Maden · İl genel meclisi üyeliği
%25,7
AK PARTİ birinci
10.557 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maden ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %25,7 ile birinci; 10.557 geçerli oy, katılım %86,6.
Maden
Kayıtlı seçmen 12.931 · Oy kullanan 11.195 (katılım %86,6) · Geçerli 10.557 · Geçersiz 638
Seçilenler
- Cuma Telçeken · BAĞIMSIZ · listede 1. sıra
- Suphi Özay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akboğa Köyü | 1 | 145 | %75,9 | AKP | %33,3 |
| Altıntarla Köyü | 1 | 166 | %79,5 | AKP | %28,9 |
| Arslantaşı Köyü | 1 | 83 | %73,5 | AKP | %19,7 |
| Ağadibek Köyü | 1 | 120 | %99,2 | AKP | %37,5 |
| Bahçedere Köyü | 2 | 407 | %93,9 | AKP | %33,3 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 1.729 | %89,9 | MHP | %34,2 |
| Camii Kebir Mah. | 8 | 2.269 | %90,2 | MHP | %36,7 |
| Cumhuriyetçi Köyü | 1 | 246 | %98,0 | AKP | %30,4 |
| Durmuştepe Köyü | 2 | 412 | %93,0 | AKP | %22,4 |
| Dutpınar Köyü | 1 | 114 | %53,5 | İYİ | %18,0 |
| Eğrikavak Köyü | 1 | 160 | %90,0 | AKP | %57,3 |
| Gezin Köyü | 4 | 1.129 | %90,6 | İYİ | %32,6 |
| Hanevleri Köyü | 1 | 230 | %89,1 | AKP | %22,9 |
| Hatunköy | 1 | 333 | %92,8 | AKP | %36,5 |
| Işıktepe Köyü | 1 | 234 | %92,3 | AKP | %38,9 |
| Karatop Köyü | 1 | 172 | %93,0 | AKP | %25,5 |
| Kartaldere Köyü | 2 | 431 | %90,7 | AKP | %32,2 |
| Kavak Köyü | 3 | 731 | %67,9 | MHP | %28,9 |
| Kayalar Köyü | 1 | 168 | %82,1 | AKP | %41,2 |
| Kaşlıca Köyü | 1 | 81 | %49,4 | AKP | %46,0 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 178 | %90,5 | AKP | %40,1 |
| Koçkonağı Köyü | 1 | 45 | %100,0 | AKP | %42,2 |
| Kumyazı Köyü | 1 | 163 | %93,9 | AKP | %36,7 |
| Küçükova Köyü | 1 | 154 | %85,1 | AKP | %43,0 |
| Naldöken Köyü | 2 | 417 | %75,1 | AKP | %31,7 |
| Plajköy | 1 | 212 | %89,6 | AKP | %29,6 |
| Polatköy | 1 | 88 | %80,7 | AKP | %52,2 |
| Sağrılı Köyü | 1 | 198 | %77,8 | MHP | %13,3 |
| Tekevler Köyü | 2 | 445 | %93,0 | AKP | %26,0 |
| Tepecik Köyü | 1 | 187 | %61,0 | AKP | %28,4 |
| Topaluşağı Köyü | 1 | 61 | %72,1 | AKP | %7,0 |
| Yenibahçe Köyü | 1 | 142 | %70,4 | AKP | %13,5 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 49 | %81,6 | AKP | %59,0 |
| Yıldızhan Köyü | 1 | 79 | %55,7 | AKP | %79,1 |
| Yoncapınar Köyü | 1 | 55 | %65,5 | AKP | %19,4 |
| Çakıroğlu Köyü | 1 | 154 | %83,1 | AKP | %47,1 |
| Çalkaya Köyü | 1 | 309 | %84,1 | AKP | %33,9 |
| Çayırköy | 1 | 172 | %95,9 | AKP | %19,1 |
| Çitliköy | 1 | 301 | %90,4 | AKP | %43,9 |
| Örtülü Köyü | 1 | 162 | %90,7 | AKP | %36,5 |