38.852
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kırklareli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Babaeski ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 38.852 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kırklareli (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Babaeski seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 23.178 | %82,9 | AKP | %50,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 23.178 | %82,9 | CHP | %51,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 38.852 | %86,1 | CHP | %56,1 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 38.692 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 38.671 | %91,0 | CHP | %52,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 38.671 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 22.237 | %84,8 | CHP | %47,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 22.237 | %84,8 | CHP | %51,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 38.950 | %88,4 | CHP | %52,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 38.700 | %90,6 | CHP | %56,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 38.700 | %90,6 | Muharrem İnce | %66,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 38.604 | %90,3 | HAYIR | %77,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 38.797 | %88,1 | CHP | %65,0 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 39.207 | %89,0 | CHP | %56,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 39.288 | %83,5 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %73,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 21.535 | %89,3 | CHP | %61,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 21.535 | %89,3 | CHP | %58,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 39.489 | %91,8 | CHP | %55,3 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 39.875 | %91,1 | CHP | %60,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 39.334 | %88,3 | HAYIR | %79,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 20.514 | %87,3 | CHP | %59,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 20.514 | %87,3 | CHP | %57,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 39.815 | %90,7 | CHP | %51,5 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 38.736 | %80,2 | HAYIR | %69,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5 | %200,0 | CHP | %30,0 |
Babaeski seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 38.852 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 38.671 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 38.950 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 38.700 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 38.604 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 39.207 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 39.489 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 39.875 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 39.334 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 39.815 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 38.736 |