294.414
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Eskişehir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tepebaşı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 294.414 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Eskişehir (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Tepebaşı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 294.414 | %78,9 | CHP | %53,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 294.414 | %78,9 | CHP | %50,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 294.414 | %78,9 | CHP | %51,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 291.433 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 291.231 | %91,2 | CHP | %34,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 291.231 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 266.575 | %84,8 | CHP | %56,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 266.575 | %84,8 | CHP | %53,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 266.575 | %84,8 | CHP | %53,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 265.434 | %88,9 | AKP | %37,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 265.434 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 260.193 | %89,6 | HAYIR | %58,8 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 247.776 | %88,7 | AKP | %42,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 246.047 | %88,3 | CHP | %39,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 239.569 | %79,6 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %51,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 238.014 | %90,6 | CHP | %47,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 238.014 | %90,7 | CHP | %44,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 238.014 | %90,5 | CHP | %46,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 216.893 | %89,6 | AKP | %44,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 212.223 | %82,3 | HAYIR | %53,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 199.553 | %85,9 | DSP | %44,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 199.553 | %85,9 | DSP | %43,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 205.617 | %86,2 | DSP | %41,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 204.701 | %85,5 | DSP | %51,0 |
Tepebaşı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 294.414 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 291.231 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 266.575 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 265.434 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 260.193 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 246.047 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 238.014 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 216.893 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 212.223 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 204.701 |