11.149
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Elazığ iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maden ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 11.149 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Elazığ (28. Dönem'de 5 milletvekili).
Maden seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.543 | %87,0 | AKP | %52,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.543 | %86,4 | AKP | %50,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 11.149 | %83,9 | AKP | %28,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 7.558 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.554 | %82,8 | AKP | %38,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 7.554 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.998 | %90,2 | MHP | %44,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.998 | %90,2 | MHP | %43,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.931 | %86,6 | AKP | %25,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.433 | %80,2 | AKP | %53,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.433 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.576 | %73,6 | EVET | %66,7 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.826 | %77,4 | AKP | %60,2 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.066 | %78,2 | AKP | %44,2 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.445 | %68,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.694 | %92,8 | DP | %47,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.694 | %92,8 | DP | %44,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 11.923 | %90,0 | AKP | %35,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.074 | %82,7 | AKP | %56,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.461 | %74,1 | EVET | %75,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.833 | %90,9 | SAADET | %50,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.833 | %90,2 | SAADET | %50,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.063 | %89,1 | AKP | %28,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 14.076 | %67,6 | EVET | %81,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.120 | %78,7 | AKP | %42,4 |
Maden seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 11.149 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 7.554 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 12.931 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 8.433 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 8.576 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.066 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 11.923 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 10.074 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 10.461 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 12.063 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 14.076 |