Palu · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPalu ilçesi
%86,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.900 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Palu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %86,7 ile birinci; 10.900 geçerli oy, katılım %84,3.
Palu
Kayıtlı seçmen 13.354 · Oy kullanan 11.253 (katılım %84,3) · Geçerli 10.900 · Geçersiz 353
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.450 | %86,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.209 | %11,1 |
| Sinan Oğan | 224 | %2,1 |
| Muharrem İnce | 17 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyürek Köyü | 1 | 110 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Altınölçek Köyü | 1 | 70 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Andılar Köyü | 1 | 121 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Arındık Köyü | 1 | 159 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Atikköy | 1 | 39 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Aşağı Mah. | 1 | 51 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Baltaşı Köyü | 2 | 743 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Beydoğan Köyü | 1 | 10 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Beyhan-Güney Mah. | 2 | 390 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Beyhan-Girne Mah. | 1 | 370 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Beyhan-Karşıyaka Mah. | 1 | 267 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Beyhan-İstasyon Mah. | 1 | 289 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Bozçanak Köyü | 1 | 196 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Burgudere Köyü | 1 | 71 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Bölükelma Köyü | 1 | 11 | %145,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Büyükçaltı Köyü | 1 | 108 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 399 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Damlapınar Köyü | 1 | 75 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.757 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Gemtepe Köyü | 1 | 56 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Gökdere Köyü | 1 | 300 | %70,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Güllüce Köyü | 1 | 172 | %62,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Gümeçbağlar Köyü | 1 | 121 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Gümüşkaynak Köyü | 1 | 27 | %107,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Hasbey Köyü | 1 | 44 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Kalekent Mah. | 6 | 1.914 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Karacabağ Köyü | 1 | 175 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Karasalkım Köyü | 3 | 525 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Karataş Köyü | 1 | 105 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Karşıbahçeler Mah. | 1 | 216 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Kasıl Köyü | 1 | 99 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Kayahisar Köyü | 1 | 96 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 165 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Keklikdere Köyü | 2 | 333 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 108 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Köklüce Köyü | 1 | 132 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Kültür Mah. | 2 | 483 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Küçükçaltı Köyü | 1 | 14 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Numune Mah. | 1 | 213 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Seydili Köyü | 1 | 250 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Tarhanaköy | 1 | 194 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Umutkaya Köyü | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Yarımtepe Köyü | 1 | 77 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Yenimahalle Mah. | 3 | 928 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Yeşilbayır Köyü | 1 | 88 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yukarı Palu Mah. | 1 | 133 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Ziver Köyü | 1 | 39 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Çarşı Mah. | 2 | 597 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Örencik Köyü | 1 | 41 | %112,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Örgülü Köyü | 1 | 80 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Üçdeğirmenler Köyü | 2 | 341 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |