Kaman · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKaman ilçesi
%58,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.702 geçerli oy · katılım %79,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kaman ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %58,7 ile birinci; 20.702 geçerli oy, katılım %79,0.
Kaman
Kayıtlı seçmen 26.576 · Oy kullanan 21.003 (katılım %79,0) · Geçerli 20.702 · Geçersiz 301
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.148 | %58,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.554 | %41,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlar Köyü | 1 | 277 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Ağapınar Köyü | 1 | 197 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 986 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Bayındır Köyü | 1 | 88 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Bayramözü Köyü | 1 | 168 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Başköy | 1 | 261 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Benzer Köyü | 1 | 195 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Büğüz Köyü | 1 | 20 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Cuma Mah. | 5 | 1.711 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Darıözü Köyü | 1 | 29 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Darıözü Mah. | 1 | 117 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Demirli Köyü | 2 | 611 | %68,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Değirmenözü Köyü | 1 | 84 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Esentepe Köyü | 1 | 68 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Fakılı Köyü | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Gaffar Mah. | 2 | 685 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Gökeşme Köyü | 1 | 50 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Gültepe Köyü | 1 | 56 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Hacıpınar Mah. | 3 | 935 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Hamit Köyü | 2 | 546 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Hirfanlar Köyü | 1 | 67 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Kaleköy | 1 | 35 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Karahabalı Köyü | 1 | 45 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Karakaya Köyü | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Kargınkızıközü Köyü | 1 | 161 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Kargınmeşe Köyü | 1 | 110 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,4 |
| Kargınselimağa Köyü | 1 | 140 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kargınyenice Köyü | 2 | 630 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Kekilliali Köyü | 1 | 99 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Kurancılı-Bahçelievler Mah. | 1 | 244 | %63,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Kurancılı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 686 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Kurancılı-Orta Mah. | 1 | 293 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Kurancılı-Yeni Mah. | 1 | 301 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Meşeköy | 1 | 53 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Mollaosmanlar Köyü | 1 | 20 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Müderris Mah. | 1 | 239 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Orta Mah. | 3 | 982 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Sarıuşağı Mah. | 8 | 2.521 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Sarıömerli Köyü | 1 | 107 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Savcılıbağbaşı Köyü | 1 | 141 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Savcılıbüyükoba Köyü | 2 | 649 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Savcılıebeyit Köyü | 1 | 145 | %71,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Savcılıkışla Köyü | 1 | 72 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Savcılıkurutlu Köyü | 1 | 193 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Savcılımeryemkaşı Köyü | 1 | 159 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Tatık Köyü | 1 | 238 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Tepeköy | 1 | 141 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yazıyolu Köyü | 1 | 120 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Yağmurlusarıuşağı Köyü | 1 | 9 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yelek Köyü | 1 | 320 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.872 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Yeniköy | 1 | 65 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 163 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Yukarıçiftlikköyü | 1 | 91 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Ziyarettepe Mah. | 5 | 1.576 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Çadırlı Hacıbayram Köyü | 1 | 74 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Çadırlı Körmehmet Köyü | 1 | 127 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Çağırkan Köyü | 2 | 612 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Çiftlikli Mah. | 9 | 3.294 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Ömerhacılı Köyü | 2 | 567 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Ömerkahya Köyü | 1 | 165 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| İbrişim Köyü | 1 | 143 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| İkizler Köyü | 1 | 59 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| İmancı Köyü | 1 | 105 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| İsahocalı Köyü | 2 | 544 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |