Tepebaşı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıTepebaşı ilçesi
%57,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
252.416 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tepebaşı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %57,1 ile birinci; 252.416 geçerli oy, katılım %87,6.
Tepebaşı
Kayıtlı seçmen 291.433 · Oy kullanan 255.426 (katılım %87,6) · Geçerli 252.416 · Geçersiz 3.010
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 144.125 | %57,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 108.291 | %42,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahılar Mah. | 1 | 43 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Alınca Mah. | 1 | 111 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Atalan Mah. | 1 | 61 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Atalantekke Mah. | 1 | 126 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Avlamış Mah. | 1 | 166 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Aşağı Söğütönü Mah. | 5 | 1.692 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Aşağıkartal Mah. | 1 | 41 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Bahçelievler Mah. | 25 | 9.205 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Batıkent Mah. | 63 | 23.563 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Behçetiye Mah. | 1 | 84 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Bektaşpınarı Mah. | 1 | 50 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Beyazaltın Mah. | 1 | 314 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Boyacıoğlu Mah. | 3 | 1.126 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 |
| Bozdağ Mah. | 1 | 127 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Buldukpınar Mah. | 1 | 39 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Cumhuriye Mah. | 9 | 3.233 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 498 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Danişment Mah. | 1 | 122 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Emirceoğlu Mah. | 1 | 158 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 38 | 13.713 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Esentepe Mah. | 19 | 6.897 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Eskibağlar Mah. | 14 | 5.246 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Eğriöz Mah. | 1 | 192 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Fatih Mah. | 25 | 9.043 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Fevziçakmak Mah. | 17 | 6.100 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 569 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Gökdere Mah. | 1 | 115 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Gökçekısık Mah. | 1 | 58 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Güllük Mah. | 12 | 4.366 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Gündüzler Mah. | 3 | 873 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Hacı Ali Bey Mah. | 4 | 1.458 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Hacı Seyit Mah. | 8 | 2.705 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Hasanbey Mah. | 1 | 106 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Hayriye Mah. | 4 | 1.268 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Hekimdağ Mah. | 1 | 265 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Hoşnudiye Mah. | 13 | 4.697 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Hisar Mah. | 4 | 1.241 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Işıklar Mah. | 11 | 4.117 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Karadere Mah. | 1 | 82 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Karagözler Mah. | 1 | 180 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Karaçobanpınarı Mah. | 1 | 48 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Kavacık Mah. | 1 | 94 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Keskin Mah. | 2 | 597 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,5 |
| Kızılcaören Mah. | 1 | 296 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Kızılinler Mah. | 1 | 181 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Kozkayı Mah. | 1 | 349 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Kozlubel Mah. | 1 | 124 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Kumlubel Mah. | 22 | 8.040 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |
| Mamure Mah. | 8 | 3.023 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Merkez Yeni Mah. | 11 | 3.955 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Mollaoğlu Mah. | 1 | 138 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Musaözü Mah. | 1 | 89 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 5 | 1.695 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Muttalip Emirler Mah. | 4 | 1.434 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Muttalip Koyunlar Mah. | 4 | 1.226 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Muttalip Orta Mah. | 4 | 1.442 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Nemli Mah. | 1 | 90 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Sakintepe Mah. | 2 | 616 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Satılmışoğlu Mah. | 2 | 590 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Sazova Mah. | 11 | 3.836 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Sulukaraağaç Mah. | 1 | 133 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Sütlüce Mah. | 29 | 10.315 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Takmak Mah. | 1 | 62 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Tandır Mah. | 1 | 70 | %102,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Taycılar Mah. | 1 | 24 | %108,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Tekeciler Mah. | 1 | 152 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Tunalı Mah. | 22 | 7.750 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Turgutlar Mah. | 1 | 109 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Uludere Mah. | 1 | 324 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Uluönder Mah. | 36 | 12.860 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Yakakayı Mah. | 1 | 183 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Yarımca Mah. | 1 | 78 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yaşamkent Mah. | 14 | 5.272 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Yeniakçayır Mah. | 1 | 95 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yenibağlar Mah. | 33 | 12.021 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| Yeniincesu Mah. | 1 | 88 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Yeşiltepe Mah. | 25 | 8.872 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Yukarı Söğütönü Mah. | 2 | 616 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Yukarıkartal Mah. | 1 | 81 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Yusuflar Mah. | 1 | 126 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Yürükakçayır Mah. | 1 | 63 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Zafer Mah. | 29 | 10.571 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Zincirlikuyu Mah. | 6 | 2.009 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Çalkara Mah. | 1 | 125 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Çamlıca Mah. | 94 | 34.877 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Çanakkıran Mah. | 1 | 35 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Çukurhisar Yeni Mah. | 4 | 1.501 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Ömerağa Mah. | 21 | 7.467 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| İhsaniye Mah. | 3 | 1.089 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,5 |
| Şarhöyük Mah. | 18 | 6.450 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Şeker Mah. | 17 | 6.017 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Şirintepe Mah. | 83 | 30.085 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |