%44,1
CHP birinci
40.873 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mut ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %44,1 ile birinci; 40.873 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 49.218 · Oy kullanan 43.617 (katılım %88,6) · Geçerli 40.873 · Geçersiz 2.744
Mut Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 18.020 | %44,1 |
| MHP | 15.436 | %37,8 |
| İYİ | 5.608 | %13,7 |
| YRP | 674 | %1,7 |
| ZAFER | 212 | %0,5 |
| SAADET | 192 | %0,5 |
| DEVA | 112 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 93 | %0,2 |
| AB | 76 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 67 | %0,2 |
| MEMLEKET | 66 | %0,2 |
| VATAN | 53 | %0,1 |
| HAK-PAR | 50 | %0,1 |
| YTP | 47 | %0,1 |
| DP | 40 | %0,1 |
| TKP | 33 | %0,1 |
| BTP | 33 | %0,1 |
| MİLLET | 30 | %0,1 |
| DSP | 14 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| İbrahim Doğru (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Mahmut Gülenay (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mut mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alaçam Mah. | 2 | 534 | %90,6 | CHP | %51,3 |
| Aydınoğlu Mah. | 1 | 306 | %89,9 | MHP | %54,2 |
| Aşağıköselerli Mah. | 2 | 637 | %95,0 | MHP | %49,2 |
| Ballı Mah. | 1 | 303 | %94,1 | MHP | %55,7 |
| Barabanlı Mah. | 2 | 639 | %93,0 | MHP | %40,0 |
| Bağcağız Mah. | 1 | 147 | %91,8 | CHP | %45,0 |
| Bozdoğan Mah. | 1 | 275 | %80,7 | MHP | %44,8 |
| Burunköy Mah. | 1 | 338 | %95,3 | MHP | %54,7 |
| Ceritler Mah. | 1 | 107 | %96,3 | CHP | %45,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.518 | %86,0 | CHP | %49,3 |
| Dağpazarı Mah. | 1 | 209 | %90,4 | CHP | %52,3 |
| Demirkapı Mah. | 1 | 45 | %88,9 | CHP | %61,5 |
| Dereköy Mah. | 2 | 382 | %94,5 | CHP | %57,9 |
| Derinçay Mah. | 1 | 170 | %96,5 | CHP | %48,0 |
| Deveci Mah. | 9 | 2.961 | %85,0 | MHP | %43,1 |
| Doğancı Mah. | 8 | 2.765 | %81,7 | CHP | %46,9 |
| Diştaş Mah. | 2 | 459 | %93,7 | CHP | %40,6 |
| Elbeyli Mah. | 1 | 341 | %98,2 | MHP | %43,5 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 105 | %101,9 | CHP | %69,3 |
| Esençay Mah. | 1 | 142 | %97,2 | CHP | %57,6 |
| Evren Mah. | 2 | 373 | %87,1 | MHP | %46,8 |
| Fakırca Mah. | 2 | 370 | %94,1 | MHP | %41,4 |
| Gençali Mah. | 1 | 235 | %96,6 | CHP | %44,6 |
| Geçimli Mah. | 2 | 398 | %97,2 | CHP | %49,2 |
| Göcekler Mah. | 1 | 78 | %97,4 | MHP | %39,4 |
| Göksu Mah. | 5 | 1.405 | %86,1 | CHP | %57,9 |
| Gökçetaş Mah. | 2 | 363 | %97,5 | MHP | %36,3 |
| Güllük Mah. | 8 | 2.749 | %80,7 | CHP | %52,1 |
| Güme Mah. | 1 | 158 | %77,2 | MHP | %43,6 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 157 | %94,9 | MHP | %62,0 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 86 | %93,0 | MHP | %50,0 |
| Hacıahmetli Mah. | 1 | 303 | %87,8 | MHP | %54,6 |
| Hacınuhlu Mah. | 1 | 323 | %92,9 | CHP | %43,0 |
| Hacısait Mah. | 1 | 67 | %104,5 | MHP | %60,9 |
| Hacıilyaslı Mah. | 1 | 283 | %91,9 | MHP | %44,6 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.068 | %91,2 | MHP | %47,3 |
| Haydarköy Mah. | 1 | 181 | %100,6 | CHP | %67,1 |
| Hocalı Mah. | 1 | 105 | %96,2 | CHP | %46,9 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 113 | %94,7 | CHP | %64,4 |
| Ilıca Mah. | 2 | 386 | %90,7 | CHP | %48,9 |
| Irmaklı Mah. | 1 | 134 | %94,8 | MHP | %65,5 |
| Işıklar Mah. | 2 | 409 | %89,7 | MHP | %63,3 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 251 | %95,6 | CHP | %53,3 |
| Kale Mah. | 2 | 632 | %82,3 | CHP | %52,1 |
| Karacaoğlan Mah. | 1 | 232 | %84,9 | CHP | %55,5 |
| Karadiken Mah. | 1 | 154 | %99,4 | CHP | %46,1 |
| Karşıyaka Mah. | 9 | 2.685 | %87,0 | CHP | %44,5 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 280 | %94,3 | MHP | %62,0 |
| Kavaközü Mah. | 1 | 71 | %101,4 | CHP | %47,1 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 90 | %102,2 | CHP | %84,4 |
| Kayaönü Mah. | 1 | 98 | %90,8 | CHP | %62,1 |
| Kelceköy Mah. | 2 | 473 | %92,2 | CHP | %51,7 |
| Kemenli Mah. | 2 | 413 | %97,6 | CHP | %42,8 |
| Kırkkavak Mah. | 1 | 314 | %94,6 | MHP | %77,0 |
| Kızılalan Mah. | 1 | 123 | %95,9 | MHP | %56,5 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 234 | %93,6 | CHP | %47,3 |
| Kumaçukuru Mah. | 1 | 84 | %100,0 | CHP | %73,2 |
| Kurtsuyu Mah. | 1 | 84 | %95,2 | CHP | %44,9 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 112 | %100,9 | MHP | %48,0 |
| Köselerli Mah. | 2 | 561 | %98,0 | CHP | %45,9 |
| Kültür Mah. | 6 | 1.790 | %84,5 | MHP | %41,8 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 335 | %95,2 | MHP | %51,4 |
| Meydan Mah. | 10 | 2.846 | %82,9 | CHP | %52,6 |
| Mucuk Mah. | 1 | 66 | %89,4 | MHP | %53,6 |
| Mirahor Mah. | 1 | 242 | %99,2 | CHP | %39,2 |
| Narlı Mah. | 1 | 174 | %94,8 | CHP | %54,1 |
| Narlıdere Mah. | 1 | 117 | %76,1 | CHP | %41,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 164 | %97,6 | CHP | %46,1 |
| Palantepe Mah. | 2 | 631 | %95,6 | CHP | %42,8 |
| Pamuklu Mah. | 1 | 104 | %90,4 | CHP | %53,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 8 | 2.249 | %84,6 | CHP | %52,3 |
| Sakız Mah. | 3 | 762 | %86,9 | MHP | %38,9 |
| Sarıveliler Mah. | 1 | 255 | %95,3 | MHP | %55,0 |
| Selamlı Mah. | 1 | 310 | %94,8 | MHP | %57,3 |
| Suçatı Mah. | 2 | 424 | %91,5 | MHP | %42,8 |
| Tekeli Mah. | 1 | 153 | %92,8 | MHP | %54,3 |
| Topkaya Mah. | 1 | 106 | %98,1 | MHP | %50,5 |
| Topluca Mah. | 2 | 461 | %94,1 | CHP | %67,6 |
| Tuğrul Mah. | 1 | 131 | %99,2 | CHP | %63,3 |
| Yalnızcabağ Mah. | 2 | 456 | %93,2 | MHP | %63,1 |
| Yapıntı Mah. | 3 | 741 | %92,9 | CHP | %46,9 |
| Yatırtaş Mah. | 4 | 1.385 | %84,1 | MHP | %41,5 |
| Yazalanı Mah. | 5 | 1.615 | %85,0 | CHP | %49,9 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 205 | %98,1 | MHP | %44,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 213 | %91,1 | CHP | %83,8 |
| Yıldızköy Mah. | 1 | 144 | %95,8 | CHP | %54,3 |
| Yukarıköselerli Mah. | 2 | 449 | %96,4 | MHP | %48,0 |
| Zeytinçukuru Mah. | 1 | 84 | %101,2 | MHP | %61,5 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 214 | %96,7 | CHP | %57,9 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 311 | %92,0 | MHP | %56,1 |
| Çampınar Mah. | 1 | 199 | %87,4 | CHP | %42,4 |
| Çatakbağ Mah. | 1 | 149 | %102,0 | MHP | %39,5 |
| Çatalharman Mah. | 1 | 166 | %97,6 | MHP | %57,3 |
| Çağlayangedik Mah. | 1 | 84 | %97,6 | MHP | %37,7 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 112 | %92,0 | CHP | %66,7 |
| Çortak Mah. | 1 | 166 | %93,4 | CHP | %66,9 |
| Çukurbağ Mah. | 1 | 289 | %96,2 | CHP | %67,2 |
| Çömelek Mah. | 1 | 288 | %89,6 | CHP | %87,5 |
| Çivi Mah. | 1 | 287 | %88,2 | MHP | %49,5 |
| Özköy Mah. | 1 | 82 | %89,0 | MHP | %64,1 |
| Özlü Mah. | 1 | 171 | %98,3 | CHP | %50,0 |
| İbrahimli Mah. | 1 | 70 | %105,7 | CHP | %58,3 |