Arsuz · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArsuz ilçesi
%75,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
62.740 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arsuz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %75,3 ile birinci; 62.740 geçerli oy, katılım %87,8.
Arsuz
Kayıtlı seçmen 72.376 · Oy kullanan 63.533 (katılım %87,8) · Geçerli 62.740 · Geçersiz 793
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47.230 | %75,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.351 | %22,9 |
| Sinan Oğan | 1.041 | %1,7 |
| Muharrem İnce | 118 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçalı Mah. | 9 | 3.254 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Arpaderesi Mah. | 4 | 1.340 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Arpagedik Mah. | 2 | 649 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Arpaçiftlik Mah. | 3 | 812 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Avcılarsuyu Mah. | 3 | 1.135 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Aşağı Kepirce Mah. | 3 | 912 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Beyköyü Mah. | 2 | 654 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Derekuyu Mah. | 2 | 513 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Gökmeydan Mah. | 7 | 2.570 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Gözcüler Mah. | 14 | 4.873 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Gülcihan Mah. | 1 | 297 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Hacıahmetli Mah. | 5 | 1.811 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Harlısu Mah. | 1 | 283 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Haymaseki Mah. | 3 | 1.084 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Helvalı Mah. | 2 | 510 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Hüyük Mah. | 6 | 2.202 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Işıklı Mah. | 2 | 578 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kale Mah. | 1 | 148 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Karaağaç Cumhuriyet Mah. | 14 | 5.095 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Karaağaç Konarlı Mah. | 18 | 6.529 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,8 |
| Karaağaç Övündük Mah. | 11 | 3.825 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Karaağaç Şarkkonak Mah. | 25 | 9.087 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Karagöz Mah. | 1 | 79 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Karahüseyinli Mah. | 9 | 2.917 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Kışla Mah. | 2 | 593 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Konacık Mah. | 4 | 1.410 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Kozaklı Mah. | 1 | 279 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Kurtbağı Mah. | 2 | 553 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Madenli Mah. | 10 | 3.670 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Nardüzü Mah. | 15 | 5.432 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Nergizlik Mah. | 2 | 578 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Pirinçlik Mah. | 3 | 892 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Tatarlı Mah. | 2 | 693 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Tülek Mah. | 2 | 724 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Uluçınar Mah. | 4 | 1.304 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Yukarıkepirce Mah. | 2 | 730 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Çetillik Mah. | 6 | 1.980 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Üçgüllük Mah. | 7 | 2.381 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |