%67,3
AK PARTİ birinci
10.910 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Palu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %67,3 ile birinci; 10.910 geçerli oy, katılım %85,6.
Kayıtlı seçmen 13.082 · Oy kullanan 11.203 (katılım %85,6) · Geçerli 10.910 · Geçersiz 293
Palu Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.341 | %67,3 |
| MHP | 1.402 | %12,9 |
| HÜDA PAR | 809 | %7,4 |
| HDP | 567 | %5,2 |
| SAADET | 248 | %2,3 |
| CHP | 236 | %2,2 |
| İYİ | 215 | %2,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 73 | %0,7 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Palu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyürek Köyü | 1 | 129 | %64,3 | AKP | %42,3 |
| Altınölçek Köyü | 1 | 70 | %87,1 | AKP | %65,5 |
| Andılar Köyü | 1 | 159 | %98,7 | AKP | %94,3 |
| Arındık Köyü | 1 | 223 | %100,0 | AKP | %74,1 |
| Aşağı Mah. | 1 | 63 | %100,0 | AKP | %38,7 |
| Baltaşı Köyü | 3 | 861 | %84,2 | AKP | %64,3 |
| Beyhan-Güney Mah. | 2 | 454 | %87,7 | AKP | %80,6 |
| Beyhan-Girne Mah. | 2 | 421 | %83,6 | AKP | %78,4 |
| Beyhan-Karşıyaka Mah. | 1 | 278 | %71,2 | AKP | %86,5 |
| Beyhan-İstasyon Mah. | 1 | 290 | %78,6 | AKP | %75,8 |
| Bozçanak Köyü | 1 | 211 | %66,8 | AKP | %63,2 |
| Büyükçaltı Köyü | 1 | 233 | %100,4 | AKP | %46,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 450 | %90,9 | AKP | %62,4 |
| Damlapınar Köyü | 1 | 66 | %100,0 | AKP | %63,6 |
| Esentepe Mah. | 4 | 1.252 | %81,4 | AKP | %61,8 |
| Gökdere Köyü | 1 | 325 | %88,3 | AKP | %46,8 |
| Güllüce Köyü | 1 | 219 | %68,0 | AKP | %75,4 |
| Gümeçbağlar Köyü | 1 | 138 | %95,7 | AKP | %62,3 |
| Gümüşkaynak Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %91,7 |
| Kalekent Mah. | 4 | 1.243 | %81,7 | AKP | %66,5 |
| Karacabağ Köyü | 1 | 150 | %81,3 | AKP | %86,9 |
| Karasalkım Köyü | 3 | 574 | %84,3 | AKP | %75,2 |
| Karataş Köyü | 1 | 113 | %79,7 | AKP | %69,0 |
| Karşıbahçeler Mah. | 1 | 257 | %88,7 | AKP | %65,3 |
| Kasıl Köyü | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %67,3 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 116 | %109,5 | AKP | %81,9 |
| Keklikdere Köyü | 2 | 338 | %93,2 | AKP | %58,5 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 129 | %98,5 | AKP | %78,6 |
| Köklüce Köyü | 1 | 135 | %105,2 | AKP | %80,0 |
| Kültür Mah. | 2 | 553 | %84,6 | AKP | %59,8 |
| Numune Mah. | 1 | 220 | %83,6 | AKP | %60,1 |
| Seydili Köyü | 1 | 250 | %84,8 | AKP | %69,2 |
| Tarhanaköy | 1 | 248 | %83,1 | AKP | %73,1 |
| Umutkaya Köyü | 1 | 20 | %90,0 | AKP | %38,9 |
| Yarımtepe Köyü | 1 | 95 | %99,0 | AKP | %87,2 |
| Yenimahalle Mah. | 3 | 1.107 | %86,5 | AKP | %59,3 |
| Yeşilbayır Köyü | 1 | 101 | %100,0 | AKP | %57,4 |
| Yukarı Palu Mah. | 1 | 141 | %90,1 | AKP | %70,9 |
| Çarşı Mah. | 3 | 785 | %82,8 | AKP | %63,3 |
| Örencik Köyü | 1 | 47 | %104,3 | AKP | %79,6 |
| Örgülü Köyü | 1 | 99 | %83,8 | AKP | %72,3 |
| Üçdeğirmenler Köyü | 1 | 385 | %90,9 | AKP | %88,2 |