%48,5
AK PARTİ birinci
13.982 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Palu ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %48,5 ile birinci; 13.982 geçerli oy, katılım %89,4.
Kayıtlı seçmen 16.790 · Oy kullanan 15.017 (katılım %89,4) · Geçerli 13.982 · Geçersiz 1.035
Palu İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.778 | %48,5 |
| MHP | 5.651 | %40,4 |
| SAADET | 713 | %5,1 |
| İYİ | 269 | %1,9 |
| CHP | 240 | %1,7 |
| HDP | 222 | %1,6 |
| BBP | 95 | %0,7 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Karabulut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Haşim Karacimşit · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Palu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyürek Köyü | 1 | 182 | %82,4 | AKP | %50,7 |
| Altınölçek Köyü | 1 | 83 | %68,7 | AKP | %37,5 |
| Andılar Köyü | 1 | 147 | %91,8 | AKP | %56,1 |
| Arındık Köyü | 1 | 345 | %91,6 | AKP | %55,5 |
| Atikköy | 1 | 34 | %58,8 | AKP | %68,4 |
| Aşağı Mah. | 1 | 61 | %96,7 | MHP | %74,1 |
| Baltaşı Köyü | 4 | 1.053 | %95,5 | MHP | %45,8 |
| Beydoğan Köyü | 1 | 14 | %71,4 | AKP | %30,0 |
| Beyhan-Güney Mah. | 3 | 963 | %93,7 | MHP | %44,7 |
| Beyhan-Girne Mah. | 3 | 812 | %93,6 | AKP | %50,6 |
| Beyhan-Karşıyaka Mah. | 3 | 759 | %90,0 | MHP | %52,8 |
| Beyhan-İstasyon Mah. | 2 | 614 | %93,8 | MHP | %68,9 |
| Bozçanak Köyü | 1 | 261 | %87,0 | AKP | %54,6 |
| Burgudere Köyü | 1 | 164 | %88,4 | MHP | %47,3 |
| Bölükelma Köyü | 1 | 22 | %63,6 | AKP | %75,0 |
| Büyükçaltı Köyü | 1 | 121 | %74,4 | AKP | %59,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 519 | %93,5 | AKP | %46,5 |
| Damlapınar Köyü | 1 | 157 | %91,7 | AKP | %48,9 |
| Esentepe Mah. | 4 | 1.087 | %80,7 | AKP | %47,4 |
| Gemtepe Köyü | 1 | 61 | %54,1 | AKP | %66,7 |
| Gökdere Köyü | 1 | 313 | %83,7 | AKP | %45,3 |
| Güllüce Köyü | 1 | 239 | %67,0 | MHP | %37,5 |
| Gümeçbağlar Köyü | 1 | 147 | %85,7 | MHP | %71,5 |
| Gümüşkaynak Köyü | 1 | 25 | %100,0 | AKP | %91,7 |
| Hasbey Köyü | 1 | 106 | %92,5 | AKP | %52,9 |
| Kalekent Mah. | 5 | 1.448 | %87,0 | AKP | %51,0 |
| Karacabağ Köyü | 1 | 303 | %84,5 | AKP | %48,1 |
| Karasalkım Köyü | 3 | 564 | %88,3 | AKP | %53,6 |
| Karataş Köyü | 1 | 197 | %97,0 | AKP | %64,2 |
| Karşıbahçeler Mah. | 1 | 330 | %93,6 | AKP | %50,2 |
| Kasıl Köyü | 1 | 136 | %99,3 | AKP | %62,5 |
| Kayahisar Köyü | 1 | 107 | %85,1 | AKP | %46,0 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 243 | %97,1 | AKP | %61,8 |
| Keklikdere Köyü | 2 | 522 | %96,0 | AKP | %53,3 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 215 | %96,7 | AKP | %73,2 |
| Köklüce Köyü | 1 | 162 | %92,0 | AKP | %60,0 |
| Kültür Mah. | 2 | 610 | %87,4 | AKP | %53,9 |
| Küçükçaltı Köyü | 1 | 21 | %61,9 | AKP | %69,2 |
| Numune Mah. | 1 | 263 | %89,4 | MHP | %48,9 |
| Seydili Köyü | 1 | 245 | %82,5 | AKP | %54,8 |
| Tarhanaköy | 1 | 233 | %94,9 | AKP | %79,0 |
| Umutkaya Köyü | 1 | 36 | %88,9 | MHP | %56,3 |
| Yarımtepe Köyü | 1 | 107 | %92,5 | AKP | %54,6 |
| Yenimahalle Mah. | 4 | 1.067 | %92,7 | MHP | %50,7 |
| Yeşilbayır Köyü | 1 | 90 | %77,8 | AKP | %95,7 |
| Yukarı Palu Mah. | 1 | 141 | %94,3 | MHP | %71,4 |
| Ziver Köyü | 1 | 27 | %48,2 | AKP | %50,0 |
| Çarşı Mah. | 3 | 800 | %92,4 | AKP | %68,1 |
| Örencik Köyü | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %83,1 |
| Örgülü Köyü | 1 | 81 | %59,3 | AKP | %50,0 |
| Üçdeğirmenler Köyü | 3 | 489 | %89,4 | AKP | %51,9 |