%53,0
CHP birinci
220.786 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tepebaşı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %53,0 ile birinci; 220.786 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 266.575 · Oy kullanan 226.082 (katılım %84,8) · Geçerli 220.786 · Geçersiz 5.296
Tepebaşı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 117.052 | %53,0 |
| AKP | 98.206 | %44,5 |
| SAADET | 2.778 | %1,3 |
| DSP | 1.601 | %0,7 |
| VATAN | 434 | %0,2 |
| BTP | 280 | %0,1 |
| TKP | 265 | %0,1 |
| Nuri Ercan Tortop (bağımsız) | 170 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tepebaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahılar Mah. | 1 | 56 | %107,1 | AKP | %55,2 |
| Alınca Mah. | 1 | 117 | %94,9 | CHP | %51,9 |
| Atalan Mah. | 1 | 65 | %100,0 | AKP | %53,5 |
| Atalantekke Mah. | 1 | 114 | %94,7 | AKP | %72,6 |
| Avlamış Mah. | 1 | 155 | %99,4 | AKP | %82,6 |
| Aşağı Söğütönü Mah. | 15 | 4.935 | %83,8 | AKP | %52,6 |
| Aşağıkartal Mah. | 1 | 49 | %89,8 | CHP | %58,5 |
| Bahçelievler Mah. | 29 | 9.592 | %78,0 | CHP | %68,1 |
| Batıkent Mah. | 60 | 20.303 | %88,2 | CHP | %65,0 |
| Behçetiye Mah. | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %55,9 |
| Bektaşpınarı Mah. | 1 | 38 | %107,9 | AKP | %58,5 |
| Beyazaltın Mah. | 1 | 310 | %93,2 | CHP | %50,9 |
| Boyacıoğlu Mah. | 2 | 694 | %88,5 | CHP | %81,2 |
| Bozdağ Mah. | 1 | 126 | %98,4 | AKP | %68,0 |
| Buldukpınar Mah. | 1 | 33 | %100,0 | AKP | %69,7 |
| Cumhuriye Mah. | 10 | 3.321 | %82,7 | CHP | %67,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 483 | %93,6 | AKP | %87,7 |
| Danişment Mah. | 1 | 118 | %95,8 | AKP | %80,0 |
| Emirceoğlu Mah. | 1 | 166 | %99,4 | AKP | %53,0 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 37 | 12.536 | %86,1 | CHP | %56,9 |
| Esentepe Mah. | 18 | 5.985 | %87,1 | AKP | %62,2 |
| Eskibağlar Mah. | 18 | 5.811 | %76,2 | CHP | %74,1 |
| Eğriöz Mah. | 1 | 166 | %98,2 | AKP | %61,7 |
| Fatih Mah. | 25 | 8.364 | %84,9 | CHP | %51,8 |
| Fevziçakmak Mah. | 19 | 6.211 | %86,1 | AKP | %66,2 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 582 | %91,2 | AKP | %61,4 |
| Gökdere Mah. | 1 | 115 | %98,3 | AKP | %74,3 |
| Gökçekısık Mah. | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %47,8 |
| Güllük Mah. | 13 | 4.391 | %79,3 | CHP | %66,1 |
| Gündüzler Mah. | 3 | 835 | %91,0 | CHP | %59,0 |
| Hacı Ali Bey Mah. | 5 | 1.553 | %82,0 | CHP | %60,3 |
| Hacı Seyit Mah. | 8 | 2.730 | %85,6 | CHP | %61,8 |
| Hasanbey Mah. | 1 | 127 | %97,6 | AKP | %53,4 |
| Hayriye Mah. | 4 | 1.263 | %83,3 | CHP | %60,3 |
| Hekimdağ Mah. | 1 | 247 | %99,6 | AKP | %50,0 |
| Hoşnudiye Mah. | 14 | 4.775 | %81,8 | CHP | %74,8 |
| Hisar Mah. | 4 | 1.246 | %91,0 | AKP | %49,1 |
| Işıklar Mah. | 12 | 4.008 | %83,8 | CHP | %57,8 |
| Karadere Mah. | 1 | 83 | %97,6 | AKP | %74,0 |
| Karagözler Mah. | 1 | 179 | %90,5 | CHP | %54,1 |
| Karaçobanpınarı Mah. | 1 | 43 | %109,3 | AKP | %80,9 |
| Kavacık Mah. | 1 | 108 | %98,2 | AKP | %64,4 |
| Keskin Mah. | 2 | 568 | %94,2 | CHP | %57,8 |
| Kızılcaören Mah. | 1 | 322 | %84,8 | CHP | %56,6 |
| Kızılinler Mah. | 1 | 172 | %97,1 | AKP | %66,2 |
| Kozkayı Mah. | 1 | 309 | %91,9 | AKP | %66,3 |
| Kozlubel Mah. | 1 | 157 | %93,0 | CHP | %52,2 |
| Kumlubel Mah. | 20 | 6.873 | %83,8 | CHP | %49,1 |
| Mamure Mah. | 9 | 3.070 | %84,3 | CHP | %62,9 |
| Merkez Yeni Mah. | 12 | 4.077 | %87,2 | CHP | %56,1 |
| Mollaoğlu Mah. | 1 | 125 | %100,8 | AKP | %77,8 |
| Musaözü Mah. | 1 | 81 | %84,0 | AKP | %73,1 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 5 | 1.728 | %83,1 | CHP | %60,4 |
| Muttalip Emirler Mah. | 4 | 1.379 | %92,3 | AKP | %78,9 |
| Muttalip Koyunlar Mah. | 4 | 1.168 | %93,8 | AKP | %79,8 |
| Muttalip Orta Mah. | 4 | 1.052 | %89,7 | AKP | %64,1 |
| Nemli Mah. | 1 | 96 | %93,8 | AKP | %65,2 |
| Sakintepe Mah. | 2 | 559 | %91,4 | AKP | %64,5 |
| Satılmışoğlu Mah. | 2 | 628 | %95,1 | AKP | %64,1 |
| Sazova Mah. | 11 | 3.544 | %87,9 | CHP | %49,2 |
| Sulukaraağaç Mah. | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %56,4 |
| Sütlüce Mah. | 25 | 8.335 | %82,2 | AKP | %55,8 |
| Takmak Mah. | 1 | 70 | %102,9 | AKP | %51,6 |
| Tandır Mah. | 1 | 86 | %101,2 | CHP | %56,5 |
| Taycılar Mah. | 1 | 23 | %117,4 | CHP | %70,4 |
| Tekeciler Mah. | 1 | 129 | %99,2 | AKP | %66,1 |
| Tunalı Mah. | 22 | 7.401 | %86,4 | CHP | %54,9 |
| Turgutlar Mah. | 1 | 130 | %99,2 | CHP | %66,1 |
| Uludere Mah. | 1 | 323 | %93,2 | AKP | %62,9 |
| Uluönder Mah. | 39 | 12.856 | %86,5 | CHP | %58,7 |
| Yakakayı Mah. | 1 | 194 | %88,1 | AKP | %69,1 |
| Yarımca Mah. | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %77,8 |
| Yeniakçayır Mah. | 1 | 114 | %100,0 | AKP | %57,1 |
| Yenibağlar Mah. | 39 | 12.998 | %76,5 | CHP | %73,9 |
| Yeniincesu Mah. | 1 | 88 | %104,6 | AKP | %75,6 |
| Yeşiltepe Mah. | 27 | 9.094 | %86,8 | AKP | %55,6 |
| Yukarı Söğütönü Mah. | 2 | 597 | %92,3 | CHP | %55,8 |
| Yukarıkartal Mah. | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %67,2 |
| Yusuflar Mah. | 1 | 137 | %100,0 | AKP | %58,1 |
| Yürükakçayır Mah. | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %65,8 |
| Zafer Mah. | 27 | 9.115 | %84,0 | AKP | %51,3 |
| Zincirlikuyu Mah. | 6 | 1.780 | %88,8 | AKP | %51,5 |
| Çalkara Mah. | 1 | 111 | %101,8 | AKP | %58,9 |
| Çamlıca Mah. | 79 | 26.811 | %85,9 | AKP | %53,6 |
| Çanakkıran Mah. | 1 | 17 | %123,5 | AKP | %66,7 |
| Çukurhisar Yeni Mah. | 5 | 1.526 | %92,0 | AKP | %52,5 |
| Ömerağa Mah. | 22 | 7.300 | %85,5 | CHP | %53,5 |
| İhsaniye Mah. | 4 | 1.116 | %86,9 | CHP | %62,8 |
| Şarhöyük Mah. | 16 | 5.059 | %85,5 | AKP | %57,3 |
| Şeker Mah. | 18 | 5.798 | %86,6 | CHP | %60,4 |
| Şirintepe Mah. | 80 | 26.939 | %82,7 | CHP | %50,3 |