%56,1
CHP birinci
32.139 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Babaeski ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %56,1 ile birinci; 32.139 geçerli oy, katılım %86,1.
Kayıtlı seçmen 38.852 · Oy kullanan 33.469 (katılım %86,1) · Geçerli 32.139 · Geçersiz 1.330
Babaeski İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 18.025 | %56,1 |
| AKP | 10.245 | %31,9 |
| MHP | 1.405 | %4,4 |
| İYİ | 1.044 | %3,3 |
| ZAFER | 388 | %1,2 |
| BTP | 191 | %0,6 |
| DEM | 177 | %0,6 |
| DP | 163 | %0,5 |
| TİP | 153 | %0,5 |
| SAADET | 116 | %0,4 |
| BBP | 72 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 52 | %0,2 |
| SOL | 46 | %0,1 |
| MİLLET | 31 | %0,1 |
| VATAN | 31 | %0,1 |
Seçilenler
- Ahmet Küçük · CHP · listede 1. sıra
- Sezgin Aran · CHP · listede 2. sıra
- Yasin Kahraman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Babaeski mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alpullu-Gülbahçe Mah. | 1 | 324 | %88,6 | AKP | %51,8 |
| Alpullu-Yeni Mah. | 3 | 828 | %88,3 | CHP | %71,1 |
| Alpullu-Şeker Mah. | 3 | 792 | %90,3 | CHP | %50,6 |
| Atatürk Mah. | 9 | 2.895 | %83,0 | CHP | %57,0 |
| Ağayeri Köyü | 1 | 246 | %85,4 | CHP | %64,0 |
| Büyükmandıra-Hatip Mah. | 3 | 836 | %89,5 | CHP | %58,8 |
| Büyükmandıra-Hürriyet Mah. | 3 | 945 | %90,2 | CHP | %55,8 |
| Büyükmandıra-Paşa Mah. | 2 | 537 | %90,3 | CHP | %56,9 |
| Büyükmandıra-Şamdani Mah. | 2 | 547 | %92,3 | CHP | %61,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.336 | %85,0 | CHP | %52,0 |
| Düğüncülü Köyü | 2 | 399 | %91,7 | CHP | %67,8 |
| Dindoğru Mah. | 7 | 2.135 | %82,5 | CHP | %55,9 |
| Ertuğrulköy | 1 | 203 | %95,1 | CHP | %51,4 |
| Erikleryurdu Köyü | 1 | 253 | %94,9 | CHP | %66,4 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.233 | %85,4 | CHP | %54,7 |
| Gazikemal Mah. | 13 | 4.513 | %82,5 | CHP | %55,7 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 9 | 2.915 | %80,8 | CHP | %48,0 |
| Hacıhasan Mah. | 8 | 2.510 | %82,4 | CHP | %46,6 |
| Hamidiye Mah. | 7 | 2.437 | %82,8 | CHP | %55,9 |
| Hazinedar Köyü | 2 | 391 | %95,9 | CHP | %65,1 |
| Kadıköy | 1 | 182 | %93,4 | CHP | %70,0 |
| Karabayır Köyü | 1 | 132 | %93,9 | CHP | %77,8 |
| Karacaoğlan Köyü | 1 | 160 | %96,9 | CHP | %70,6 |
| Karahalil-Birlik Mah. | 1 | 286 | %96,2 | AKP | %55,9 |
| Karahalil-Demirkapı Mah. | 1 | 208 | %97,6 | CHP | %46,0 |
| Karahalil-Fevzi Çakmak Mah. | 1 | 327 | %95,1 | AKP | %46,9 |
| Karahalil-Halilpaşa Mah. | 1 | 330 | %98,2 | CHP | %53,5 |
| Karahalil-Kemal Paşa Mah. | 1 | 230 | %95,2 | CHP | %55,1 |
| Karamesutlu Köyü | 1 | 302 | %82,5 | CHP | %74,6 |
| Katranca Köyü | 2 | 575 | %93,9 | CHP | %60,4 |
| Kuleli Köyü | 2 | 533 | %88,7 | CHP | %62,9 |
| Kumrular Köyü | 1 | 165 | %100,0 | CHP | %69,1 |
| Kurtuluş Mah. | 7 | 2.204 | %83,4 | CHP | %44,0 |
| Kuzuçardağı Köyü | 1 | 150 | %96,7 | CHP | %49,3 |
| Mutlu Köyü | 1 | 324 | %81,2 | CHP | %56,5 |
| Müsellim Köyü | 1 | 294 | %91,5 | CHP | %66,3 |
| Minnetler Köyü | 1 | 248 | %91,1 | CHP | %47,0 |
| Nacak Köyü | 1 | 135 | %98,5 | CHP | %70,1 |
| Nadırlı Köyü | 3 | 708 | %89,8 | CHP | %32,6 |
| Oruçlu Köyü | 1 | 287 | %96,5 | CHP | %72,0 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 211 | %67,8 | CHP | %65,7 |
| Pancarköy | 2 | 640 | %85,5 | CHP | %74,1 |
| Sofuhalil Köyü | 1 | 314 | %89,2 | CHP | %77,3 |
| Sinanlı Köyü | 3 | 905 | %89,3 | CHP | %73,7 |
| Taşağıl Köyü | 2 | 461 | %98,5 | CHP | %71,4 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 128 | %90,6 | CHP | %67,3 |
| Terzili Köyü | 1 | 116 | %95,7 | CHP | %62,4 |
| Yeniköy | 1 | 283 | %88,0 | CHP | %66,8 |
| Yenimahalle Köyü | 1 | 158 | %91,1 | CHP | %69,5 |
| Çavuşköy | 1 | 118 | %94,9 | CHP | %60,0 |
| Çengerli Köyü | 1 | 143 | %94,4 | CHP | %76,3 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 320 | %92,5 | CHP | %74,9 |