Çiğli
İzmir iline bağlı ilçe
166.352
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çiğli ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 166.352 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 2. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Çiğli seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 166.352 | %78,9 | CHP | %48,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 166.352 | %78,9 | CHP | %47,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 166.352 | %78,9 | CHP | %50,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 165.853 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 165.743 | %91,5 | CHP | %43,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 165.743 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 148.893 | %83,9 | CHP | %62,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 148.893 | %83,9 | CHP | %58,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 148.893 | %84,0 | CHP | %62,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 145.598 | %89,8 | CHP | %43,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 145.598 | %89,8 | Muharrem İnce | %60,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 142.155 | %90,3 | HAYIR | %73,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 136.079 | %89,0 | CHP | %50,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 134.958 | %87,9 | CHP | %48,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 131.554 | %78,4 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %63,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 131.877 | %90,5 | CHP | %52,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 131.877 | %90,5 | CHP | %51,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 131.877 | %90,7 | CHP | %54,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 120.557 | %88,4 | CHP | %51,0 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 117.523 | %80,5 | HAYIR | %70,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 114.292 | %84,3 | CHP | %45,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 114.292 | %84,2 | CHP | %45,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 114.292 | %84,4 | CHP | %47,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 114.292 | %84,4 | CHP | %57,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 94.312 | %66,1 | HAYIR | %57,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 93.661 | %86,0 | CHP | %41,3 |
Çiğli seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 166.352 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 165.743 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 148.893 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 145.598 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 142.155 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 134.958 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 131.877 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 120.557 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 117.523 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 114.292 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 94.312 |