Arsuz · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıArsuz ilçesi
%76,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
62.575 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arsuz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %76,5 ile birinci; 62.575 geçerli oy, katılım %86,9.
Arsuz
Kayıtlı seçmen 72.421 · Oy kullanan 62.948 (katılım %86,9) · Geçerli 62.575 · Geçersiz 373
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47.861 | %76,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.714 | %23,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçalı Mah. | 9 | 3.258 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Arpaderesi Mah. | 4 | 1.341 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Arpagedik Mah. | 2 | 650 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Arpaçiftlik Mah. | 3 | 813 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Avcılarsuyu Mah. | 3 | 1.136 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Aşağı Kepirce Mah. | 3 | 912 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Beyköyü Mah. | 2 | 654 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |
| Derekuyu Mah. | 2 | 513 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Gökmeydan Mah. | 7 | 2.572 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Gözcüler Mah. | 14 | 4.876 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Gülcihan Mah. | 1 | 297 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Hacıahmetli Mah. | 5 | 1.814 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Harlısu Mah. | 1 | 284 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Haymaseki Mah. | 3 | 1.086 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Helvalı Mah. | 2 | 511 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Hüyük Mah. | 6 | 2.202 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Işıklı Mah. | 2 | 578 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Kale Mah. | 1 | 148 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Karaağaç Cumhuriyet Mah. | 14 | 5.096 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Karaağaç Konarlı Mah. | 18 | 6.530 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| Karaağaç Övündük Mah. | 11 | 3.830 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Karaağaç Şarkkonak Mah. | 25 | 9.093 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Karagöz Mah. | 1 | 79 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Karahüseyinli Mah. | 9 | 2.906 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Kışla Mah. | 2 | 594 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Konacık Mah. | 4 | 1.411 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Kozaklı Mah. | 1 | 279 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Kurtbağı Mah. | 2 | 556 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Madenli Mah. | 10 | 3.674 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Nardüzü Mah. | 15 | 5.439 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 |
| Nergizlik Mah. | 2 | 579 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Pirinçlik Mah. | 3 | 892 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Tatarlı Mah. | 2 | 693 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Tülek Mah. | 2 | 724 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Uluçınar Mah. | 4 | 1.304 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Yukarıkepirce Mah. | 2 | 730 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Çetillik Mah. | 6 | 1.984 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Üçgüllük Mah. | 7 | 2.383 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |