15.466
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Elazığ iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Palu ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 15.466 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Elazığ (28. Dönem'de 5 milletvekili).
Palu seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 6.898 | %82,1 | YRP | %58,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 6.898 | %82,0 | YRP | %56,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 15.466 | %82,9 | YRP | %46,1 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 13.365 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 13.354 | %84,2 | AKP | %57,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 13.354 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 6.326 | %88,8 | AKP | %50,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 6.326 | %88,8 | AKP | %50,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 16.790 | %89,4 | AKP | %48,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 13.082 | %85,6 | AKP | %67,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 13.082 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 13.068 | %87,4 | EVET | %92,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.986 | %83,2 | AKP | %87,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 13.160 | %79,9 | AKP | %69,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 13.949 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.996 | %91,8 | AKP | %42,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.996 | %91,4 | AKP | %43,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.717 | %91,1 | AKP | %50,3 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 13.365 | %86,4 | AKP | %86,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 13.763 | %91,9 | EVET | %97,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.496 | %88,3 | SAADET | %53,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.496 | %88,1 | SAADET | %52,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.645 | %90,6 | AKP | %47,3 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 13.881 | %81,7 | EVET | %97,7 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 13.817 | %90,2 | AKP | %85,7 |
Palu seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 15.466 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 13.354 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 16.790 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 13.082 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 13.068 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 13.160 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 14.717 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 13.365 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 13.763 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 14.645 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 13.881 |