%34,2
CHP birinci
260.720 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tepebaşı ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %34,2 ile birinci; 260.720 geçerli oy, katılım %91,2.
Kayıtlı seçmen 291.231 · Oy kullanan 265.477 (katılım %91,2) · Geçerli 260.720 · Geçersiz 4.757
Tepebaşı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 89.194 | %34,2 |
| AKP | 83.000 | %31,8 |
| İYİ | 38.475 | %14,8 |
| MHP | 16.304 | %6,3 |
| ZAFER | 8.787 | %3,4 |
| DEM | 5.557 | %2,1 |
| TİP | 4.970 | %1,9 |
| MEMLEKET | 3.775 | %1,5 |
| YRP | 3.685 | %1,4 |
| BBP | 2.018 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.322 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 977 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 884 | %0,3 |
| MİLLET | 394 | %0,2 |
| TKP | 321 | %0,1 |
| VATAN | 227 | %0,1 |
| GBP | 176 | %0,1 |
| SOL | 147 | %0,1 |
| HAK-PAR | 136 | %0,1 |
| HKP | 112 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 73 | %0,0 |
| Güray Kocabaş (bağımsız) | 66 | %0,0 |
| TKH | 53 | %0,0 |
| YP | 46 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 14 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tepebaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahılar Mah. | 1 | 43 | %88,4 | AKP | %39,5 |
| Alınca Mah. | 1 | 111 | %101,8 | CHP | %32,1 |
| Atalan Mah. | 1 | 61 | %93,4 | AKP | %58,2 |
| Atalantekke Mah. | 1 | 126 | %97,6 | AKP | %69,8 |
| Avlamış Mah. | 1 | 166 | %95,2 | AKP | %62,6 |
| Aşağı Söğütönü Mah. | 5 | 1.691 | %93,9 | CHP | %39,7 |
| Aşağıkartal Mah. | 1 | 41 | %85,4 | CHP | %35,3 |
| Bahçelievler Mah. | 25 | 9.199 | %88,8 | CHP | %44,2 |
| Batıkent Mah. | 63 | 23.540 | %93,1 | CHP | %45,9 |
| Behçetiye Mah. | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %61,0 |
| Bektaşpınarı Mah. | 1 | 49 | %104,1 | AKP | %45,1 |
| Beyazaltın Mah. | 1 | 314 | %94,6 | AKP | %49,7 |
| Boyacıoğlu Mah. | 3 | 1.125 | %93,7 | CHP | %65,0 |
| Bozdağ Mah. | 1 | 127 | %97,6 | AKP | %51,6 |
| Buldukpınar Mah. | 1 | 39 | %105,1 | AKP | %52,5 |
| Cumhuriye Mah. | 9 | 3.231 | %87,8 | CHP | %47,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 498 | %92,4 | AKP | %69,1 |
| Danişment Mah. | 1 | 122 | %99,2 | AKP | %59,8 |
| Emirceoğlu Mah. | 1 | 158 | %98,7 | AKP | %36,2 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 38 | 13.704 | %91,8 | CHP | %37,6 |
| Esentepe Mah. | 19 | 6.893 | %91,3 | AKP | %45,5 |
| Eskibağlar Mah. | 14 | 5.244 | %87,3 | CHP | %49,5 |
| Eğriöz Mah. | 1 | 192 | %95,3 | AKP | %44,9 |
| Fatih Mah. | 25 | 9.039 | %91,9 | AKP | %33,1 |
| Fevziçakmak Mah. | 17 | 6.100 | %89,5 | AKP | %48,2 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 569 | %91,0 | AKP | %49,5 |
| Gökdere Mah. | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %59,6 |
| Gökçekısık Mah. | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %33,3 |
| Güllük Mah. | 12 | 4.364 | %88,0 | CHP | %44,8 |
| Gündüzler Mah. | 3 | 873 | %87,2 | AKP | %29,6 |
| Hacı Ali Bey Mah. | 4 | 1.457 | %88,5 | CHP | %42,6 |
| Hacı Seyit Mah. | 8 | 2.705 | %90,8 | CHP | %41,9 |
| Hasanbey Mah. | 1 | 106 | %97,2 | AKP | %48,0 |
| Hayriye Mah. | 4 | 1.267 | %91,2 | CHP | %40,1 |
| Hekimdağ Mah. | 1 | 264 | %90,2 | AKP | %53,3 |
| Hoşnudiye Mah. | 13 | 4.696 | %89,4 | CHP | %57,2 |
| Hisar Mah. | 4 | 1.240 | %92,5 | AKP | %36,3 |
| Işıklar Mah. | 11 | 4.113 | %90,7 | CHP | %38,4 |
| Karadere Mah. | 1 | 82 | %102,4 | AKP | %51,8 |
| Karagözler Mah. | 1 | 180 | %91,1 | CHP | %38,4 |
| Karaçobanpınarı Mah. | 1 | 48 | %97,9 | AKP | %66,7 |
| Kavacık Mah. | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %48,9 |
| Keskin Mah. | 2 | 597 | %90,8 | CHP | %35,0 |
| Kızılcaören Mah. | 1 | 296 | %93,9 | AKP | %42,8 |
| Kızılinler Mah. | 1 | 181 | %96,1 | AKP | %53,5 |
| Kozkayı Mah. | 1 | 349 | %94,6 | AKP | %45,1 |
| Kozlubel Mah. | 1 | 124 | %91,9 | AKP | %48,6 |
| Kumlubel Mah. | 22 | 8.036 | %91,7 | AKP | %34,8 |
| Mamure Mah. | 8 | 3.022 | %90,5 | CHP | %42,9 |
| Merkez Yeni Mah. | 11 | 3.950 | %91,7 | CHP | %34,3 |
| Mollaoğlu Mah. | 1 | 138 | %97,1 | AKP | %56,8 |
| Musaözü Mah. | 1 | 89 | %92,1 | AKP | %51,2 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 5 | 1.695 | %87,9 | CHP | %42,9 |
| Muttalip Emirler Mah. | 4 | 1.433 | %94,7 | AKP | %63,6 |
| Muttalip Koyunlar Mah. | 4 | 1.223 | %94,7 | AKP | %64,3 |
| Muttalip Orta Mah. | 4 | 1.441 | %90,4 | AKP | %49,3 |
| Nemli Mah. | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %54,1 |
| Sakintepe Mah. | 2 | 616 | %92,4 | AKP | %51,3 |
| Satılmışoğlu Mah. | 2 | 589 | %96,4 | AKP | %40,6 |
| Sazova Mah. | 11 | 3.829 | %92,3 | CHP | %35,5 |
| Sulukaraağaç Mah. | 1 | 133 | %95,5 | AKP | %49,2 |
| Sütlüce Mah. | 29 | 10.303 | %89,5 | AKP | %37,8 |
| Takmak Mah. | 1 | 62 | %101,6 | AKP | %33,9 |
| Tandır Mah. | 1 | 70 | %105,7 | CHP | %41,1 |
| Taycılar Mah. | 1 | 24 | %108,3 | CHP | %42,3 |
| Tekeciler Mah. | 1 | 152 | %99,3 | AKP | %63,7 |
| Tunalı Mah. | 22 | 7.749 | %91,6 | CHP | %35,8 |
| Turgutlar Mah. | 1 | 109 | %95,4 | DEM | %40,2 |
| Uludere Mah. | 1 | 324 | %92,9 | AKP | %46,4 |
| Uluönder Mah. | 36 | 12.847 | %92,3 | CHP | %39,0 |
| Yakakayı Mah. | 1 | 183 | %89,1 | AKP | %54,6 |
| Yarımca Mah. | 1 | 78 | %101,3 | AKP | %58,2 |
| Yaşamkent Mah. | 14 | 5.267 | %91,0 | AKP | %36,4 |
| Yeniakçayır Mah. | 1 | 95 | %94,7 | AKP | %45,6 |
| Yenibağlar Mah. | 33 | 12.014 | %88,6 | CHP | %49,4 |
| Yeniincesu Mah. | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %63,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 25 | 8.869 | %90,8 | AKP | %39,1 |
| Yukarı Söğütönü Mah. | 2 | 616 | %92,4 | CHP | %36,0 |
| Yukarıkartal Mah. | 1 | 81 | %93,8 | AKP | %32,0 |
| Yusuflar Mah. | 1 | 126 | %93,7 | AKP | %37,6 |
| Yürükakçayır Mah. | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %39,7 |
| Zafer Mah. | 29 | 10.560 | %89,6 | AKP | %36,3 |
| Zincirlikuyu Mah. | 6 | 2.007 | %92,4 | AKP | %33,6 |
| Çalkara Mah. | 1 | 125 | %92,0 | AKP | %37,8 |
| Çamlıca Mah. | 94 | 34.856 | %92,4 | AKP | %37,5 |
| Çanakkıran Mah. | 1 | 35 | %105,7 | AKP | %52,8 |
| Çukurhisar Yeni Mah. | 4 | 1.500 | %91,4 | AKP | %43,5 |
| Ömerağa Mah. | 21 | 7.463 | %92,1 | CHP | %34,4 |
| İhsaniye Mah. | 3 | 1.088 | %89,9 | CHP | %41,1 |
| Şarhöyük Mah. | 18 | 6.446 | %90,2 | AKP | %39,9 |
| Şeker Mah. | 17 | 6.013 | %92,7 | CHP | %40,9 |
| Şirintepe Mah. | 83 | 30.059 | %90,4 | AKP | %34,3 |