27.069
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kırşehir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kaman ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 27.069 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kırşehir (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Kaman seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 15.964 | %80,0 | AKP | %51,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 15.964 | %79,9 | AKP | %51,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 27.069 | %81,6 | CHP | %38,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 26.576 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 26.554 | %82,9 | AKP | %32,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 26.554 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 15.545 | %84,6 | AKP | %42,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 15.545 | %84,4 | AKP | %40,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 27.887 | %84,2 | AKP | %43,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 27.437 | %82,0 | AKP | %42,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 27.437 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 27.371 | %79,1 | EVET | %53,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 27.519 | %79,1 | AKP | %51,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 27.448 | %79,4 | AKP | %38,2 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 28.068 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 15.429 | %86,0 | MHP | %42,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 15.429 | %85,9 | MHP | %42,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 28.244 | %83,7 | AKP | %37,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 30.135 | %78,0 | AKP | %48,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 31.054 | %74,7 | EVET | %52,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 14.717 | %82,2 | MHP | %43,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 14.717 | %82,2 | MHP | %43,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 31.373 | %79,6 | AKP | %36,5 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 31.629 | %57,9 | EVET | %66,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.814 | %79,3 | AKP | %40,4 |
Kaman seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 27.069 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 26.554 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 27.887 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 27.437 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 27.371 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 27.448 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 28.244 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 30.135 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 31.054 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 31.373 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 31.629 |