
| Geçimli Mah. | 1 | 338 | %95,9 | MHP | %47,4 |
| Göcekler Mah. | 1 | 87 | %92,0 | MHP | %57,9 |
| Göksu Mah. | 6 | 1.420 | %89,9 | MHP | %42,5 |
| Gökçetaş Mah. | 2 | 375 | %92,3 | MHP | %61,2 |
| Güllük Mah. | 7 | 2.310 | %84,6 | MHP | %38,8 |
| Güme Mah. | 1 | 189 | %90,5 | MHP | %50,3 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 170 | %97,1 | MHP | %85,6 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 99 | %91,9 | MHP | %69,1 |
| Hacıahmetli Mah. | 1 | 318 | %93,7 | MHP | %73,8 |
| Hacınuhlu Mah. | 1 | 297 | %92,6 | MHP | %56,6 |
| Hacısait Mah. | 1 | 69 | %101,5 | MHP | %77,3 |
| Hacıilyaslı Mah. | 1 | 301 | %97,7 | MHP | %50,4 |
| Hamam Mah. | 3 | 1.002 | %94,5 | MHP | %78,1 |
| Haydarköy Mah. | 1 | 151 | %96,7 | CHP | %54,2 |
| Hocalı Mah. | 1 | 106 | %97,2 | MHP | %58,8 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 133 | %99,3 | CHP | %53,5 |
| Ilıca Mah. | 2 | 400 | %91,0 | MHP | %47,1 |
| Irmaklı Mah. | 1 | 151 | %98,7 | MHP | %78,0 |
| Işıklar Mah. | 2 | 399 | %98,8 | MHP | %79,3 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 242 | %95,9 | CHP | %48,9 |
| Kale Mah. | 2 | 625 | %84,5 | MHP | %43,4 |
| Karacaoğlan Mah. | 1 | 265 | %92,5 | MHP | %47,7 |
| Karadiken Mah. | 1 | 150 | %96,0 | MHP | %55,8 |
| Karşıyaka Mah. | 9 | 2.825 | %90,0 | MHP | %45,6 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 267 | %97,8 | MHP | %75,3 |
| Kavaközü Mah. | 1 | 97 | %100,0 | MHP | %56,2 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 106 | %96,2 | CHP | %81,2 |
| Kayaönü Mah. | 1 | 85 | %98,8 | MHP | %55,6 |
| Kelceköy Mah. | 2 | 490 | %94,1 | MHP | %39,0 |
| Kemenli Mah. | 2 | 418 | %95,2 | MHP | %40,2 |
| Kırkkavak Mah. | 1 | 304 | %91,5 | MHP | %83,9 |
| Kızılalan Mah. | 1 | 116 | %95,7 | MHP | %73,8 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 219 | %92,7 | MHP | %46,2 |
| Kumaçukuru Mah. | 1 | 47 | %102,1 | CHP | %87,5 |
| Kurtsuyu Mah. | 1 | 96 | %100,0 | MHP | %63,4 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 111 | %88,3 | MHP | %79,2 |
| Köselerli Mah. | 2 | 563 | %95,0 | CHP | %44,4 |
| Kültür Mah. | 6 | 1.960 | %88,7 | MHP | %52,3 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 306 | %92,5 | MHP | %82,6 |
| Meydan Mah. | 7 | 2.430 | %85,7 | CHP | %41,3 |
| Mucuk Mah. | 1 | 74 | %91,9 | MHP | %61,2 |
| Mirahor Mah. | 1 | 244 | %96,7 | MHP | %50,4 |
| Narlı Mah. | 1 | 288 | %95,5 | MHP | %62,6 |
| Narlıdere Mah. | 1 | 100 | %106,0 | MHP | %74,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 206 | %96,6 | CHP | %49,2 |
| Palantepe Mah. | 2 | 605 | %95,7 | MHP | %54,9 |
| Pamuklu Mah. | 1 | 120 | %98,3 | CHP | %46,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.922 | %88,3 | MHP | %43,0 |
| Sakız Mah. | 3 | 718 | %92,2 | MHP | %58,3 |
| Sarıveliler Mah. | 1 | 241 | %95,4 | MHP | %65,4 |
| Selamlı Mah. | 1 | 294 | %98,3 | MHP | %67,3 |
| Suçatı Mah. | 2 | 437 | %92,7 | MHP | %55,8 |
| Tekeli Mah. | 1 | 165 | %90,3 | MHP | %66,9 |
| Topkaya Mah. | 1 | 108 | %100,0 | MHP | %60,4 |
| Topluca Mah. | 2 | 463 | %94,2 | CHP | %56,8 |
| Tuğrul Mah. | 1 | 110 | %100,9 | CHP | %45,2 |
| Yalnızcabağ Mah. | 2 | 445 | %93,7 | MHP | %82,5 |
| Yapıntı Mah. | 3 | 801 | %97,4 | MHP | %45,9 |
| Yatırtaş Mah. | 5 | 1.426 | %89,9 | MHP | %52,6 |
| Yazalanı Mah. | 4 | 1.231 | %88,1 | MHP | %43,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 204 | %93,6 | MHP | %77,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 219 | %94,5 | CHP | %91,0 |
| Yıldızköy Mah. | 1 | 143 | %95,1 | CHP | %45,1 |
| Yukarıköselerli Mah. | 2 | 452 | %97,8 | MHP | %60,4 |
| Zeytinçukuru Mah. | 1 | 99 | %102,0 | MHP | %70,7 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 127 | %94,5 | DP | %41,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 339 | %97,4 | MHP | %74,3 |
| Çampınar Mah. | 1 | 179 | %97,2 | MHP | %73,1 |
| Çatakbağ Mah. | 1 | 144 | %99,3 | MHP | %48,2 |
| Çatalharman Mah. | 1 | 190 | %95,3 | MHP | %81,5 |
| Çağlayangedik Mah. | 1 | 90 | %96,7 | MHP | %53,2 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 104 | %96,2 | CHP | %41,4 |
| Çortak Mah. | 1 | 141 | %98,6 | CHP | %54,1 |
| Çukurbağ Mah. | 1 | 330 | %95,5 | CHP | %50,0 |
| Çömelek Mah. | 1 | 295 | %93,9 | CHP | %80,1 |
| Çivi Mah. | 1 | 315 | %93,7 | MHP | %78,3 |
| Özköy Mah. | 1 | 92 | %92,4 | MHP | %81,0 |
| Özlü Mah. | 1 | 172 | %95,4 | MHP | %46,0 |
| İbrahimli Mah. | 1 | 87 | %96,6 | CHP | %52,5 |