Babaeski · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBabaeski ilçesi
%66,0
Muharrem İnce birinci
34.370 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Babaeski ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %66,0 ile birinci; 34.370 geçerli oy, katılım %90,6.
Babaeski
Kayıtlı seçmen 38.700 · Oy kullanan 35.071 (katılım %90,6) · Geçerli 34.370 · Geçersiz 701
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 22.695 | %66,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.860 | %22,9 |
| Meral Akşener | 3.230 | %9,4 |
| Selahattin Demirtaş | 373 | %1,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 107 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 105 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpullu-Gülbahçe Mah. | 1 | 306 | %92,8 | Muharrem İnce | %62,9 |
| Alpullu-Yeni Mah. | 3 | 794 | %91,7 | Muharrem İnce | %74,2 |
| Alpullu-Şeker Mah. | 3 | 846 | %91,5 | Muharrem İnce | %61,0 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.644 | %90,2 | Muharrem İnce | %69,9 |
| Ağayeri Köyü | 1 | 285 | %89,8 | Muharrem İnce | %56,4 |
| Büyükmandıra-Hatip Mah. | 3 | 848 | %91,2 | Muharrem İnce | %76,5 |
| Büyükmandıra-Hürriyet Mah. | 3 | 940 | %91,8 | Muharrem İnce | %73,0 |
| Büyükmandıra-Paşa Mah. | 2 | 575 | %94,1 | Muharrem İnce | %73,8 |
| Büyükmandıra-Şamdani Mah. | 2 | 571 | %92,3 | Muharrem İnce | %76,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.212 | %90,6 | Muharrem İnce | %62,3 |
| Düğüncülü Köyü | 2 | 470 | %89,8 | Muharrem İnce | %65,8 |
| Dindoğru Mah. | 6 | 2.028 | %89,3 | Muharrem İnce | %66,5 |
| Ertuğrulköy | 1 | 234 | %93,2 | Muharrem İnce | %42,7 |
| Erikleryurdu Köyü | 1 | 268 | %93,3 | Muharrem İnce | %77,8 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.177 | %91,9 | Muharrem İnce | %68,8 |
| Gazikemal Mah. | 12 | 4.341 | %89,8 | Muharrem İnce | %69,7 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 8 | 2.859 | %89,1 | Muharrem İnce | %61,9 |
| Hacıhasan Mah. | 7 | 2.478 | %87,6 | Muharrem İnce | %63,2 |
| Hamidiye Mah. | 7 | 2.314 | %89,3 | Muharrem İnce | %70,8 |
| Hazinedar Köyü | 2 | 442 | %88,2 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Kadıköy | 1 | 203 | %91,1 | Muharrem İnce | %74,5 |
| Karabayır Köyü | 1 | 141 | %94,3 | Muharrem İnce | %79,1 |
| Karacaoğlan Köyü | 1 | 193 | %88,1 | Muharrem İnce | %75,6 |
| Karahalil-Birlik Mah. | 1 | 276 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,7 |
| Karahalil-Demirkapı Mah. | 1 | 207 | %96,1 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Karahalil-Fevzi Çakmak Mah. | 1 | 309 | %90,6 | Muharrem İnce | %49,3 |
| Karahalil-Halilpaşa Mah. | 1 | 299 | %92,3 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Karahalil-Kemal Paşa Mah. | 1 | 200 | %92,0 | Muharrem İnce | %56,7 |
| Karamesutlu Köyü | 1 | 355 | %89,9 | Muharrem İnce | %76,8 |
| Katranca Köyü | 2 | 632 | %91,0 | Muharrem İnce | %70,1 |
| Kuleli Köyü | 2 | 595 | %90,9 | Muharrem İnce | %60,2 |
| Kumrular Köyü | 1 | 128 | %97,7 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 2.080 | %90,2 | Muharrem İnce | %59,8 |
| Kuzuçardağı Köyü | 1 | 146 | %94,5 | Muharrem İnce | %38,8 |
| Mutlu Köyü | 1 | 375 | %92,5 | Muharrem İnce | %53,0 |
| Müsellim Köyü | 1 | 293 | %98,0 | Muharrem İnce | %70,4 |
| Minnetler Köyü | 1 | 292 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,0 |
| Nacak Köyü | 1 | 130 | %96,9 | Muharrem İnce | %70,2 |
| Nadırlı Köyü | 2 | 740 | %89,2 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Oruçlu Köyü | 1 | 269 | %92,9 | Muharrem İnce | %68,8 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 163 | %94,5 | Muharrem İnce | %67,8 |
| Pancarköy | 2 | 729 | %91,0 | Muharrem İnce | %74,0 |
| Sofuhalil Köyü | 1 | 350 | %94,6 | Muharrem İnce | %73,2 |
| Sinanlı Köyü | 3 | 1.039 | %93,1 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Taşağıl Köyü | 2 | 497 | %95,6 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 134 | %91,0 | Muharrem İnce | %63,0 |
| Terzili Köyü | 1 | 126 | %95,2 | Muharrem İnce | %66,4 |
| Yeniköy | 1 | 324 | %83,6 | Muharrem İnce | %65,9 |
| Yenimahalle Köyü | 1 | 167 | %98,8 | Muharrem İnce | %69,1 |
| Çavuşköy | 1 | 129 | %91,5 | Muharrem İnce | %49,6 |
| Çengerli Köyü | 1 | 173 | %94,8 | Muharrem İnce | %59,1 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 374 | %92,3 | Muharrem İnce | %75,8 |