%32,9
AK PARTİ birinci
21.258 geçerli oy · katılım %82,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kaman ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %32,9 ile birinci; 21.258 geçerli oy, katılım %82,9.
Kayıtlı seçmen 26.554 · Oy kullanan 22.014 (katılım %82,9) · Geçerli 21.258 · Geçersiz 756
Kaman Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.991 | %32,9 |
| CHP | 5.760 | %27,1 |
| MHP | 5.077 | %23,9 |
| İYİ | 1.690 | %8,0 |
| ZAFER | 317 | %1,5 |
| YRP | 202 | %1,0 |
| MEMLEKET | 188 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 186 | %0,9 |
| DEM | 158 | %0,7 |
| BBP | 143 | %0,7 |
| ANAP | 88 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 87 | %0,4 |
| AP | 79 | %0,4 |
| TİP | 73 | %0,3 |
| MİLLET | 30 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 28 | %0,1 |
| GBP | 28 | %0,1 |
| HKP | 22 | %0,1 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 21 | %0,1 |
| HAK-PAR | 18 | %0,1 |
| SOL | 15 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kaman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aydınlar Köyü | 1 | 277 | %87,4 | AKP | %62,3 |
| Ağapınar Köyü | 1 | 197 | %82,7 | AKP | %35,7 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 986 | %83,7 | AKP | %30,2 |
| Bayındır Köyü | 1 | 88 | %88,6 | CHP | %57,8 |
| Bayramözü Köyü | 1 | 168 | %85,1 | AKP | %41,7 |
| Başköy | 1 | 261 | %92,7 | AKP | %48,9 |
| Benzer Köyü | 1 | 195 | %88,7 | MHP | %30,2 |
| Büğüz Köyü | 1 | 20 | %95,0 | AKP | %31,6 |
| Cuma Mah. | 5 | 1.710 | %82,6 | AKP | %31,5 |
| Darıözü Köyü | 1 | 29 | %93,1 | MHP | %44,4 |
| Darıözü Mah. | 1 | 117 | %81,2 | MHP | %60,4 |
| Demirli Köyü | 2 | 611 | %69,4 | AKP | %45,3 |
| Değirmenözü Köyü | 1 | 84 | %94,1 | MHP | %60,8 |
| Esentepe Köyü | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %32,8 |
| Fakılı Köyü | 1 | 35 | %102,9 | AKP | %83,3 |
| Gaffar Mah. | 2 | 684 | %80,7 | CHP | %28,9 |
| Gökeşme Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %44,4 |
| Gültepe Köyü | 1 | 56 | %89,3 | AKP | %43,8 |
| Hacıpınar Mah. | 3 | 933 | %82,7 | CHP | %34,8 |
| Hamit Köyü | 2 | 545 | %85,7 | CHP | %43,3 |
| Hirfanlar Köyü | 1 | 66 | %87,9 | AKP | %46,6 |
| Kaleköy | 1 | 35 | %108,6 | CHP | %42,9 |
| Karahabalı Köyü | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %51,2 |
| Karakaya Köyü | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %33,3 |
| Kargınkızıközü Köyü | 1 | 161 | %88,8 | CHP | %47,8 |
| Kargınmeşe Köyü | 1 | 110 | %87,3 | CHP | %45,1 |
| Kargınselimağa Köyü | 1 | 140 | %90,0 | AKP | %37,9 |
| Kargınyenice Köyü | 2 | 630 | %83,8 | CHP | %45,9 |
| Kekilliali Köyü | 1 | 99 | %87,9 | CHP | %62,1 |
| Kurancılı-Bahçelievler Mah. | 1 | 243 | %65,8 | AKP | %52,9 |
| Kurancılı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 684 | %79,7 | AKP | %42,8 |
| Kurancılı-Orta Mah. | 1 | 293 | %79,5 | AKP | %36,1 |
| Kurancılı-Yeni Mah. | 1 | 300 | %82,3 | AKP | %43,7 |
| Meşeköy | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %46,9 |
| Mollaosmanlar Köyü | 1 | 20 | %90,0 | AKP | %44,4 |
| Müderris Mah. | 1 | 239 | %87,9 | AKP | %33,5 |
| Orta Mah. | 3 | 981 | %80,1 | AKP | %32,2 |
| Sarıuşağı Mah. | 8 | 2.520 | %82,5 | AKP | %33,5 |
| Sarıömerli Köyü | 1 | 107 | %82,2 | MHP | %41,2 |
| Savcılıbağbaşı Köyü | 1 | 141 | %83,7 | AKP | %50,9 |
| Savcılıbüyükoba Köyü | 2 | 649 | %77,2 | AKP | %39,8 |
| Savcılıebeyit Köyü | 1 | 145 | %80,7 | AKP | %55,1 |
| Savcılıkışla Köyü | 1 | 72 | %90,3 | AKP | %55,6 |
| Savcılıkurutlu Köyü | 1 | 193 | %85,0 | AKP | %39,4 |
| Savcılımeryemkaşı Köyü | 1 | 159 | %84,3 | AKP | %39,8 |
| Tatık Köyü | 1 | 238 | %87,8 | AKP | %47,5 |
| Tepeköy | 1 | 141 | %91,5 | AKP | %40,5 |
| Yazıyolu Köyü | 1 | 120 | %87,5 | AKP | %45,7 |
| Yağmurlusarıuşağı Köyü | 1 | 9 | %133,3 | AKP | %66,7 |
| Yelek Köyü | 1 | 320 | %79,7 | CHP | %36,5 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.871 | %83,2 | CHP | %30,4 |
| Yeniköy | 1 | 65 | %86,2 | CHP | %46,3 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 163 | %79,8 | CHP | %40,2 |
| Yukarıçiftlikköyü | 1 | 91 | %86,8 | AKP | %28,2 |
| Ziyarettepe Mah. | 5 | 1.574 | %86,3 | CHP | %30,7 |
| Çadırlı Hacıbayram Köyü | 1 | 74 | %96,0 | AKP | %59,2 |
| Çadırlı Körmehmet Köyü | 1 | 127 | %81,1 | AKP | %56,3 |
| Çağırkan Köyü | 2 | 612 | %85,1 | AKP | %45,5 |
| Çiftlikli Mah. | 9 | 3.287 | %83,6 | CHP | %29,2 |
| Ömerhacılı Köyü | 2 | 567 | %70,6 | AKP | %34,7 |
| Ömerkahya Köyü | 1 | 165 | %84,2 | CHP | %68,2 |
| İbrişim Köyü | 1 | 143 | %90,2 | AKP | %53,5 |
| İkizler Köyü | 1 | 59 | %94,9 | CHP | %50,0 |
| İmancı Köyü | 1 | 105 | %92,4 | AKP | %40,2 |
| İsahocalı Köyü | 2 | 544 | %74,8 | AKP | %42,0 |