Babaeski · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBabaeski ilçesi
%74,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
34.036 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Babaeski ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %74,2 ile birinci; 34.036 geçerli oy, katılım %88,7.
Babaeski
Kayıtlı seçmen 38.692 · Oy kullanan 34.323 (katılım %88,7) · Geçerli 34.036 · Geçersiz 287
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25.267 | %74,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.769 | %25,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpullu-Gülbahçe Mah. | 1 | 290 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Alpullu-Yeni Mah. | 3 | 793 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Alpullu-Şeker Mah. | 2 | 757 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.938 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,7 |
| Ağayeri Köyü | 1 | 256 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Büyükmandıra-Hatip Mah. | 3 | 828 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Büyükmandıra-Hürriyet Mah. | 3 | 936 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Büyükmandıra-Paşa Mah. | 2 | 525 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Büyükmandıra-Şamdani Mah. | 2 | 556 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.355 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Düğüncülü Köyü | 1 | 394 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,1 |
| Dindoğru Mah. | 6 | 2.133 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Ertuğrulköy | 1 | 193 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Erikleryurdu Köyü | 1 | 258 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.233 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Gazikemal Mah. | 12 | 4.504 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 8 | 2.915 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Hacıhasan Mah. | 7 | 2.566 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Hamidiye Mah. | 7 | 2.420 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Hazinedar Köyü | 2 | 405 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,7 |
| Kadıköy | 1 | 177 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Karabayır Köyü | 1 | 134 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Karacaoğlan Köyü | 1 | 162 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Karahalil-Birlik Mah. | 1 | 237 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Karahalil-Demirkapı Mah. | 1 | 198 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,4 |
| Karahalil-Fevzi Çakmak Mah. | 1 | 293 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Karahalil-Halilpaşa Mah. | 1 | 277 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Karahalil-Kemal Paşa Mah. | 1 | 207 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Karamesutlu Köyü | 1 | 313 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Katranca Köyü | 2 | 573 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Kuleli Köyü | 2 | 536 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Kumrular Köyü | 1 | 135 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,4 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 2.217 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Kuzuçardağı Köyü | 1 | 137 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Mutlu Köyü | 1 | 326 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Müsellim Köyü | 1 | 295 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Minnetler Köyü | 1 | 256 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Nacak Köyü | 1 | 135 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Nadırlı Köyü | 2 | 698 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Oruçlu Köyü | 1 | 260 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 292 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Pancarköy | 2 | 642 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Sofuhalil Köyü | 1 | 312 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,0 |
| Sinanlı Köyü | 3 | 913 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Taşağıl Köyü | 2 | 452 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,2 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 133 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Terzili Köyü | 1 | 111 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Yeniköy | 1 | 269 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Yenimahalle Köyü | 1 | 165 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Çavuşköy | 1 | 119 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Çengerli Köyü | 1 | 146 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 317 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |