%38,2
AK PARTİ birinci
5.996 geçerli oy · katılım %82,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maden ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,2 ile birinci; 5996 geçerli oy, katılım %82,8.
Kayıtlı seçmen 7.554 · Oy kullanan 6.257 (katılım %82,8) · Geçerli 5.996 · Geçersiz 261
Maden Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.289 | %38,2 |
| CHP | 1.520 | %25,4 |
| MHP | 673 | %11,2 |
| Yasemin Açık (bağımsız) | 522 | %8,7 |
| DEM | 311 | %5,2 |
| İYİ | 224 | %3,7 |
| YRP | 151 | %2,5 |
| Bilal Çoban (bağımsız) | 60 | %1,0 |
| MEMLEKET | 45 | %0,8 |
| ZAFER | 37 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 31 | %0,5 |
| ANAP | 23 | %0,4 |
| VATAN | 20 | %0,3 |
| BBP | 17 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,3 |
| SOL | 9 | %0,2 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
| Muhammet Haci Güneş (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| MİLLET | 5 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| Emrah Okan (bağımsız) | 5 | %0,1 |
| Cengiz Kaymaz (bağımsız) | 4 | %0,1 |
| TKP | 3 | %0,1 |
| YP | 3 | %0,1 |
| HKP | 3 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Maden mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akboğa Köyü | 1 | 59 | %105,1 | AKP | %33,3 |
| Altıntarla Köyü | 1 | 122 | %90,2 | AKP | %41,2 |
| Arslantaşı Köyü | 1 | 66 | %84,9 | AKP | %59,6 |
| Ağadibek Köyü | 1 | 109 | %86,2 | AKP | %33,3 |
| Bahçedere Köyü | 1 | 141 | %87,9 | AKP | %39,7 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 993 | %81,0 | AKP | %38,5 |
| Camii Kebir Mah. | 6 | 1.642 | %77,2 | AKP | %30,9 |
| Cumhuriyetçi Köyü | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %50,0 |
| Durmuştepe Köyü | 1 | 212 | %77,4 | AKP | %36,9 |
| Dutpınar Köyü | 1 | 62 | %82,3 | CHP | %34,0 |
| Eğrikavak Köyü | 1 | 100 | %95,0 | AKP | %61,1 |
| Gezin Köyü | 3 | 820 | %85,4 | CHP | %47,2 |
| Hanevleri Köyü | 1 | 95 | %85,3 | AKP | %22,4 |
| Hatunköy | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %37,7 |
| Işıktepe Köyü | 1 | 82 | %86,6 | MEMLEKET | %40,6 |
| Karatop Köyü | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %48,9 |
| Kartaldere Köyü | 1 | 168 | %89,9 | MHP | %37,0 |
| Kavak Köyü | 1 | 280 | %78,6 | AKP | %37,0 |
| Kayalar Köyü | 1 | 87 | %86,2 | CHP | %27,8 |
| Kaşlıca Köyü | 1 | 74 | %77,0 | AKP | %61,4 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 147 | %87,1 | AKP | %47,1 |
| Koçkonağı Köyü | 1 | 36 | %72,2 | AKP | %32,0 |
| Kumyazı Köyü | 1 | 125 | %89,6 | AKP | %72,3 |
| Küçükova Köyü | 1 | 84 | %88,1 | AKP | %41,8 |
| Naldöken Köyü | 1 | 282 | %63,1 | AKP | %56,1 |
| Plajköy | 1 | 124 | %87,9 | CHP | %30,5 |
| Polatköy | 1 | 62 | %83,9 | AKP | %36,7 |
| Sağrılı Köyü | 1 | 166 | %86,8 | AKP | %36,2 |
| Tekevler Köyü | 1 | 196 | %82,1 | AKP | %46,8 |
| Tepecik Köyü | 1 | 89 | %87,6 | AKP | %60,0 |
| Topaluşağı Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %46,2 |
| Yenibahçe Köyü | 1 | 59 | %84,8 | AKP | %30,0 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 38 | %102,6 | CHP | %46,2 |
| Yıldızhan Köyü | 1 | 61 | %91,8 | AKP | %56,3 |
| Yoncapınar Köyü | 1 | 38 | %92,1 | CHP | %38,7 |
| Çakıroğlu Köyü | 1 | 129 | %89,9 | AKP | %76,5 |
| Çalkaya Köyü | 1 | 208 | %88,0 | AKP | %78,6 |
| Çayırköy | 1 | 103 | %75,7 | CHP | %37,8 |
| Çitliköy | 1 | 189 | %87,8 | AKP | %29,8 |
| Örtülü Köyü | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %63,6 |