Çiğli · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇiğli ilçesi
%43,9
CHP birinci
149.048 geçerli oy · katılım %91,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çiğli ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %43,9 ile birinci; 149.048 geçerli oy, katılım %91,5.
Çiğli
Kayıtlı seçmen 165.743 · Oy kullanan 151.669 (katılım %91,5) · Geçerli 149.048 · Geçersiz 2.621
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 65.456 | %43,9 |
| AKP | 29.659 | %19,9 |
| İYİ | 16.186 | %10,9 |
| TİP | 11.499 | %7,7 |
| DEM | 8.394 | %5,6 |
| MHP | 7.047 | %4,7 |
| ZAFER | 4.121 | %2,8 |
| MEMLEKET | 1.609 | %1,1 |
| YRP | 931 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 758 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 664 | %0,5 |
| BBP | 495 | %0,3 |
| TKP | 445 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 337 | %0,2 |
| AP | 295 | %0,2 |
| SOL | 197 | %0,1 |
| ANAP | 159 | %0,1 |
| GBP | 140 | %0,1 |
| MİLLET | 108 | %0,1 |
| VATAN | 106 | %0,1 |
| TKH | 90 | %0,1 |
| AB | 87 | %0,1 |
| HKP | 54 | %0,0 |
| HAK-PAR | 44 | %0,0 |
| Kenan Kahraman (bağımsız) | 39 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 27 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 22 | %0,0 |
| YP | 21 | %0,0 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,0 |
| Ramazan Üzün (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Efendi Mah. | 4 | 1.234 | %92,1 | CHP | %46,1 |
| Ahmet Taner Kışlalı Mah. | 15 | 5.564 | %91,9 | CHP | %51,5 |
| Atatürk Mah. | 27 | 9.987 | %92,0 | CHP | %38,9 |
| Ataşehir Mah. | 60 | 22.321 | %92,8 | CHP | %50,7 |
| Aydınlıkevler Mah. | 8 | 2.932 | %92,5 | CHP | %51,2 |
| Balatçık Mah. | 31 | 11.454 | %89,4 | CHP | %37,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.415 | %91,0 | CHP | %38,8 |
| Egekent Mah. | 19 | 6.889 | %91,7 | CHP | %47,0 |
| Esentepe Mah. | 12 | 4.464 | %91,6 | CHP | %43,1 |
| Evka-2 Mah. | 10 | 3.529 | %92,0 | CHP | %46,8 |
| Evka-5 Mah. | 29 | 10.566 | %91,0 | CHP | %39,8 |
| Evka-6 Mah. | 5 | 1.861 | %92,4 | CHP | %48,6 |
| Güzeltepe Mah. | 14 | 5.118 | %91,7 | CHP | %46,1 |
| Harmandalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 6 | 2.098 | %88,9 | CHP | %32,1 |
| Kaklıç Mah. | 4 | 1.199 | %92,7 | CHP | %33,8 |
| Köyiçi Mah. | 9 | 3.283 | %89,1 | CHP | %32,3 |
| Küçük Çiğli Mah. | 46 | 16.757 | %91,1 | CHP | %39,3 |
| Maltepe Mah. | 9 | 3.163 | %91,9 | CHP | %38,3 |
| Sasalı Merkez Mah. | 8 | 2.926 | %92,4 | CHP | %44,8 |
| Uğur Mumcu Mah. | 12 | 4.410 | %91,3 | CHP | %47,9 |
| Yakakent Mah. | 21 | 7.914 | %92,1 | CHP | %43,7 |
| Yeni Mahalle Mah. | 26 | 9.755 | %92,2 | CHP | %42,4 |
| Çağdaş Mah. | 14 | 5.041 | %92,1 | CHP | %47,0 |
| İnönü Mah. | 15 | 5.578 | %91,1 | CHP | %50,4 |
| İzkent Mah. | 15 | 5.370 | %92,4 | CHP | %45,8 |
| Şirintepe Mah. | 19 | 6.915 | %89,5 | CHP | %48,1 |