Kaman · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKaman ilçesi
%56,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
21.740 geçerli oy · katılım %82,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kaman ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %56,8 ile birinci; 21.740 geçerli oy, katılım %82,1.
Kaman
Kayıtlı seçmen 27.437 · Oy kullanan 22.511 (katılım %82,1) · Geçerli 21.740 · Geçersiz 771
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.357 | %56,8 |
| Muharrem İnce | 6.250 | %28,8 |
| Meral Akşener | 2.758 | %12,7 |
| Selahattin Demirtaş | 197 | %0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 115 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 63 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlar Köyü | 1 | 331 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Ağapınar Köyü | 1 | 192 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.036 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Bayındır Köyü | 1 | 102 | %97,1 | Muharrem İnce | %47,3 |
| Bayramözü Köyü | 1 | 204 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Başköy | 1 | 290 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Benzer Köyü | 1 | 230 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Büğüz Köyü | 1 | 11 | %118,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Cuma Mah. | 6 | 1.909 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Darıözü Köyü | 1 | 27 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Darıözü Mah. | 1 | 89 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Demirli Köyü | 2 | 788 | %60,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Değirmenözü Köyü | 1 | 61 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Esentepe Köyü | 1 | 74 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Fakılı Köyü | 1 | 30 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Gaffar Mah. | 2 | 655 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Gökeşme Köyü | 1 | 45 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Gültepe Köyü | 1 | 61 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Hacıpınar Mah. | 3 | 1.135 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Hamit Köyü | 2 | 599 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 |
| Hirfanlar Köyü | 1 | 109 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Kaleköy | 1 | 33 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Karahabalı Köyü | 1 | 49 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Karakaya Köyü | 1 | 99 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Kargınkızıközü Köyü | 1 | 145 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Kargınmeşe Köyü | 1 | 149 | %87,3 | Muharrem İnce | %46,4 |
| Kargınselimağa Köyü | 1 | 128 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Kargınyenice Köyü | 2 | 793 | %78,7 | Muharrem İnce | %44,4 |
| Kekilliali Köyü | 1 | 92 | %85,9 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Kurancılı-Bahçelievler Mah. | 1 | 228 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Kurancılı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 650 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Kurancılı-Orta Mah. | 1 | 295 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Kurancılı-Yeni Mah. | 1 | 326 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Meşeköy | 1 | 52 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Mollaosmanlar Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Müderris Mah. | 1 | 244 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Orta Mah. | 3 | 921 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Sarıuşağı Mah. | 8 | 2.487 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Sarıömerli Köyü | 1 | 126 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Savcılıbağbaşı Köyü | 1 | 145 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Savcılıbüyükoba Köyü | 2 | 738 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Savcılıebeyit Köyü | 1 | 147 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Savcılıkışla Köyü | 1 | 74 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Savcılıkurutlu Köyü | 1 | 195 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Savcılımeryemkaşı Köyü | 1 | 165 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Tatık Köyü | 1 | 241 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Tepeköy | 1 | 164 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Yazıyolu Köyü | 1 | 85 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Yağmurlusarıuşağı Köyü | 1 | 10 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yelek Köyü | 2 | 433 | %69,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.992 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Yeniköy | 1 | 66 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 181 | %82,3 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Yukarıçiftlikköyü | 1 | 92 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Ziyarettepe Mah. | 5 | 1.573 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Çadırlı Hacıbayram Köyü | 1 | 69 | %110,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Çadırlı Körmehmet Köyü | 1 | 137 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Çağırkan Köyü | 2 | 751 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Çiftlikli Mah. | 11 | 3.653 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Ömerhacılı Köyü | 2 | 661 | %69,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Ömerkahya Köyü | 1 | 160 | %88,1 | Muharrem İnce | %68,9 |
| İbrişim Köyü | 1 | 122 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| İkizler Köyü | 1 | 59 | %84,8 | Muharrem İnce | %49,0 |
| İmancı Köyü | 1 | 94 | %85,1 | Muharrem İnce | %38,4 |
| İsahocalı Köyü | 2 | 605 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |